Spaanse tennistiener Alcaraz pakt in Umag eerste ATP-titel
UMAG (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft op 18-jarige leeftijd zijn eerste ATP-titel binnen. De nummer 73 van de wereldranglijst rekende in de finale van het graveltoernooi in het Kroatische Umag vlot af met de Franse routinier Richard Gasquet (35). Na amper vijf kwartier was het duel voorbij: 6-2 6-2.
Alcaraz zegevierde in Umag op een leeftijd van 18 jaar, 2 maanden en 20 dagen. Daarmee was hij 8 dagen ouder dan zijn illustere landgenoot Rafael Nadal, die in augustus 2004 zijn eerste ATP-toernooi won. Hij staat nu op 88 titels.
In het Poolse Gdynia ging de eindzege naar Marina Zanevska, die in de finale van het graveltoernooi de Slowaakse Kristina Kucova in twee sets versloeg: 6-4 7-6 (4). Voor de 27-jarige Belgische was het haar eerste titel in het WTA-circuit.
Ook Danielle Collins behaalde bij het WTA-toernooi in Palermo haar eerste titel. De 27-jarige Amerikaanse versloeg in de finale de Roemeense Elena-Gabriela Ruse in twee sets: 6-4 6-2.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
4 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
7 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
17 uur geleden