Spaanse tennissters met Badosa en Muguruza tegen Oranje
DEN BOSCH (ANP) - De Spaanse tennisploeg komt volgende maand op volle sterkte naar Den Bosch voor de ontmoeting met Nederland in het toernooi om de Billie Jean King Cup. Met Paula Badosa en Garbiñe Muguruza behoren twee speelsters uit de mondiale top 10 tot de Spaanse selectie.
Badosa neemt de zevende plaats in, voormalig nummer 1 van de wereld Muguruza staat twee plekken lager op de mondiale ranking. De Spaanse heeft twee grandslamtitels op zak, behaald op Roland Garros (2016) en Wimbledon (2017). De Spaanse ploeg bestaat verder uit Sara Sorribes Tormo (36e op de wereldranglijst), Nuria Parrizas Diaz (45e) en Rebeka Masarova (134e).
Begin deze week maakte Elise Tamaëla, de nieuwe captain van het Nederlandse team, haar selectie al bekend. Die bestaat uit Arantxa Rus, Lesley Pattinama-Kerkhove, debutante Arianne Hartono en dubbelspecialiste Demi Schuurs. Alleen Rus behoort in het enkelspel tot de mondiale top 100, zij staat op de 69e plaats. Inzet van het duel op 15 en 16 april op gravel in de Maaspoort in Den Bosch is deelname aan de Billie Jean Cup Finals, eind dit jaar.
Meer uit Sport
LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
2 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
3 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
4 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
10 uur geleden