Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse premier gaat op staatsbezoek naar China

Spaanse premier gaat op staatsbezoek naar China

MADRID (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez gaat volgende week op staatsbezoek bij de Chinese president Xi Jinping, meldt de Spaanse regering. Daarmee gaat Sánchez in op een uitnodiging van Beijing.

De uitnodiging is woensdag gemeld door de krant El País, en is bevestigd door minister voor het Presidentschap Felix Bolaños in een interview met radiostation Cadena Ser. "Het gewicht dat Spanje en Pedro Sánchez in de wereld hebben, staat buiten kijf", zei Bolaños, eraan toevoegend dat "China een sleutelrol te spelen heeft bij het bemiddelen in de Oekraïne-oorlog".

Volgens Bolaños is het bezoek ook op handel toegespitst, aangezien Sánchez van plan is om Spaanse bedrijven die actief zijn in China te ontmoeten.

Xi heeft zojuist een driedaagse reis naar Moskou achter de rug, waar hij het standpunt van China over het conflict omschreef als "onpartijdig". Spanje, een NAVO-lid wiens buitenlands beleid nauw aansluit bij dat van de Verenigde Staten, is een trouwe bondgenoot van Oekraïne en neemt in juli het voorzitterschap van de Europese Unie op zich.

Tijdens een reis naar Kyiv in februari sprak Sánchez nog zijn "onvoorwaardelijke steun" uit aan de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Ook heeft Madrid Leopard 2-tanks aan Oekraïne geleverd.

Meer uit Buitenland

Voedselschaarste neemt schrikbarend toe in verscheurd Somalië

ROME (ANP/AFP) - Het aantal mensen dat in het door geweld verscheurde Somalië te maken heeft met zeer ernstige voedselonzekerheid is volgens door de VN gesteunde waarnemers sinds begin vorig jaar verdubbeld tot bijna 6,5 miljoen. Somalië telt bijna 20 miljoen inwoners.

29 minuten geleden
Chinese leger voelt tol van zuiveringen, zegt denktank

HONGKONG (ANP/RTR) - De ingrijpende zuiveringen in de top van het Chinese leger hebben het waarschijnlijk minder gevechtsklaar gemaakt, stelt een gerenommeerd onderzoeksinstituut. En de campagne, die onder meer China's hoogste twee militairen de kop kostte, is nog niet voorbij, denkt het Internationaal Instituut voor Strategische Studies (IISS).

34 minuten geleden
Libanon: Israël beschoot observatiepost in het zuiden

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon beschuldigt Israël ervan gericht te hebben geschoten op een observatiepost van het leger in het zuiden van het land. Volgens de strijdmacht is het bevel gegeven de positie te verdedigen en terug te schieten.

50 minuten geleden
Politie arresteert bij Koblenz moordverdachte 31 jaar na moord

KOBLENZ (ANP) - De Duitse politie heeft in de buurt van Koblenz een 81-jarige man gearresteerd die wordt verdacht van verkrachting en moord in 1994. Het onderzoek naar de verkrachting van en moord op de 24-jarige Amerikaanse toeriste Amy Lopez in de toeristische vesting Ehrenbreitstein was eerder vastgelopen.

1 uur geleden
Europarlement roept op tot meer EU-sancties tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de EU meer sancties tegen Rusland instelt. Ook wil het parlement dat de EU-import wordt afgebouwd van Russische olie, alle aardolieproducten, uranium, verrijkt uranium en nucleaire brandstof. De oproep wordt gesteund door 437 Europarlementariërs. 82 Europarlementariërs stemden dinsdag tegen en 70 onthielden zich van stemming. Dat gebeurde in een extra plenaire vergadering, vier jaar na het begin van de Russische invasie in Oekraïne.

1 uur geleden
Rusland won in vierde oorlogsjaar meer veld, stellen onderzoekers

KYIV (ANP/AFP) - Het Russische leger boekte in het vierde jaar van de oorlog tegen Oekraïne meer terreinwinst dan in de twee jaar ervoor. Rusland nam nog eens 0,8 procent van het buurland in, maakt persbureau AFP op uit cijfers van een gezaghebbende denktank.

1 uur geleden
Kremlin: Rusland vecht door tot doelen in Oekraïne bereikt zijn

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft niet al zijn doelen met de invasie van Oekraïne volledig bereikt en vecht door tot die zijn verwezenlijkt. Dit zei de Kremlinwoordvoerder op de herdenking van de dag dat Rusland Oekraïne in 2022 op grote schaal binnenviel.

3 uur geleden