Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse regering akkoord met gedeeltelijke lockdown Madrid

Spaanse regering akkoord met gedeeltelijke lockdown Madrid

MADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse regering heeft woensdag een akkoord bereikt om een gedeeltelijke lockdown op te leggen aan de hele stad Madrid, waar gevallen van het coronavirus zich snel uitbreiden.

Inwoners van Madrid mogen de stad niet verlaten, behalve voor essentiële reizen onder de nieuwe beperkingen. De stadsgrenzen zullen ook worden gesloten voor buitenstaanders voor niet-noodzakelijke bezoeken. De maatregelen gelden tegelijk voor negen andere steden met hoge besmettingspercentages in het grootstedelijk gebied rond Madrid. De nieuwe regels zullen de komende dagen in werking treden.

"Deze overeenkomst is door een brede meerderheid goedgekeurd", zei minister van Volksgezondheid Salvador Illa. Dat gebeurde na overleg met de zeventien autonome regio's van Spanje, die verantwoordelijk zijn voor de openbare gezondheidszorg. "De gezondheid van Madrid is de gezondheid van Spanje. Madrid is speciaal", zei Illa op een persconferentie.

Mensen mogen de gemeentegrenzen wel overschrijden om naar het werk of naar school te gaan, voor de dokter of om te winkelen, maar moeten voor vrijetijdsactiviteiten in de stad blijven.

De regio Madrid telt meer dan een derde van de 133.604 coronagevallen die de afgelopen twee weken in Spanje zijn gerapporteerd.

Spanje heeft in totaal 769.188 besmettingsgevallen geregistreerd, meer dan enig ander land in West-Europa. Het totale dodental staat op 31.791.

Meer uit Buitenland

Libanon meldt stijging dodental na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.

57 minuten geleden
Trump ziet geen sterke onderhandelingspositie Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.

1 uur geleden
Iraanse parlementsvoorzitter wil eerst bestand in Libanon

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.

2 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanvallen op Libanon

NABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.

3 uur geleden
Schelde weer open voor scheepvaart na olielek Antwerpen

ANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.

5 uur geleden
19 jaar cel om fraudezaak rond Russisch militair themapark

MOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.

5 uur geleden
Vance onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran. Voordat hij in Washington op het vliegtuig stapte, zei hij tegen journalisten dat hij hoopt op een positieve uitkomst. Vanaf zaterdag gaan de VS en Iran praten over een definitief einde aan de oorlog.

5 uur geleden