Spaanse profvoetballers kritisch op coronatest
BARCELONA (ANP/RTR) - De Spaanse vakbond van profvoetballers is uiterst kritisch op de plannen om spelers op grote schaal te testen op het coronavirus. Die maatregel vormt onderdeel van het geleidelijk opstarten van de trainingen voor de clubs uit de twee hoogste profdivisies.
De vakbond AFE heeft aan de ministeries van Volksgezondheid en van Sport gevraagd of clubs wel bevoegd zijn om tests uit te voeren. De bond liet ook doorschemeren dat de profvoetballers niet vooraan in de rij willen staan in een land waar andere mensen meer behoefte hebben aan de coronatests. Ze vrezen dat de publieke opinie zich dan tegen hen zal keren. Spanje is zwaar getroffen door het virus met meer dan 22.000 doden.
"De AFE wil erop wijzen dat voetballers duidelijk hebben gemaakt dat andere groepen in de samenleving meer behoefte hebben aan tests en toegang tot medische apparatuur", verklaarde de bond. "Als arbeiders zullen voetballers doen wat hun clubs vragen, zolang er geen risico's zijn. Daarom vinden wij het absoluut noodzakelijk dat de overheid duidelijkheid verschaft over testen."
Protocol
De Spaanse LaLiga stuurde de clubs van de twee hoogste divisies een protocol voor het opstarten van de trainingen. Volgens de richtlijnen, die persbureau Reuters heeft ingezien, moeten de spelers en trainers ten minste drie coronatests hebben ondergaan voordat ze weer in actie komen. Bovendien mogen de spelers niet thuis bij hun gezinnen wonen, maar geïsoleerd bij elkaar blijven.
Voorzitter Javier Tebas noemde drie data waarop de competitie mogelijk kan worden hervat met wedstrijden zonder publiek: 29 mei, 7 juni of 28 juni. Het ministerie van Sport heeft de voetballers van de twee hoogste divisies toestemming gegeven om vanaf 18 óf 25 mei weer volledig in training te gaan.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
17 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
21 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
23 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kijkt zondag in een eerste reactie met veel trots terug op de 27e landstitel. "Het is 5 april en normaal gesproken is de titelstrijd nu nog volop bezig. Dit jaar is dat compleet anders, want met 71 punten is PSV nu al niet meer te achterhalen voor de concurrentie. Het is een kampioenschap geworden van nooit eerder vertoonde soevereiniteit. Het laatste stukje van de puzzel viel vandaag op zijn plek", aldus de Eindhovenaren op hun clubwebsite.
3 uur geleden