Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse spelersvakbond bekritiseert La Liga

Spaanse spelersvakbond bekritiseert La Liga

MADRID (ANP) - De Spaanse vakbond voor profvoetballers uit de hoogste twee divisies heeft er geen begrip voor dat de directie van La Liga, namens de clubs, een voorstander is van crisismaatregelen vanwege het coronavirus. Daarmee zouden contractuele afspraken met de spelers geschonden kunnen worden.

"Dat is vreemd, omdat La Liga altijd de goede financiële situatie in het Spaanse topvoetbal heeft benadrukt", betoogt de spelersvakbond. "Het is ook raar dat er kennelijk geen financiële buffer is gecreëerd om een competitiepauze van twee maanden ofzo te overbruggen. We zullen er alles aan doen om de arbeidsrechten van alle spelers te garanderen."

Spaanse clubs zouden op basis van huidige wetgeving onder meer arbeidsovereenkomsten kunnen opschorten en arbeidstijdverkorting kunnen aanvragen. Volgens La Liga is dat in de huidige situatie een normale gang van zaken. "Deze juridische procedure is een rechtsinstrument als de bedrijvigheid door overmacht wordt verminderd."

Alle autoriteiten

De spelersvakbond is sowieso niet van plan om alleen op het gezag van La Liga af te gaan wat betreft een mogelijke hervatting van de competities op het eerste en tweede niveau. "Pas als alle autoriteiten akkoord zijn, gaan wij weer voetballen."

Met meer dan 130.000 infecties en ongeveer 12.500 doden is Spanje één van de zwaarst getroffen landen ter wereld.

Meer uit Voetbal

Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

3 uur geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

3 uur geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

4 uur geleden
Ajax accepteert schorsing van een duel voor Tomiyasu

AMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.

5 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt bekerfinale tussen AZ en NEC

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).

5 uur geleden
Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

1 dag geleden
AZ blijft met zege op Heerenveen op koers voor Europees voetbal

ALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.

1 dag geleden