Spaanse prinses Leonor in quarantaine
MADRID (ANP) - De Spaanse prinses Leonor en haar klasgenootjes moeten veertien dagen in quarantaine, omdat iemand uit de klas positief is getest op het coronavirus. De 14-jarige Leonor begon woensdag aan het nieuwe schooljaar op de Santa María de los Rosales school.
Vanaf maandag gaat de klas onlinelessen volgen. Het Spaanse koningshuis bevestigt aan Spaanse media dat koning Felipe, koningin Letizia, prinses Leonor en Sofía "de voorschriften en gezondheidsindicaties" van de gezondheidsorganisaties opvolgen.
Op haar eerste schooldag werd de temperatuur van de prinses gemeten om te bepalen of ze geen koorts heeft, hetgeen een indicatie zou kunnen zijn van besmetting met het virus. Later deze week zou ook haar zus Sofia (13) weer naar school mogen. Zij begint aan haar tweede jaar, Leonor (14) zit in de vierde klas.
Voor leerlingen boven de 9 jaar zijn in Spanje sociale bubbels gecreëerd: een beperkte groep van medescholieren met wie ze contact mogen hebben, en de school moet zoveel mogelijk verhinderen dat leerlingen van verschillende klassen met elkaar in aanraking komen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - Het Robert Koch-Instituut, de Duitse versie van het RIVM, schat dat er dit jaar al 9800 mensen zijn overleden mede als gevolg van de hitte. Dit aantal van bijna 10.000 hittedoden is hoger dan deze gevallen over een heel jaar genomen sinds 2016.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/AFP) - Een Franse tiener heeft in Singapore een boete van 600 Singaporese dollars (ruim 400 euro) gekregen nadat hij schuld had bekend aan openbare ordeverstoring. Voor die overtreding had hij ook een celstraf van maximaal twee jaar kunnen krijgen voor onder meer "baldadigheid".
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR/DPA) - Russische aanvallen op Oekraïne hebben volgens de autoriteiten daar aan zeker acht mensen het leven gekost. Op veel plekken in het land klonk het luchtalarm en in hoofdstad Kyiv waren explosies te horen. Buurland Polen meldde dat gevechtsvliegtuigen werden ingezet om het eigen luchtruim te beschermen.
1 uur geledenBRIGNOLES (ANP) - George Clooney en zijn vrouw Amal hebben hun huis in Frankrijk moeten evacueren vanwege een natuurbrand in de buurt. Dat meldt onder meer het tijdschrift People. De Amerikaanse filmster woont met zijn gezin in Brignoles en hun huis ligt in een van de vele regio's waar branden woeden.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft bij aanvallen op Oekraïne meer dan 70 raketten en 280 drones ingezet. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die op X sprak over zeker acht doden.
1 uur geledenNAVALUENGA (ANP/AFP) - In het gebied van de hevige natuurbranden in het westen van de regio Madrid en aangrenzende regio's zijn volgens de autoriteiten vrijwel geen vlammen meer. De natuurbrand breidt zich al twee dagen niet meer uit.
1 uur geledenKUMAMOTO (ANP) - Er zijn in totaal 28 mensen omgekomen bij een zware aardbeving in Japan, meldt de Japanse regering in een bijgewerkte balans.
6 uur geleden