Spaanse premier gaat op staatsbezoek naar China
MADRID (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez gaat volgende week op staatsbezoek bij de Chinese president Xi Jinping, meldt de Spaanse regering. Daarmee gaat Sánchez in op een uitnodiging van Beijing.
De uitnodiging is woensdag gemeld door de krant El País, en is bevestigd door minister voor het Presidentschap Felix Bolaños in een interview met radiostation Cadena Ser. "Het gewicht dat Spanje en Pedro Sánchez in de wereld hebben, staat buiten kijf", zei Bolaños, eraan toevoegend dat "China een sleutelrol te spelen heeft bij het bemiddelen in de Oekraïne-oorlog".
Volgens Bolaños is het bezoek ook op handel toegespitst, aangezien Sánchez van plan is om Spaanse bedrijven die actief zijn in China te ontmoeten.
Xi heeft zojuist een driedaagse reis naar Moskou achter de rug, waar hij het standpunt van China over het conflict omschreef als "onpartijdig". Spanje, een NAVO-lid wiens buitenlands beleid nauw aansluit bij dat van de Verenigde Staten, is een trouwe bondgenoot van Oekraïne en neemt in juli het voorzitterschap van de Europese Unie op zich.
Tijdens een reis naar Kyiv in februari sprak Sánchez nog zijn "onvoorwaardelijke steun" uit aan de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Ook heeft Madrid Leopard 2-tanks aan Oekraïne geleverd.
Meer uit Buitenland
CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
10 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
10 uur geledenBOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.
10 uur geleden