Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse regio's nemen meer maatregelen tegen verspreiding corona

Spaanse regio's nemen meer maatregelen tegen verspreiding corona

BARCELONA (ANP/AFP) - De noordelijke Spaanse grensregio's Catalonië en Navarra komen met nieuwe maatregelen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. "We zullen offers moeten brengen", zei de Catalaanse minister van Volksgezondheid op de radio.

In het 650.000 inwoners tellende Navarra, dat net als Catalonië grenst aan Frankrijk, moeten cafés en restaurants vanaf dinsdag om 22.00 uur de deuren sluiten. Ook mogen ze minder klanten ontvangen. Dat laatste geldt ook voor bioscopen, theaters, bibliotheken en supermarkten. Bijeenkomsten met meer dan zes mensen worden verboden.

In Navarra zijn zaterdag 463 coronabesmettingen vastgesteld, het hoogste aantal sinds het begin van de pandemie. "Dit is een kritiek moment", zei de regionale leider Maria Chivite op een persconferentie. Ze sluit verdere maatregelen niet uit.

In kustregio Catalonië met Barcelona, waar zo'n 7,5 miljoen mensen wonen, worden bedrijven opgeroepen om medewerkers de komende 15 dagen thuis te laten werken. Ook vroeg minister van Volksgezondheid Josep Maria Argimon universiteiten om in die periode online les te geven.

Argimon zei dat zijn regio zonder maatregelen Madrid achterna kan gaan. De regio met de Spaanse hoofdstad behoort tot de grootste coronabrandhaarden in Europa.

Meer uit Buitenland

Israël kondigt nieuwe aanvallen in Zuid-Libanon aan

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.

1 minuut geleden
Risico voor nieuwe reddingspoging in grot Laos nu te groot

VIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.

47 minuten geleden
Arts: Trump verkeert nog altijd in uitstekende gezondheid

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.

2 uur geleden
Trump wil Iran-deal alleen onder eigen voorwaarden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.

8 uur geleden
Trump geeft bestuur Kennedy Center op na beslissing rechter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.

8 uur geleden
Rechter beveelt verwijdering naam Trump van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.

11 uur geleden
Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

17 uur geleden