Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse politie pakt man op die aanslag op strand Benidorm plande

Spaanse politie pakt man op die aanslag op strand Benidorm plande

MADRID (ANP/DPA) - De Spaanse politie heeft een man opgepakt die een terroristische aanslag op strandbezoekers zou hebben gepland. Dat melden Spaanse media zaterdag op basis van informatie van de lokale veiligheidsautoriteiten. De man zou onder meer een aanval op het strand in de populaire badplaats Benidorm hebben voorbereid. Hij zou van plan zijn geweest daarvoor machinegeweren te gebruiken.

Volgens Spaanse media is de verdachte een 28-jarige man met de Spaanse nationaliteit en een Marokkaanse achtergrond. Voor het onderzoek zegt de Spaanse politie samen te hebben gewerkt met de Amerikaanse veiligheidsautoriteiten.

"De verdachte zat in een vergevorderd proces van jihadistische radicalisering en is zeer gewelddadig en agressief", verklaarde de federale politie na de aanhouding. Volgens de politie was de man actief op het dark web. Daar zou hij steun hebben betuigd aan de terreurorganisatie Islamitische Staat. Ook kwam hij via het dark web aan wapens en handleidingen voor het gebruik van wapens en explosieven.

Benidorm is onder Europeanen een populaire vakantiebestemming. Ieder jaar reizen ook veel Nederlanders af naar de strandplaats aan de Costa Blanca in de regio Valencia.

Meer uit Buitenland

Meer dan 70 doden in Libanon sinds uitbreken nieuwe gevechten

BEIROET (ANP/AFP) - Sinds er opnieuw gevechten zijn uitgebroken tussen Israël en Hezbollah zijn in Libanon 72 mensen gedood en meer dan 83.000 ontheemd geraakt. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

15 minuten geleden
Irak getroffen door totale stroomstoring

BAGDAD (ANP/AFP) - Heel Irak kampt volgens het ministerie van Elektriciteit met een stroomstoring. De oorzaak wordt nog onderzocht, verklaarde het ministerie woensdag. Delen van het land liggen onder vuur sinds de oorlog tussen Israël, de VS en Iran afgelopen zaterdag uitbrak.

16 minuten geleden
Qatar tegen buurland Iran: we worden meegesleept in oorlog

DOHA (ANP/AFP) - De premier van Qatar, Mohammed bin Abdul Rahman al-Thani, beschuldigt Iran ervan "zijn buren te schaden en hen mee te slepen in een oorlog die niet de hunne is". Dat zei de premier in een telefoongesprek met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi. Qatar heeft sinds zaterdag meerdere Iraanse drones en raketten onderschept. Het gesprek was het eerste contact op hoog niveau sinds de aanvallen begonnen.

30 minuten geleden
Rusland laat twee Oekraïens-Hongaarse krijgsgevangenen vrij

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland gaat twee krijgsgevangenen vrijlaten die zowel de Hongaarse als de Oekraïense nationaliteit hebben. Dat zei president Poetin woensdag na een ontmoeting met de Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken in Moskou.

47 minuten geleden
Slowakije trekt omstreden klokkenluiderswet in

BRATISLAVA (ANP/AFP) - Slowakije trekt een omstreden wet in die de bescherming van klokkenluiders zou beperken, meldt premier Robert Fico. De wet werd afgelopen december vlak na de invoering al opgeschort, in afwachting van een uitspraak van het grondwettelijk hof over de inhoud. Fico zei zich nu te willen focussen op "wat we vandaag de dag belangrijk vinden". De klokkenluiderswet zou het onderhandelen met Brussel bemoeilijken over "olie-, gas- en elektriciteitsprijzen".

48 minuten geleden
EU-chef: Iran zorgt voor eigen ondergang met aanval op buurlanden

BRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie Kaja Kallas stelt dat Iran voor zijn eigen ondergang zorgt als het willekeurig buurlanden blijft aanvallen. Volgens haar lijkt het de strategie van Iran "om chaos te zaaien en de regio in brand te steken", zei ze woensdag.

1 uur geleden
Israëlische troepen rukken op in zuiden van Libanon

BEIROET (ANP) - Israëlische troepen zijn opgerukt naar een aantal dorpen en steden in het zuiden van Libanon, meldde een bron van de VN-missie in het land (UNIFIL) aan persbureau AFP. Israël waarschuwde eerder op woensdag dat burgers het zuiden van Libanon moesten verlaten, omdat het land in de regio militaire actie wilde ondernemen tegen Hezbollah.

1 uur geleden