Spaanse regering wil bedrijven en rijken hoger belasten
MADRID (ANP/DPA) - De linkse Spaanse minderheidsregering van premier Pedro Sánchez wil komend jaar de belastingen verhogen voor grote ondernemingen en voor rijken die meer dan 200.000 euro per jaar verdienen of die over een vermogen beschikken waarvan de waarde groter is dan 10 miljoen euro. De sociaaldemocraat Sánchez is het over dit plan eens geworden met zijn links-radicale coalitiepartner Pablo Iglesias. Ze menen dat dit nodig is om meer geld te kunnen stoppen in sociale voorzieningen en komen met een begroting die ondanks de crisis meer overheidsuitgaven bevat.
Het land van 47 miljoen inwoners is economisch door de coronamaatregelen zwaar getroffen en kampt met hoge schulden en werkloosheid. De economie krimpt dit jaar naar verwachting meer dan 11 procent, maar de regering wil de uitgaven met 6,8 miljard euro gaan verhogen om de schade van de coronamaatregelen te helpen herstellen. In totaal zou de regering volgens de plannen ruim 196 miljard gaan uitgeven in het komende begrotingsjaar. Dat is inclusief 27 miljard hulpgeld van de EU. En het begrotingstekort staat al op een recordhoogte met een omvang van 14,1 procent van het bruto nationaal product.
De werkloosheid in Spanje treft meer dan 16 procent van de beroepsbevolking of circa 3,7 miljoen Spanjaarden. Daarbij worden niet de ongeveer een half miljoen Spanjaarden gerekend die met een speciale uitkering op basis van coronasteunmaatregelen zonder werk zitten. De regering wil die groep 'coronawerklozen' nog tot zeker eind januari met de regeling blijven steunen.
Coronapatiënten
Het land telt momenteel ruim 2160 coronapatiënten die er ernstig aan toe zijn. Spanje heeft relatief veel gevallen vastgesteld, ruim 1,1 miljoen, en veel sterfgevallen die aan het virus worden toegeschreven. Ruim 35.000 coronapatiënten zijn overleden.
Volgens het bureau voor de statistiek sterven er dit jaar meer mensen dan in 2019. Het verwacht een toename van 12,4 procent. De levensverwachting loopt door de pandemie terug aldus de statistici. Ze stellen dat door het coronavirus mannen gemiddeld 0,9 jaar korter leven en vrouwen 0,8 jaar korter. Mannen worden dan gemiddeld 80 jaar en vrouwen 85,4 jaar in Spanje.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).
2 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
5 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
5 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
7 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
8 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.
8 uur geleden