Spaanse premier: onze voetbalsters hebben wereld een les geleerd
MALAGA (ANP) - Demissionair premier Pedro Sánchez van Spanje vindt dat de voetbalsters van zijn land "de wereld een les hebben geleerd" naar aanleiding van de affaire rond de ongewenste kus die de voorzitter van de Spaanse voetbalbond na het behalen van de wereldtitel gaf aan speelster Jenni Hermoso. De voetbalsters hebben gezegd pas weer in actie te komen voor hun land als voorzitter Luis Rubiales is opgestapt.
"Onze voetbalsters hebben twee keer gewonnen", verklaarde Sánchez tijdens een bezoek aan Malaga. "Eén keer op het veld en één keer door de wereld een lesje te leren, een les in gelijkheid tussen mannen en vrouwen."
Rubiales raakte in opspraak nadat hij twee weken geleden bij de huldiging van de Spaanse voetbalsters na het behalen van de wereldtitel Hermoso op haar mond kuste. Ondanks alle commotie, weigert hij op te stappen. De FIFA schorste Rubiales inmiddels voor 90 dagen in afwachting van de uitkomsten van het onderzoek dat de mondiale bond naar hem is gestart.
"Spanje is een feministisch land", verklaarde Sánchez, sprekend over "vrouwen die hebben besloten zich niet langer te onderwerpen. Nooit meer. Nooit meer", sloot hij af met de slogan die wordt gebruikt tijdens demonstraties ter ondersteuning van Hermoso en tegen seksueel geweld.
Meer uit Voetbal
AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
11 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
13 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
14 uur geleden