Spaanse regio's nemen meer maatregelen tegen verspreiding corona
BARCELONA (ANP/AFP) - De noordelijke Spaanse grensregio's Catalonië en Navarra komen met nieuwe maatregelen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. "We zullen offers moeten brengen", zei de Catalaanse minister van Volksgezondheid op de radio.
In het 650.000 inwoners tellende Navarra, dat net als Catalonië grenst aan Frankrijk, moeten cafés en restaurants vanaf dinsdag om 22.00 uur de deuren sluiten. Ook mogen ze minder klanten ontvangen. Dat laatste geldt ook voor bioscopen, theaters, bibliotheken en supermarkten. Bijeenkomsten met meer dan zes mensen worden verboden.
In Navarra zijn zaterdag 463 coronabesmettingen vastgesteld, het hoogste aantal sinds het begin van de pandemie. "Dit is een kritiek moment", zei de regionale leider Maria Chivite op een persconferentie. Ze sluit verdere maatregelen niet uit.
In kustregio Catalonië met Barcelona, waar zo'n 7,5 miljoen mensen wonen, worden bedrijven opgeroepen om medewerkers de komende 15 dagen thuis te laten werken. Ook vroeg minister van Volksgezondheid Josep Maria Argimon universiteiten om in die periode online les te geven.
Argimon zei dat zijn regio zonder maatregelen Madrid achterna kan gaan. De regio met de Spaanse hoofdstad behoort tot de grootste coronabrandhaarden in Europa.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
14 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
8 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
9 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
10 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
11 uur geleden