Spaanse profvoetballers kritisch op coronatest
BARCELONA (ANP/RTR) - De Spaanse vakbond van profvoetballers is uiterst kritisch op de plannen om spelers op grote schaal te testen op het coronavirus. Die maatregel vormt onderdeel van het geleidelijk opstarten van de trainingen voor de clubs uit de twee hoogste profdivisies.
De vakbond AFE heeft aan de ministeries van Volksgezondheid en van Sport gevraagd of clubs wel bevoegd zijn om tests uit te voeren. De bond liet ook doorschemeren dat de profvoetballers niet vooraan in de rij willen staan in een land waar andere mensen meer behoefte hebben aan de coronatests. Ze vrezen dat de publieke opinie zich dan tegen hen zal keren. Spanje is zwaar getroffen door het virus met meer dan 22.000 doden.
"De AFE wil erop wijzen dat voetballers duidelijk hebben gemaakt dat andere groepen in de samenleving meer behoefte hebben aan tests en toegang tot medische apparatuur", verklaarde de bond. "Als arbeiders zullen voetballers doen wat hun clubs vragen, zolang er geen risico's zijn. Daarom vinden wij het absoluut noodzakelijk dat de overheid duidelijkheid verschaft over testen."
Protocol
De Spaanse LaLiga stuurde de clubs van de twee hoogste divisies een protocol voor het opstarten van de trainingen. Volgens de richtlijnen, die persbureau Reuters heeft ingezien, moeten de spelers en trainers ten minste drie coronatests hebben ondergaan voordat ze weer in actie komen. Bovendien mogen de spelers niet thuis bij hun gezinnen wonen, maar geïsoleerd bij elkaar blijven.
Voorzitter Javier Tebas noemde drie data waarop de competitie mogelijk kan worden hervat met wedstrijden zonder publiek: 29 mei, 7 juni of 28 juni. Het ministerie van Sport heeft de voetballers van de twee hoogste divisies toestemming gegeven om vanaf 18 óf 25 mei weer volledig in training te gaan.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
12 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
58 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten is geopereerd aan zijn rechterknie. PSV-trainer Peter Bosz vertelde op de persconferentie in aanloop naar het duel met Go Ahead Eagles dat de operatie van de kruisbandblessure goed is verlopen en dat Schouten weer thuis is.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.
5 uur geleden