Spaanse socialisten en linkse Sumar komen tot coalitiedeal
MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse socialistische partij PSOE is tot een coalitiedeal gekomen met Sumar, een verbond van linkse partijen. PSOE-leider en zittend premier Pedro Sánchez en de zittende arbeidsminister Yolanda Díaz van Sumar hebben dat dinsdag bekendgemaakt. Sánchez heeft nog wel steun nodig van Catalaanse pro-onafhankelijkheidspartijen om een meerderheid in het parlement zeker te stellen.
De partijen zeggen in een gezamenlijke verklaring dat de coalitie wil zorgen dat Spanje kan "blijven groeien op een duurzame manier". Ze willen beleid voeren dat "gebaseerd is op sociale en klimaatrechtvaardigheid" en het uitbreiden van "feministische overwinningen en vrijheden".
Naast steun van Sumar, heeft Sánchez ook bijstand nodig van Catalaanse pro-onafhankelijkheidspartijen. Die eisen een pardon voor mensen die zijn gearresteerd omdat ze in 2017 pogingen deden om Catalonië onafhankelijk te maken middels een referendum. Sánchez heeft zich verzoenender opgesteld tegenover de Catalanen, tot grote ergernis van conservatieve partijen in Spanje.
De verkiezingen van juli werden door de conservatieve Partido Popular gewonnen, maar het lukte partijleider Alberto Núñez Feijóo niet om een coalitie te vormen met andere partijen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.
1 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.
3 uur geledenN i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
11 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
11 uur geleden