Spaanse 'rookie' Martin pakt pole voor tweede race in MotoGP
DOHA (ANP) - De Spaanse motorcoureur Jorge Martin begint zijn tweede grand prix in de MotoGP vanaf poleposition. De 23-jarige coureur, die dit seizoen debuteert in de koningsklasse, was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Doha op het circuit van Losail. De coureur van Pramac Racing zette op zijn Ducati met 1.53,106 de beste tijd neer.
Martin heeft op de voorste startrij gezelschap van zijn Franse teamgenoot Johann Zarco en Maverick Viñales, de Spanjaard uit het Yamaha-team die vorige week op hetzelfde circuit in Qatar de openingsrace van het seizoen won. Martin pakte in zijn debuutrace 1 punt voor het WK door als vijftiende te finishen. Wereldkampioen Joan Mir kwalificeerde zich als negende voor de tweede GP van het seizoen.
In de Moto2 kon Bo Bendsneyder zijn derde plaats in de kwalificatie van vorige week geen vervolg geven. De 22-jarige Rotterdammer kwam nu niet verder dan de vijftiende tijd en start zondag vanaf de vijfde rij. Bendsneyder pakte een week geleden 7 punten door in de openingsrace als negende te finishen.
Meer uit Sport
SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
34 minuten geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
2 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
5 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
21 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
22 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
1 dag geleden