Spaanse 'rookie' Martin pakt pole voor tweede race in MotoGP
DOHA (ANP) - De Spaanse motorcoureur Jorge Martin begint zijn tweede grand prix in de MotoGP vanaf poleposition. De 23-jarige coureur, die dit seizoen debuteert in de koningsklasse, was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Doha op het circuit van Losail. De coureur van Pramac Racing zette op zijn Ducati met 1.53,106 de beste tijd neer.
Martin heeft op de voorste startrij gezelschap van zijn Franse teamgenoot Johann Zarco en Maverick Viñales, de Spanjaard uit het Yamaha-team die vorige week op hetzelfde circuit in Qatar de openingsrace van het seizoen won. Martin pakte in zijn debuutrace 1 punt voor het WK door als vijftiende te finishen. Wereldkampioen Joan Mir kwalificeerde zich als negende voor de tweede GP van het seizoen.
In de Moto2 kon Bo Bendsneyder zijn derde plaats in de kwalificatie van vorige week geen vervolg geven. De 22-jarige Rotterdammer kwam nu niet verder dan de vijftiende tijd en start zondag vanaf de vijfde rij. Bendsneyder pakte een week geleden 7 punten door in de openingsrace als negende te finishen.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geleden