Spaanse premier: erkennen Palestijnse staat in belang Europa
MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft in het parlement gepleit voor erkenning van de Palestijnse staat. Hij zei dat zo'n stap "in het geopolitieke belang van Europa" is.
"De internationale gemeenschap kan de Palestijnse staat niet helpen als het bestaan daarvan niet wordt erkend", zei de linkse premier. Hij tekende vorige maand al een verklaring met meerdere andere Europese leiders waarin ze aangaven "onder de juiste omstandigheden" bereid te zijn om tot erkenning over te gaan.
Internationaal bestaat momenteel veel steun voor een zogenoemde tweestatenoplossing, waarbij Israël en een Palestijnse staat naast elkaar bestaan. Maar dat zou dan de uitkomst moeten zijn van een vredesproces waarbij Israël en de Palestijnen betrokken zijn.
De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties buigt zich deze maand over de Palestijnse wens om als volwaardige lidstaat toe treden tot de VN. De Palestijnen lobbyen daar al jaren voor. Tegenstanders vinden dat zoiets niet bij de VN geregeld moet worden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
45 minuten geledenBAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.
1 uur geledenWISMAR (ANP/DPA/AFP) - Een nieuwe poging om de aan de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is volgens Duitse media begonnen. Het dier zit sinds begin deze maand vast bij het eilandje Poel in de Baai van Wismar en was eerder door de Duitse autoriteiten opgegeven.
2 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Het Franse verkrachtingsslachtoffer Gisèle Pelicot heeft in Middelburg de Four Freedoms Award (Freedom from Fear) uitgereikt gekregen. Die ontving de Française, die internationaal bekendheid verwierf door het openbare proces tegen haar verkrachters, van modeontwerper en vrouwenrechtenambassadeur Olcay Gulsen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft benadrukt dat er een staakt-het-vuren moet komen tussen Israël en Hezbollah, voordat de Libanese regering directe onderhandelingen kan houden met Israël. De Amerikaanse president Donald Trump meldde dat de leiders van Libanon en Israël elkaar donderdag zouden spreken, maar Aoun heeft dat niet bevestigd.
2 uur geledenQASMIYEH/TYRUS (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op een cruciale brug over de rivier de Litani ten noorden van Tyrus is de laatste verbinding tussen de Zuid-Libanese stad en de rest van het land verwoest, meldt staatspersbureau NNA. De brug was eerder doelwit, maar zou nu niet meer kunnen worden gerepareerd.
2 uur geleden