Spaanse premier naar rampgebied na dodelijk noodweer
MADRID (ANP/DPA) - De Spaanse premier Pedro Sánchez wordt na het dodelijke noodweer in zijn land donderdag verwacht in het rampgebied. Hij bezoekt daar volgens El País een coördinatiecentrum voor hulpverleners.
In Spanje leidde extreme regenval tot overstromingen. Er vielen zeker 95 doden, maar er wordt rekening mee gehouden dat het dodental nog verder oploopt. Vooral de regio Valencia is zwaar getroffen. Daar vielen de meeste slachtoffers.
De ravage door het noodweer is groot. Tienduizenden huishoudens zaten donderdagochtend nog zonder stroom en drinkwater. Ook worden wegen geblokkeerd door wrakken van voertuigen die waren meegesleurd door het water.
De autoriteiten in Valencia zeggen honderden keren te zijn uitgerukt om mensen te helpen. Sommige inwoners hadden een veilig heenkomen gezocht op daken. Zij zijn voor zover bekend allemaal gered.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP) - Een militie die gelinkt is aan Islamitische Staat (IS) heeft bij meerdere aanvallen op dorpen in de Democratische Republiek Congo 15 mensen om het leven gebracht.
2 uur geledenCAIRO (ANP) - Het Saoedische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een verzoek van de door Saoedi-Arabië gesteunde presidentiële raad van Jemen verwelkomd om een forum in Riyad te houden om de kwestie in Jemen op te lossen.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 6.5 heeft vrijdag de Mexicaanse hoofdstad en de toeristische kustplaats Acapulco getroffen. Daarbij kwamen minstens twee mensen om het leven.
5 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Een frontale botsing tussen een bus en een vrachtwagen heeft in het zuiden van Brazilië minstens elf mensen het leven gekost, aldus de Federale Wegpolitie van het land in een verklaring.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volodymyr Zelensky draagt de Oekraïense vicepremier Mychajlo Fedorov voor als nieuwe minister van Defensie. Dat meldt de Oekraïense president in een videoboodschap. Fedorov vervangt daarmee Denys Sjmyhal, die sinds juli vorig jaar dat ambt vervulde. Volgens Zelensky heeft Sjmyhal goed werk geleverd in zijn ministersrol en is hem een andere overheidspost aangeboden.
9 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - De eigenaar van de Zwitserse bar waar de dodelijke brand heeft plaatsgevonden, meent dat zijn zaak drie keer in tien jaar is gecontroleerd en dat "alles volgens de normen is gedaan". Dat zei hij in gesprek met het Zwitserse nieuwsmedium 24 Heures.
11 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat Spanje bereikte in 2025 is met meer dan 40 procent teruggelopen. Dat blijkt uit statistieken van het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Volgens het ministerie ging het om circa 37.800 migranten die het voorbije jaar Spanje bereikten, veelal over zee. In 2024 waren dat er nog zo'n 64.000.
11 uur geleden