Spaanse tienersensatie Yamal nu ook jongste finalist op EK
BERLIJN (ANP) - Lamine Yamal heeft weer een record toegevoegd aan zijn erelijst. De Spaanse aanvaller mag zich nu ook de jongste speler ooit in een EK-finale noemen. Yamal, 17 jaar en 1 dag oud, staat om 21.00 uur aan de aftrap van de Europese eindstrijd tegen Engeland in het Olympiastadion van Berlijn.
Yamal verbreekt het record van Renato Sanches, die 18 jaar en 328 dagen oud was toen hij in 2016 voor Portugal in de EK-finale speelde. De aanvaller van FC Barcelona werd eerder dit EK al de jongste speler en jongste doelpuntenmaker ooit op een EK.
Yamal kan de jongste doelpuntenmaker in een EK-finale worden. Het huidige record is in handen van Pietro Anastasi, die 20 jaar en 64 dagen oud was toen hij voor Italië tegen Joegoslavië scoorde in de EK-finale van 1968.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Cedric Hatenboer moet een schorsing van twee wedstrijden uitzitten. De middenvelder van Telstar kreeg zondag een rode kaart tijdens de thuiswedstrijd tegen Ajax (2-3) voor een overtreding op Youri Regeer.
2 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Hamburger SV heeft onlangs het dienstverband van sportief directeur Stefan Kuntz beëindigd vanwege beschuldigingen van ernstig wangedrag. Eerder voerde de Bundesliga-club familieomstandigheden aan voor het plotselinge vertrek van de Duitse oud-international.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
17 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
17 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
17 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
18 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
20 uur geleden