Spaanse premier: onze voetbalsters hebben wereld een les geleerd
MALAGA (ANP) - Demissionair premier Pedro Sánchez van Spanje vindt dat de voetbalsters van zijn land "de wereld een les hebben geleerd" naar aanleiding van de affaire rond de ongewenste kus die de voorzitter van de Spaanse voetbalbond na het behalen van de wereldtitel gaf aan speelster Jenni Hermoso. De voetbalsters hebben gezegd pas weer in actie te komen voor hun land als voorzitter Luis Rubiales is opgestapt.
"Onze voetbalsters hebben twee keer gewonnen", verklaarde Sánchez tijdens een bezoek aan Malaga. "Eén keer op het veld en één keer door de wereld een lesje te leren, een les in gelijkheid tussen mannen en vrouwen."
Rubiales raakte in opspraak nadat hij twee weken geleden bij de huldiging van de Spaanse voetbalsters na het behalen van de wereldtitel Hermoso op haar mond kuste. Ondanks alle commotie, weigert hij op te stappen. De FIFA schorste Rubiales inmiddels voor 90 dagen in afwachting van de uitkomsten van het onderzoek dat de mondiale bond naar hem is gestart.
"Spanje is een feministisch land", verklaarde Sánchez, sprekend over "vrouwen die hebben besloten zich niet langer te onderwerpen. Nooit meer. Nooit meer", sloot hij af met de slogan die wordt gebruikt tijdens demonstraties ter ondersteuning van Hermoso en tegen seksueel geweld.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
15 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
29 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
2 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
4 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
16 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
16 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
16 uur geleden