Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse premier: erkennen Palestijnse staat in belang Europa

Spaanse premier: erkennen Palestijnse staat in belang Europa

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft in het parlement gepleit voor erkenning van de Palestijnse staat. Hij zei dat zo'n stap "in het geopolitieke belang van Europa" is.

"De internationale gemeenschap kan de Palestijnse staat niet helpen als het bestaan daarvan niet wordt erkend", zei de linkse premier. Hij tekende vorige maand al een verklaring met meerdere andere Europese leiders waarin ze aangaven "onder de juiste omstandigheden" bereid te zijn om tot erkenning over te gaan.

Internationaal bestaat momenteel veel steun voor een zogenoemde tweestatenoplossing, waarbij Israël en een Palestijnse staat naast elkaar bestaan. Maar dat zou dan de uitkomst moeten zijn van een vredesproces waarbij Israël en de Palestijnen betrokken zijn.

De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties buigt zich deze maand over de Palestijnse wens om als volwaardige lidstaat toe treden tot de VN. De Palestijnen lobbyen daar al jaren voor. Tegenstanders vinden dat zoiets niet bij de VN geregeld moet worden.

Meer uit Buitenland

Tien doden door gewapende aanval in Mexicaanse deelstaat Puebla

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.

8 minuten geleden
Opnieuw dodelijke aanval door koeien in Oostenrijk

LIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.

18 minuten geleden
Beer doodt man in Bulgarije

SOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.

52 minuten geleden
Automobilist Modena niet aangeklaagd voor terrorisme

MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.

3 uur geleden
Duitse politie schiet ontsnapte tijger dood

SCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.

3 uur geleden
Nieuwe slachtoffers melden zich in Frans onderzoek naar Epstein

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.

4 uur geleden
Doden door Israëlische aanvallen in Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.

5 uur geleden