Spaanse premier gaat op staatsbezoek naar China
MADRID (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez gaat volgende week op staatsbezoek bij de Chinese president Xi Jinping, meldt de Spaanse regering. Daarmee gaat Sánchez in op een uitnodiging van Beijing.
De uitnodiging is woensdag gemeld door de krant El País, en is bevestigd door minister voor het Presidentschap Felix Bolaños in een interview met radiostation Cadena Ser. "Het gewicht dat Spanje en Pedro Sánchez in de wereld hebben, staat buiten kijf", zei Bolaños, eraan toevoegend dat "China een sleutelrol te spelen heeft bij het bemiddelen in de Oekraïne-oorlog".
Volgens Bolaños is het bezoek ook op handel toegespitst, aangezien Sánchez van plan is om Spaanse bedrijven die actief zijn in China te ontmoeten.
Xi heeft zojuist een driedaagse reis naar Moskou achter de rug, waar hij het standpunt van China over het conflict omschreef als "onpartijdig". Spanje, een NAVO-lid wiens buitenlands beleid nauw aansluit bij dat van de Verenigde Staten, is een trouwe bondgenoot van Oekraïne en neemt in juli het voorzitterschap van de Europese Unie op zich.
Tijdens een reis naar Kyiv in februari sprak Sánchez nog zijn "onvoorwaardelijke steun" uit aan de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Ook heeft Madrid Leopard 2-tanks aan Oekraïne geleverd.
Meer uit Buitenland
KASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
3 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
4 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
9 uur geleden