Spaanse stemlokalen openen voor vervroegde verkiezingen
MADRID (ANP/RTR/BELGA) - De stemlokalen in Spanje zijn zondagochtend opengegaan voor de vervroegde parlementsverkiezingen in het land. Tientallen miljoenen kiezers hebben tot 20.00 uur om hun stem uit te brengen. De socialistische partij van premier Pedro Sánchez dreigt te verliezen van rechts.
De eerste exitpolls volgen na het sluiten van de stembureaus en ongeveer een uur later worden de eerste resultaten verwacht. Van de 37,5 miljoen Spanjaarden die geregistreerd zijn als kiezer, had een recordaantal van bijna 2,5 miljoen voor de landelijke verkiezingsdag al per post gestemd.
De oppositiepartij van Alberto Núñez Feijóo, de conservatieve PP, gaat aan kop in de peilingen, maar bemachtigt waarschijnlijk niet een absolute meerderheid van stemmen. De partij zou mogelijk een regering kunnen vormen met de rechts-populistische partij VOX. PP en VOX onderhandelen nu regionaal over het vormen van coalities, na een winst voor rechts bij de lokale verkiezingen in mei. De uitslag was voor Sánchez reden om de landelijke verkiezingen naar voren te halen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
17 minuten geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
42 minuten geledenNEW DELHI (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten op het gebied van havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
50 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
1 uur geledenTEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
4 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
6 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
14 uur geleden