Spaanse prinses Leonor in quarantaine
MADRID (ANP) - De Spaanse prinses Leonor en haar klasgenootjes moeten veertien dagen in quarantaine, omdat iemand uit de klas positief is getest op het coronavirus. De 14-jarige Leonor begon woensdag aan het nieuwe schooljaar op de Santa María de los Rosales school.
Vanaf maandag gaat de klas onlinelessen volgen. Het Spaanse koningshuis bevestigt aan Spaanse media dat koning Felipe, koningin Letizia, prinses Leonor en Sofía "de voorschriften en gezondheidsindicaties" van de gezondheidsorganisaties opvolgen.
Op haar eerste schooldag werd de temperatuur van de prinses gemeten om te bepalen of ze geen koorts heeft, hetgeen een indicatie zou kunnen zijn van besmetting met het virus. Later deze week zou ook haar zus Sofia (13) weer naar school mogen. Zij begint aan haar tweede jaar, Leonor (14) zit in de vierde klas.
Voor leerlingen boven de 9 jaar zijn in Spanje sociale bubbels gecreëerd: een beperkte groep van medescholieren met wie ze contact mogen hebben, en de school moet zoveel mogelijk verhinderen dat leerlingen van verschillende klassen met elkaar in aanraking komen.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - De explosies in Damascus tijdens het bezoek van de Franse president Emmanuel Macron hebben ook een leven gekost. Dat melden de Syrische autoriteiten, die woensdag verder spreken over 36 gewonden.
4 minuten geledenANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de vergadering van de 32 NAVO-regeringsleiders geopend. De gastheer pleitte voor goede samenwerking tussen de bondgenoten en herhaalde dat wat hem betreft daarom alle beperkingen op wapenhandel tussen lidstaten, die vooral Turkije treffen, moeten worden opgeheven.
5 minuten geledenANKARA (ANP) - NAVO-diplomaten hadden gehoopt dat de Amerikaanse president Donald Trump in een betere stemming zou beginnen aan de vergadering met de andere leiders op de top in Ankara. Tegelijkertijd zeggen bronnen niet verrast te zijn door het beklag en de boosheid van Trump voor aanvang.
14 minuten geledenMADRID (ANP/RTR/AFP/DPA) - Spanje beschouwt de dreigementen van Donald Trump over het stopzetten van de handel met Spanje als "business as usual", laat het kantoor van premier Pedro Sánchez weten. De Amerikaanse president zei woensdag op de NAVO-top alle handel te willen stoppen, omdat Spanje zo'n "vreselijke partner" zou zijn. Madrid benadrukt geen intentie te hebben om iets te veranderen in de handelsrelatie.
35 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland probeert Oekraïense droneaanvallen tegen te gaan door het satellietinternet van Starlink te verstoren. Oekraïense piloten gebruiken dat systeem vaak om hun onbemande toestellen te besturen. Dronecommandanten en piloten in het zuidelijke Zaporizja vertellen persbureau Reuters dat bij Russische plaatsen en militaire installaties jammers zijn geplaatst.
1 uur geledenANKARA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is slechtgehumeurd aangetreden voor de vergadering met de NAVO-leiders op de top in Ankara. Hij haalde woedend uit naar NAVO-bondgenoten als Spanje, verwees de afspraken met Iran naar de prullenbak en herhaalde dat Groenland Amerikaans moet worden. NAVO-topman Mark Rutte probeerde hem met loftuitingen en tegenspraak bij te sturen.
1 uur geledenANKARA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niets meer te maken te willen hebben met Spanje, omdat het land zo'n "vreselijke" bondgenoot zou zijn. Hij zegt daarom minister van Financiën Scott Bessent de opdracht te hebben gegeven om alle handelsbetrekkingen met Spanje te verbreken.
1 uur geleden