Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse socialisten en linkse Sumar komen tot coalitiedeal

Spaanse socialisten en linkse Sumar komen tot coalitiedeal

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse socialistische partij PSOE is tot een coalitiedeal gekomen met Sumar, een verbond van linkse partijen. PSOE-leider en zittend premier Pedro Sánchez en de zittende arbeidsminister Yolanda Díaz van Sumar hebben dat dinsdag bekendgemaakt. Sánchez heeft nog wel steun nodig van Catalaanse pro-onafhankelijkheidspartijen om een meerderheid in het parlement zeker te stellen.

De partijen zeggen in een gezamenlijke verklaring dat de coalitie wil zorgen dat Spanje kan "blijven groeien op een duurzame manier". Ze willen beleid voeren dat "gebaseerd is op sociale en klimaatrechtvaardigheid" en het uitbreiden van "feministische overwinningen en vrijheden".

Naast steun van Sumar, heeft Sánchez ook bijstand nodig van Catalaanse pro-onafhankelijkheidspartijen. Die eisen een pardon voor mensen die zijn gearresteerd omdat ze in 2017 pogingen deden om Catalonië onafhankelijk te maken middels een referendum. Sánchez heeft zich verzoenender opgesteld tegenover de Catalanen, tot grote ergernis van conservatieve partijen in Spanje.

De verkiezingen van juli werden door de conservatieve Partido Popular gewonnen, maar het lukte partijleider Alberto Núñez Feijóo niet om een coalitie te vormen met andere partijen.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: dood Larijani stap richting omverwerping regime

JERUZALEM (ANP/AFP) - De dood van de Iraanse veiligheidschef Ali Larijani maakt deel uit van Israëlische inspanningen om Iraniërs de kans te geven hun regering af te zetten. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een videoboodschap.

57 minuten geleden
Kallas wijst normaliseren betrekkingen met Moskou van de hand

BRUSSEL (ANP/RTR) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas wijst de oproep van de Belgische premier Bart De Wever af om de betrekkingen met Moskou te normaliseren. Hiermee zou volgens De Wever de toegang tot goedkope Russische olie kunnen worden hersteld.

1 uur geleden
Verenigd Koninkrijk kampt met 'ongekende' uitbraak meningitis

LONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten proberen een uitbraak van meningitis onder controle te krijgen die wordt gelinkt aan een nachtclub in Canterbury (Kent). Zeker twee jonge mensen zijn overleden en meerdere mensen liggen in het ziekenhuis. "Dit is een ongekende uitbraak. Het is ook een situatie die zich snel ontwikkelt", verklaarde minister van Volksgezondheid Wes Streeting in het parlement.

2 uur geleden
VN: Voedseltekort dreigt voor miljoenen mensen door Iran-oorlog

GENÈVE (ANP/RTR) - Tientallen miljoenen mensen in de wereld kunnen worden getroffen door levensbedreigende honger als de oorlog tegen Iran zich tot juni voortsleept. Deze waarschuwing deed het Wereldvoedselprogramma van de VN (WFP).

3 uur geleden
VN willen onderzoek naar dodelijke explosie ziekenhuis Kabul

KABUL (ANP) - De mensenrechtentak van de Verenigde Naties wil een onafhankelijk en transparant onderzoek naar een dodelijk incident bij een ziekenhuis voor verslavingszorg in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Daar vielen volgens de Afghaanse autoriteiten honderden doden na een Pakistaanse luchtaanval.

3 uur geleden
Zelensky aan EU: over 1,5 maand weer olie door Droezjba-pijplijn

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat binnen anderhalve maand weer olie kan stromen door de beschadigde Droezjba-pijpleiding. Dat schrijft hij in een brief aan de Europese Commissie.

4 uur geleden
Zeestraat Hormuz kan niet los worden gezien van oorlog, zegt Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - De toestand in de Straat van Hormuz kan niet los worden gezien van de oorlog van Israël en de VS tegen Iran, zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi tegen VN-chef António Guterres. De minister benadrukte dat landen en instellingen die zich zorgen maken over vrede en veiligheid de aanvalsoorlog van Israël en de VS tegen Iran moeten veroordelen.

4 uur geleden