Spaanse premier: onze voetbalsters hebben wereld een les geleerd
MALAGA (ANP) - Demissionair premier Pedro Sánchez van Spanje vindt dat de voetbalsters van zijn land "de wereld een les hebben geleerd" naar aanleiding van de affaire rond de ongewenste kus die de voorzitter van de Spaanse voetbalbond na het behalen van de wereldtitel gaf aan speelster Jenni Hermoso. De voetbalsters hebben gezegd pas weer in actie te komen voor hun land als voorzitter Luis Rubiales is opgestapt.
"Onze voetbalsters hebben twee keer gewonnen", verklaarde Sánchez tijdens een bezoek aan Malaga. "Eén keer op het veld en één keer door de wereld een lesje te leren, een les in gelijkheid tussen mannen en vrouwen."
Rubiales raakte in opspraak nadat hij twee weken geleden bij de huldiging van de Spaanse voetbalsters na het behalen van de wereldtitel Hermoso op haar mond kuste. Ondanks alle commotie, weigert hij op te stappen. De FIFA schorste Rubiales inmiddels voor 90 dagen in afwachting van de uitkomsten van het onderzoek dat de mondiale bond naar hem is gestart.
"Spanje is een feministisch land", verklaarde Sánchez, sprekend over "vrouwen die hebben besloten zich niet langer te onderwerpen. Nooit meer. Nooit meer", sloot hij af met de slogan die wordt gebruikt tijdens demonstraties ter ondersteuning van Hermoso en tegen seksueel geweld.
Meer uit Voetbal
SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
9 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
9 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
11 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
11 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Plamen Andreev maakt het seizoen af bij Lech Poznan. De Poolse club huurt de 21-jarige Bulgaar en heeft daarna de optie om hem te kopen. Dat meldt Lech Poznan op de clubwebsite.
12 uur geleden