Spaanse spelersvakbond bekritiseert La Liga
MADRID (ANP) - De Spaanse vakbond voor profvoetballers uit de hoogste twee divisies heeft er geen begrip voor dat de directie van La Liga, namens de clubs, een voorstander is van crisismaatregelen vanwege het coronavirus. Daarmee zouden contractuele afspraken met de spelers geschonden kunnen worden.
"Dat is vreemd, omdat La Liga altijd de goede financiële situatie in het Spaanse topvoetbal heeft benadrukt", betoogt de spelersvakbond. "Het is ook raar dat er kennelijk geen financiële buffer is gecreëerd om een competitiepauze van twee maanden ofzo te overbruggen. We zullen er alles aan doen om de arbeidsrechten van alle spelers te garanderen."
Spaanse clubs zouden op basis van huidige wetgeving onder meer arbeidsovereenkomsten kunnen opschorten en arbeidstijdverkorting kunnen aanvragen. Volgens La Liga is dat in de huidige situatie een normale gang van zaken. "Deze juridische procedure is een rechtsinstrument als de bedrijvigheid door overmacht wordt verminderd."
Alle autoriteiten
De spelersvakbond is sowieso niet van plan om alleen op het gezag van La Liga af te gaan wat betreft een mogelijke hervatting van de competities op het eerste en tweede niveau. "Pas als alle autoriteiten akkoord zijn, gaan wij weer voetballen."
Met meer dan 130.000 infecties en ongeveer 12.500 doden is Spanje één van de zwaarst getroffen landen ter wereld.
Meer uit Voetbal
LAUSANNE (ANP/DPA) - Voorzitter Kirsty Coventry van het Internationaal Olympisch Comité ziet geen problemen in de nauwe band van FIFA-voorzitter Gianni Infantino en de Amerikaanse president Donald Trump. Infantino heeft Trump herhaaldelijk ontmoet in het Witte Huis en hem namens de wereldvoetbalbond een prijs voor de vrede gegeven. "Hij heeft over een paar maanden zijn WK in de Verenigde Staten. Ik zou me wel zorgen maken als er geen goede relatie zou zijn", aldus Coventry in een persconferentie.
10 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan weer beschikken over spits Ayase Ueda. De Japanse spits zou volgens coach Robin van Persie donderdag in De Kuip in de Europa League tegen Sturm Graz in actie kunnen komen.
54 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Hwang In-beom (29) wil de fans van Feyenoord weer gelukkig maken. "Het is nu het belangrijkste dat onze supporters blij zijn", zei de middenvelder van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie geeft toe dat hij na Feyenoord - Sparta "een woordenwisseling" met Quinten Timber heeft gehad. "Niet meer en niet minder", zegt de trainer van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz. "We hebben het uitgesproken als echte kerels en we gunnen elkaar het beste." Timber vertrekt naar Olympique Marseille.
1 uur geledenDAKAR (ANP/RTR) - De Senegalese president Bassirou Diomaye Faye beloont de voetballers van het nationale elftal met bonussen van omgerekend 115.000 euro per speler en stukken land van 1500 vierkante meter na de winst van de Afrika Cup. Ook de leden van de technische staf kunnen rekenen op een beloning, van ieder 76.000 euro en 1000 vierkante meter aan land. De premies zijn hoger dan bij de vorige Afrika Cup-winst in 2021.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV speelt op woensdagavond 4 februari in de kwartfinale van de KNVB-beker tegen sc Heerenveen. Het duel in Eindhoven begint om 21.00 uur. NEC en FC Volendam treffen elkaar die avond om 18.45 uur in Nijmegen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is Victor Jensen vermoedelijk de rest van het seizoen kwijt. De Deense middenvelder heeft een zware knieblessure opgelopen in de met 2-1 verloren uitwedstrijd tegen FC Volendam afgelopen zondag. De 25-jarige Jensen staat volgens een bericht op de website van de Eredivisieclub een langdurige revalidatie te wachten en is maanden uitgeschakeld.
2 uur geleden