Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse premier weet niet waar Juan Carlos nu is

Spaanse premier weet niet waar Juan Carlos nu is

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - De Spaanse premier Sanchez staat achter het besluit van de voormalige koning Juan Carlos het land te verlaten na beschuldigingen van corruptie. De regeringsleider zegt niet te weten waar de oud-vorst, die de koningstitel na zijn aftreden in 2014 behield, zich nu bevindt.

Het besluit van Juan Carlos om te vertrekken is gepast, zei Sanchez in een persconferentie op televisie. Het stelt zijn zoon, koning Felipe, en het Koninklijk Huis in staat afstand te nemen van de beschuldigingen van wangedrag tegen de voormalige vorst.

Juan Carlos informeerde Felipe over zijn voornemen het land te verlaten in een brief die maandag op de website van het Koninklijk Huis is gepubliceerd. Tegen hem loopt een onderzoek door het Hooggerechtshof, maar ook de Zwitserse justitie wil meer weten over allerlei duistere geldstromen. Hij zou Spanje meteen hebben verlaten.

Stabiliteit

"Instellingen worden niet beoordeeld, mensen worden beoordeeld", betoogde de premier. "In een tijd als nu, met een pandemie waarmee de mensheid de afgelopen honderd jaar niet is geconfronteerd, heeft Spanje behoefte aan stabiliteit en robuuste instellingen."

Sanchez leidt een coalitieregering met de uiterst linkse Podemos-partij, waarvan de leiders hebben gezegd dat het vertrek van Juan Carlos neerkomt op een poging gerechtigheid in Spanje te ontvluchten. Het zou daarom de monarchie ondermijnen. Juan Carlos was bijna veertig jaar staatshoofd.

Meer uit Buitenland

Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

7 uur geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

7 uur geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

9 uur geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

14 uur geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

16 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

17 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

17 uur geleden