Spaanse tennistiener Alcaraz pakt in Umag eerste ATP-titel
UMAG (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft op 18-jarige leeftijd zijn eerste ATP-titel binnen. De nummer 73 van de wereldranglijst rekende in de finale van het graveltoernooi in het Kroatische Umag vlot af met de Franse routinier Richard Gasquet (35). Na amper vijf kwartier was het duel voorbij: 6-2 6-2.
Alcaraz zegevierde in Umag op een leeftijd van 18 jaar, 2 maanden en 20 dagen. Daarmee was hij 8 dagen ouder dan zijn illustere landgenoot Rafael Nadal, die in augustus 2004 zijn eerste ATP-toernooi won. Hij staat nu op 88 titels.
In het Poolse Gdynia ging de eindzege naar Marina Zanevska, die in de finale van het graveltoernooi de Slowaakse Kristina Kucova in twee sets versloeg: 6-4 7-6 (4). Voor de 27-jarige Belgische was het haar eerste titel in het WTA-circuit.
Ook Danielle Collins behaalde bij het WTA-toernooi in Palermo haar eerste titel. De 27-jarige Amerikaanse versloeg in de finale de Roemeense Elena-Gabriela Ruse in twee sets: 6-4 6-2.
Meer uit Sport
AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
1 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
1 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
22 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
1 dag geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
1 dag geleden