Spaanse politie rolt bende op: 10 ton hasj en 89 arrestaties
MADRID (ANP) - De Spaanse politie heeft 89 mensen gearresteerd in de provincies Cádiz, Málaga en Ceuta (Noord-Afrika) en ruim 10.000 kilo hasj in beslag genomen. Ze worden verdacht van lidmaatschap van een criminele organisatie die zich bezighield met mensensmokkel, drugshandel, diefstal van motorvoertuigen en illegaal wapenbezit. Dat meldt de politie in een persbericht.
Vluchtelingen moesten 5000 euro betalen voor de overtocht vanuit Afrika naar Spanje en werden vastgehouden totdat hun familieleden hadden betaald. De boottochten waren volgens de politie levensgevaarlijk omdat reddingsvesten en andere veiligheidsmaatregelen, zoals verlichting, ontbraken. De boten waarmee ze zijn overgezet, werden ook gebruikt voor de invoer van drugs.
De politie heeft naast de drugs 26 schepen, 29 voertuigen, 250.000 euro contant en twaalf vuurwapens in beslag genomen.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP) - De man die ervan wordt beschuldigd het vuur te hebben geopend op een joodse viering op Bondi Beach in Sydney, is maandag voor het eerst in de rechtszaal verschenen. De 24-jarige Naveed Akram was via een videoverbinding te zien.
1 uur geledenCOURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.
16 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.
16 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.
16 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.
19 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
19 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
19 uur geleden