Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse premier ziet veel meer coronagevallen

Spaanse premier ziet veel meer coronagevallen

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje heeft veel meer coronagevallen dan de officiële cijfers doen vermoeden. Volgens premier Pedro Sánchez zijn het er meer dan 3 miljoen, ongeveer drie keer zoveel. Hij verklaarde dat vrijdag in een televisietoespraak tot het Spaanse volk.

Eerder deze week doorbrak het land in de officiële opgave de grens van een miljoen coronagevallen. Spanje wil een nieuwe lockdown voorkomen, maar de mobiliteit en het aantal samenkomsten moeten worden beperkt om het coronavirus onder controle te krijgen, aldus Sánchez.

Diverse Spaanse regio's drongen vrijdag bij de centrale regering aan op een nachtelijk uitgaansverbod. Donderdag kon de regering het daar niet over eens worden.

Uitgaansverbod

Het gaat om Castilië en Léon en Valencia. Spaanse regio's hebben een grote mate van autonomie maar beperking van de bewegingsvrijheid, zoals een avondklok, kan alleen de landelijke regering afkondigen.

Madrid is ook voorstander van een nachtelijk uitgaansverbod. Een voorstel daartoe werd echter ingetrokken omdat de regio's Madrid en Baskenland zich daar tegen verzetten.

Het land van 47 miljoen inwoners heeft al 15,5 miljoen tests uitgevoerd. Momenteel liggen er ruim 1960 patiënten in kritieke toestand in ziekenhuizen als gevolg van het virus. Volgens de autoriteiten zijn tot dusver ruim 34.500 mensen aan de gevolgen ervan overleden

Meer uit Buitenland

NAVO oefent voor het eerst met Servië

BRUSSEL (ANP) - De NAVO houdt voor het eerst een militaire oefening met Servië. De verstandhouding tussen het bondgenootschap en een van de weinige Europese landen die nog niet bij de NAVO of de EU horen is vaak moeizaam. Tijdens de Kosovo-oorlog in 1999 bombardeerde de NAVO Servië.

19 minuten geleden
Vier mensen die optreden Israël verstoorden uit zaal gezet

WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.

8 uur geleden
Israël en favorieten plaatsen zich voor songfestivalfinale

WENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.

9 uur geleden
Golden Dome-project van Trump kost 1,2 biljoen dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.

9 uur geleden
Peter Jackson krijgt op openingsavond Cannes ere-Palm voor oeuvre

CANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.

10 uur geleden
Reuters: Saudi-Arabië voerde geheime aanvallen uit op Iran

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.

11 uur geleden
VK wil met mijnrobots en straaljagers helpen in Straat van Hormuz

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.

12 uur geleden