Spaanse profvoetballers kritisch op coronatest
BARCELONA (ANP/RTR) - De Spaanse vakbond van profvoetballers is uiterst kritisch op de plannen om spelers op grote schaal te testen op het coronavirus. Die maatregel vormt onderdeel van het geleidelijk opstarten van de trainingen voor de clubs uit de twee hoogste profdivisies.
De vakbond AFE heeft aan de ministeries van Volksgezondheid en van Sport gevraagd of clubs wel bevoegd zijn om tests uit te voeren. De bond liet ook doorschemeren dat de profvoetballers niet vooraan in de rij willen staan in een land waar andere mensen meer behoefte hebben aan de coronatests. Ze vrezen dat de publieke opinie zich dan tegen hen zal keren. Spanje is zwaar getroffen door het virus met meer dan 22.000 doden.
"De AFE wil erop wijzen dat voetballers duidelijk hebben gemaakt dat andere groepen in de samenleving meer behoefte hebben aan tests en toegang tot medische apparatuur", verklaarde de bond. "Als arbeiders zullen voetballers doen wat hun clubs vragen, zolang er geen risico's zijn. Daarom vinden wij het absoluut noodzakelijk dat de overheid duidelijkheid verschaft over testen."
Protocol
De Spaanse LaLiga stuurde de clubs van de twee hoogste divisies een protocol voor het opstarten van de trainingen. Volgens de richtlijnen, die persbureau Reuters heeft ingezien, moeten de spelers en trainers ten minste drie coronatests hebben ondergaan voordat ze weer in actie komen. Bovendien mogen de spelers niet thuis bij hun gezinnen wonen, maar geïsoleerd bij elkaar blijven.
Voorzitter Javier Tebas noemde drie data waarop de competitie mogelijk kan worden hervat met wedstrijden zonder publiek: 29 mei, 7 juni of 28 juni. Het ministerie van Sport heeft de voetballers van de twee hoogste divisies toestemming gegeven om vanaf 18 óf 25 mei weer volledig in training te gaan.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
14 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
16 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
17 uur geleden