Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse socialisten en linkse Sumar komen tot coalitiedeal

Spaanse socialisten en linkse Sumar komen tot coalitiedeal

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse socialistische partij PSOE is tot een coalitiedeal gekomen met Sumar, een verbond van linkse partijen. PSOE-leider en zittend premier Pedro Sánchez en de zittende arbeidsminister Yolanda Díaz van Sumar hebben dat dinsdag bekendgemaakt. Sánchez heeft nog wel steun nodig van Catalaanse pro-onafhankelijkheidspartijen om een meerderheid in het parlement zeker te stellen.

De partijen zeggen in een gezamenlijke verklaring dat de coalitie wil zorgen dat Spanje kan "blijven groeien op een duurzame manier". Ze willen beleid voeren dat "gebaseerd is op sociale en klimaatrechtvaardigheid" en het uitbreiden van "feministische overwinningen en vrijheden".

Naast steun van Sumar, heeft Sánchez ook bijstand nodig van Catalaanse pro-onafhankelijkheidspartijen. Die eisen een pardon voor mensen die zijn gearresteerd omdat ze in 2017 pogingen deden om Catalonië onafhankelijk te maken middels een referendum. Sánchez heeft zich verzoenender opgesteld tegenover de Catalanen, tot grote ergernis van conservatieve partijen in Spanje.

De verkiezingen van juli werden door de conservatieve Partido Popular gewonnen, maar het lukte partijleider Alberto Núñez Feijóo niet om een coalitie te vormen met andere partijen.

Meer uit Buitenland

Bemanningsleden ISS eerder dan gepland op weg terug naar aarde

HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.

6 minuten geleden
Trump sprak met 'fantastische' interim-leider Venezuela

WASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.

9 minuten geleden
Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland

BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.

3 uur geleden
Mexico biedt bemiddeling aan tussen Cuba en VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.

3 uur geleden
Deense minister na Groenland-overleg: blijven in gesprek met VS

WASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.

3 uur geleden
Noodtoestand voor Oekraïense energiesector na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.

3 uur geleden
Denemarken steekt miljarden in extra defensie Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.

5 uur geleden