Spaanse premier: erkennen Palestijnse staat in belang Europa
MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft in het parlement gepleit voor erkenning van de Palestijnse staat. Hij zei dat zo'n stap "in het geopolitieke belang van Europa" is.
"De internationale gemeenschap kan de Palestijnse staat niet helpen als het bestaan daarvan niet wordt erkend", zei de linkse premier. Hij tekende vorige maand al een verklaring met meerdere andere Europese leiders waarin ze aangaven "onder de juiste omstandigheden" bereid te zijn om tot erkenning over te gaan.
Internationaal bestaat momenteel veel steun voor een zogenoemde tweestatenoplossing, waarbij Israël en een Palestijnse staat naast elkaar bestaan. Maar dat zou dan de uitkomst moeten zijn van een vredesproces waarbij Israël en de Palestijnen betrokken zijn.
De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties buigt zich deze maand over de Palestijnse wens om als volwaardige lidstaat toe treden tot de VN. De Palestijnen lobbyen daar al jaren voor. Tegenstanders vinden dat zoiets niet bij de VN geregeld moet worden.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse autoriteiten hebben nog niet vastgesteld dat er mijnen zijn gelegd in de Straat van Hormuz. Dat zei minister van Defensie Catherine Vautrin tegen radiozender France Info. "Op dit moment heb ik geen zekerheid over dit onderwerp, maar we bereiden ons in ieder geval voor op de mogelijke noodzaak om mijnen te ruimen."
31 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping en de Russische president Vladimir Poetin hebben in Beijing de banden tussen hun landen verder aangehaald met nieuwe samenwerkingsdocumenten. Ze zeiden daarnaast dat de relatie tussen hun landen van zeer hoog niveau was.
38 minuten geledenVILNIUS (ANP) - Inwoners van de Litouwse hoofdstad Vilnius werden woensdag korte tijd opgeroepen te schuilen vanwege een dronemelding. Onder meer de Litouwse president en premier gaven gehoor aan die oproep, nadat ook in het parlement het luchtalarm was afgegaan, melden staatsmedia. Ook het vliegveld nabij de stad sloot enige tijd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten en Israël wilden bij aanvang van de oorlog in Iran de voormalige president Mahmoud Ahmadinejad aan de macht helpen. Dat schrijft de Amerikaanse krant The New York Times, die zich baseert op informatie van anonieme bronnen. Het plan zou al meteen zijn misgelopen toen Ahmadinejad daarbij gewond raakte.
2 uur geledenMALÉ (ANP/AFP/RTR) - Op de Malediven zijn de twee laatste lichamen van de vijf omgekomen Italiaanse duikers geborgen. De Italianen stierven vorige week donderdag tijdens een duiktocht naar onderwatergrotten.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Vrouwen in Oekraïne kunnen weer vrijelijk de grens oversteken. Dat melden RBC Ukraine en Ukrinform op gezag van de grenswacht in het land. Eerder golden nog restricties voor vrouwen in bepaalde posities, zoals sommige overheidsmedewerkers, parlementariërs, hoogwaardigheidsbekleders en rechters. De opheffing volgt op een vrijdag aangekondigd kabinetsbesluit.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zal binnenkort Rusland aandoen, meldt een Kremlinverslaggever op gezag van Witkoffs Russische evenknie, Kirill Dmitriev.
4 uur geleden