Spaanse premier: erkennen Palestijnse staat in belang Europa
MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft in het parlement gepleit voor erkenning van de Palestijnse staat. Hij zei dat zo'n stap "in het geopolitieke belang van Europa" is.
"De internationale gemeenschap kan de Palestijnse staat niet helpen als het bestaan daarvan niet wordt erkend", zei de linkse premier. Hij tekende vorige maand al een verklaring met meerdere andere Europese leiders waarin ze aangaven "onder de juiste omstandigheden" bereid te zijn om tot erkenning over te gaan.
Internationaal bestaat momenteel veel steun voor een zogenoemde tweestatenoplossing, waarbij Israël en een Palestijnse staat naast elkaar bestaan. Maar dat zou dan de uitkomst moeten zijn van een vredesproces waarbij Israël en de Palestijnen betrokken zijn.
De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties buigt zich deze maand over de Palestijnse wens om als volwaardige lidstaat toe treden tot de VN. De Palestijnen lobbyen daar al jaren voor. Tegenstanders vinden dat zoiets niet bij de VN geregeld moet worden.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag zijn nabij Tel Aviv twee mensen om het leven gekomen, meldden Israëlische hulpdiensten. Tegelijkertijd meldde de Israëlische politie dat er in hetzelfde gebied delen van projectielen waren neergekomen als gevolg van Iraanse aanvallen.
16 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De leider van de Iraanse veiligheidsraad, Ali Larijani, is dood. Dat meldt Al Jazeera op basis van Iraanse staatsmedia. In een verklaring bevestigt de Iraanse veiligheidsraad dat Larijani is omgekomen bij gerichte aanvallen. Israël beweerde eerder op dinsdag al hem te hebben gedood.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft bevestigd dat Gholamreza Soleimani is omgekomen bij Amerikaans-Israëlische aanvallen. Soleimani gaf leiding aan de zogenoemde Basij, een paramilitaire beweging die onder meer verantwoordelijk wordt gehouden voor het gewelddadig neerslaan van de protesten in Iran in januari.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Amerikaanse ambassades wereldwijd opgedragen "onmiddellijk" hun veiligheidsmaatregelen te herzien. Dit in verband met de oorlog in Iran, schrijft The Washington Post. Ambassades in het Midden-Oosten hadden deze oproep al gekregen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - Meer dan tweehonderd Oekraïense drone-experts zijn naar het Midden-Oosten gestuurd om te helpen bij de verdediging tegen Iraanse Shahed-drones. Dat zei de Oekraïense president Zelensky in een toespraak tot het Britse parlement. De Shahed wordt ook veel door Rusland gebruikt in de oorlog in Oekraïne.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe meer dan 157 mensen gedood bij aanvallen op vermeende drugsboten in de Cariben en de oostelijke Stille Oceaan. Sinds september heeft de Amerikaanse krijgsmacht zeker 45 aanvallen uitgevoerd op boten, om zo naar eigen zeggen de toevoer van illegale drugs te stoppen.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum is blij dat de Spaanse koning Felipe heeft erkend dat er veel misstanden hebben plaatsgevonden tijdens de Spaanse veroveringen op het Amerikaanse continent. Ze noemt het "een gebaar van verzoening".
7 uur geleden