Spaanse premier naar rampgebied na dodelijk noodweer
MADRID (ANP/DPA) - De Spaanse premier Pedro Sánchez wordt na het dodelijke noodweer in zijn land donderdag verwacht in het rampgebied. Hij bezoekt daar volgens El País een coördinatiecentrum voor hulpverleners.
In Spanje leidde extreme regenval tot overstromingen. Er vielen zeker 95 doden, maar er wordt rekening mee gehouden dat het dodental nog verder oploopt. Vooral de regio Valencia is zwaar getroffen. Daar vielen de meeste slachtoffers.
De ravage door het noodweer is groot. Tienduizenden huishoudens zaten donderdagochtend nog zonder stroom en drinkwater. Ook worden wegen geblokkeerd door wrakken van voertuigen die waren meegesleurd door het water.
De autoriteiten in Valencia zeggen honderden keren te zijn uitgerukt om mensen te helpen. Sommige inwoners hadden een veilig heenkomen gezocht op daken. Zij zijn voor zover bekend allemaal gered.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.
1 uur geledenDUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.
8 uur geleden