Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse schrijver Javier Marías (70) overleden

Spaanse schrijver Javier Marías (70) overleden

MADRID (ANP/DPA/AFP) - De Spaanse schrijver Javier Marías is zondag op 70-jarige leeftijd overleden. Hij wordt gezien als een van de belangrijkste en succesvolste hedendaagse schrijvers van zijn land. Bekende werken van hem zijn onder meer Aller zielen, Een hart zo blank en Denk morgen op het slagveld aan mij.

Wereldwijd zijn meer dan 9 miljoen exemplaren van Marías' boeken verkocht. Die werden vertaald in 46 talen talen, waaronder in het Nederlands. Zijn zestiende roman werd vorig jaar gepubliceerd. Dat boek draagt de titel Tomás Nevinson.

Zijn uitgever heeft bekendgemaakt dat de schrijver in Madrid is overleden nadat hij weken geleden een longontsteking had opgelopen. Volgens de Spaanse krant El Mundo was de longontsteking het gevolg van een coronabesmetting en lag hij al maanden in het ziekenhuis.

De Spaanse premier Pedro Sánchez spreekt van een "trieste dag" voor de Spaanse literatuur nu "een van de grote schrijvers van onze tijd" is overleden. "Zijn immense en getalenteerde werk zal altijd een fundamenteel onderdeel van onze literatuur zijn", laat de premier weten.

Meer uit Buitenland

Israëlische premier accepteert uitnodiging voor vredesraad Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een uitnodiging geaccepteerd om deel te nemen aan de Raad van Vrede. Deze raad moet toezicht houden op het toekomstige Palestijnse overgangsbestuur in de Gazastrook.

41 minuten geleden
Oud-premier Zuid-Korea krijgt 23 jaar cel om noodtoestand

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Han Duck-soo heeft 23 jaar gevangenisstraf gekregen in een zaak rond de militaire noodtoestand van 2024. Een rechtbank acht de 76-jarige politicus schuldig aan onder meer het deelnemen aan een cruciale handeling van opstand.

52 minuten geleden
Levenslang voor moord op Japanse oud-premier Abe

TOKIO (ANP/RTR) - De man die in 2022 de Japanse oud-premier Shinzo Abe vermoordde, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Dat meldt de Japanse publieke omroep NHK. De man bekende eind oktober schuld.

2 uur geleden
Brazilië stelt xAI ultimatum rond naaktbeelden Grok

SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.

6 uur geleden
Dode bij treinongeluk Spaanse Gelida

GELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.

6 uur geleden
Trump zegt dat hij NAVO sterker heeft gemaakt

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.

9 uur geleden
Trump wil niet afreizen naar Parijs voor toekomstige G7-top

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.

10 uur geleden