Spaanse sociale-mediaster lanceert nieuwe radicaal-rechtse partij
MADRID (ANP/AFP) - Alvise Perez, een 35-jarige Spaanse EU-parlementariër met een grote aanhang op sociale media, heeft zondag de nationale anti-immigratiepartij Se Acabo La Fiesta (Het feest is voorbij) gelanceerd. Perez schokte vorig jaar de politieke elite door als jonge radicaal-rechtse fractie drie zetels te winnen bij de Europese Parlementsverkiezingen.
In Madrid beloofde Perez tegenover duizenden aanhangers corruptie, criminaliteit en de traditionele politiek aan te pakken. Perez zei "het grootste deportatieplan in de recente geschiedenis van Spanje" te introduceren, dat gefinancierd wordt door het bevriezen van alle buitenlandse hulp. Hij beloofde ook royale belastingverlagingen.
Perez heeft meer dan 1 miljoen volgers op Instagram. Hij plaatst er onder meer spottende uitlatingen over het Europees Parlement, tirades tegen corruptie en een video waarin hij op een jetski naar een eiland voor de kust van Marokko vaart om er de Spaanse vlag te planten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
9 minuten geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden gaat een nieuwe inlichtingendienst oprichten die zich bezighoudt met buitenlandse kwesties. De dienst krijgt de naam Zweedse buitenlandse inlichtingendienst ('Sveriges utrikes underrättelsetjänst'), afgekort UND.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft diep in Rusland doelen bestookt met de eigen Flamingo-kruisraketten. Die legden een afstand af van meer dan 1500 kilometer, meldt president Volodymyr Zelensky.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse antiterreurpolitie stelt een onderzoek in naar brandstichting bij een voormalige synagoge in Londen. "Dit incident volgt op een aantal brandstichtingen en pogingen tot brandstichting gericht tegen Joodse Londenaren in het noordwesten van de stad, en we zullen mogelijke verbanden onderzoeken zodra het onderzoek van start gaat", meldt een hoge politiemedewerker.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.
4 uur geleden