Spaanse spelersvakbond bekritiseert La Liga
MADRID (ANP) - De Spaanse vakbond voor profvoetballers uit de hoogste twee divisies heeft er geen begrip voor dat de directie van La Liga, namens de clubs, een voorstander is van crisismaatregelen vanwege het coronavirus. Daarmee zouden contractuele afspraken met de spelers geschonden kunnen worden.
"Dat is vreemd, omdat La Liga altijd de goede financiële situatie in het Spaanse topvoetbal heeft benadrukt", betoogt de spelersvakbond. "Het is ook raar dat er kennelijk geen financiële buffer is gecreëerd om een competitiepauze van twee maanden ofzo te overbruggen. We zullen er alles aan doen om de arbeidsrechten van alle spelers te garanderen."
Spaanse clubs zouden op basis van huidige wetgeving onder meer arbeidsovereenkomsten kunnen opschorten en arbeidstijdverkorting kunnen aanvragen. Volgens La Liga is dat in de huidige situatie een normale gang van zaken. "Deze juridische procedure is een rechtsinstrument als de bedrijvigheid door overmacht wordt verminderd."
Alle autoriteiten
De spelersvakbond is sowieso niet van plan om alleen op het gezag van La Liga af te gaan wat betreft een mogelijke hervatting van de competities op het eerste en tweede niveau. "Pas als alle autoriteiten akkoord zijn, gaan wij weer voetballen."
Met meer dan 130.000 infecties en ongeveer 12.500 doden is Spanje één van de zwaarst getroffen landen ter wereld.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
3 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
10 uur geleden