Spaanse 'rookie' Martin pakt pole voor tweede race in MotoGP
DOHA (ANP) - De Spaanse motorcoureur Jorge Martin begint zijn tweede grand prix in de MotoGP vanaf poleposition. De 23-jarige coureur, die dit seizoen debuteert in de koningsklasse, was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Doha op het circuit van Losail. De coureur van Pramac Racing zette op zijn Ducati met 1.53,106 de beste tijd neer.
Martin heeft op de voorste startrij gezelschap van zijn Franse teamgenoot Johann Zarco en Maverick Viñales, de Spanjaard uit het Yamaha-team die vorige week op hetzelfde circuit in Qatar de openingsrace van het seizoen won. Martin pakte in zijn debuutrace 1 punt voor het WK door als vijftiende te finishen. Wereldkampioen Joan Mir kwalificeerde zich als negende voor de tweede GP van het seizoen.
In de Moto2 kon Bo Bendsneyder zijn derde plaats in de kwalificatie van vorige week geen vervolg geven. De 22-jarige Rotterdammer kwam nu niet verder dan de vijftiende tijd en start zondag vanaf de vijfde rij. Bendsneyder pakte een week geleden 7 punten door in de openingsrace als negende te finishen.
Meer uit Sport
SHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.
6 uur geledenCOLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.
7 uur geledenBENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".
12 uur geledenWOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Luc Steins kan zich geen slecht EK permitteren. Als hij zijn olympische droom wil verwezenlijken, zijn overwinningen noodzakelijk op de Europese eindronde. Die begint voor Oranje zaterdag met een wedstrijd tegen Zweden.
18 uur geleden