Spaanse socialisten en linkse Sumar komen tot coalitiedeal
MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse socialistische partij PSOE is tot een coalitiedeal gekomen met Sumar, een verbond van linkse partijen. PSOE-leider en zittend premier Pedro Sánchez en de zittende arbeidsminister Yolanda Díaz van Sumar hebben dat dinsdag bekendgemaakt. Sánchez heeft nog wel steun nodig van Catalaanse pro-onafhankelijkheidspartijen om een meerderheid in het parlement zeker te stellen.
De partijen zeggen in een gezamenlijke verklaring dat de coalitie wil zorgen dat Spanje kan "blijven groeien op een duurzame manier". Ze willen beleid voeren dat "gebaseerd is op sociale en klimaatrechtvaardigheid" en het uitbreiden van "feministische overwinningen en vrijheden".
Naast steun van Sumar, heeft Sánchez ook bijstand nodig van Catalaanse pro-onafhankelijkheidspartijen. Die eisen een pardon voor mensen die zijn gearresteerd omdat ze in 2017 pogingen deden om Catalonië onafhankelijk te maken middels een referendum. Sánchez heeft zich verzoenender opgesteld tegenover de Catalanen, tot grote ergernis van conservatieve partijen in Spanje.
De verkiezingen van juli werden door de conservatieve Partido Popular gewonnen, maar het lukte partijleider Alberto Núñez Feijóo niet om een coalitie te vormen met andere partijen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne zijn "zeker niet makkelijk", stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De afgelopen twee dagen spraken delegaties uit beide landen met elkaar in Abu Dhabi en volgens Zelensky worden de gesprekken "in de nabije toekomst" hervat.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Russische kapitein die met het schip Solong betrokken was bij een dodelijk ongeluk op de Noordzee, is in Engeland veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Vladimir Motin was maandag al schuldig bevonden aan grove nalatigheid.
1 uur geledenKHARTOEM (ANP) - De hongersnood in Soedan heeft zich verder uitgebreid, zeggen experts van de VN-waakhond voor voedselzekerheid IPC. Volgens hen voldoen twee regio's in het westelijke Darfur nu ook aan de criteria voor hongersnood.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn excuses aangeboden aan de slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein, omdat hij de "leugens van Peter Mandelson geloofde". Starmer benoemde Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten en wist naar eigen zeggen toen nog niet hoe diep de banden tussen Epstein en Mandelson waren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO pleit voor "terughoudendheid en verantwoordelijkheidsgevoel" nu de laatste afspraken van de Verenigde Staten en Rusland over kernwapenbeheersing zijn verlopen. Daarbij wijst het bondgenootschap vooral naar Rusland en China.
2 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Letland heeft na de vrijgave van nieuwe informatie over Jeffrey Epstein een onderzoek ingesteld naar mogelijke mensensmokkel. Er wordt volgens de politie uitgezocht of Letse staatsburgers zijn geronseld voor seksuele uitbuiting in de Verenigde Staten.
2 uur geledenBAKOE (ANP/AFP) - Separatistenleiders van Nagorno-Karabach zijn in Azerbeidzjan veroordeeld tot lange gevangenisstraffen. Pro-Armeense separatisten hadden het gebied dertig jaar in handen, voordat het in 2023 weer onder controle kwam van de regering in Bakoe.
3 uur geleden