Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse politie meldt arrestatie Nederlandse bendeleider

Spaanse politie meldt arrestatie Nederlandse bendeleider

MÁLAGA/VIGO (ANP) - De Spaanse politie heeft naar eigen zeggen een bende cocaïnesmokkelaars opgerold die werd geleid door een 60-jarige Nederlander. Hij is in Mijas, 20 kilometer ten zuidwesten van Málaga, gearresteerd. In het lange onderzoek naar deze drugssmokkelaars zijn meer aanhoudingen verricht. De bende bestond verder onder anderen uit een Zweed, Nederlanders van Turkse komaf en personen uit Latijns-Amerika.

De plaatselijke media spreken van drie arrestaties aan de Costa del Sol en twee aan boord van een zeiljacht dat cocaïne vervoerde, een Amerikaan en een Latijns-Amerikaan. Die boot werd eerder deze maand door de Spaanse politie op de Atlantische Oceaan geënterd tijdens een storm. Aan boord werd eerst 2500 kilo cocaïne gevonden waarna de boot naar Vigo in het noordwesten van Spanje werd gesleept. Nader onderzoek op het schip leverde nog eens 500 kilo op en daarmee is het voor de politie een van grootste drugsvangsten op een 'narcojacht' ooit geweest.

De politieactie was volgens media erg gewaagd. De zeilboot werd 8 oktober tijdens een zeer hevige storm door een commando van de politie op volle zee bijna 900 kilometer ten noorden van de Azoren onderschept. Het is onduidelijk hoeveel verdachten er precies in de zaak zijn opgepakt. Plaatselijke media aan de Costa del Sol spreken van drie arrestaties, in Mijas en Fuengirola, maar media die in Galicië over de drugszaak berichten melden de arrestatie van de bendeleider, een Zweed en "meerdere Nederlanders".

Meer uit Buitenland

Massale betoging in München tegen regime Iran

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.

2 uur geleden
Premier Orbán belooft voor verkiezingen goed jaar voor Hongaren

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.

2 uur geleden
Nederland en bondgenoten: Rusland vergiftigde Navalny in cel

MÜNCHEN (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny is door Rusland in zijn cel vermoord met gif, concluderen Nederland, het VK, Zweden, Frankrijk en Duitsland. Er is op hem epibatidine gevonden, stellen ze. "Alleen de Russische staat had de middelen, het motief en het lak aan het internationaal recht" om zo'n daad te plegen, menen ze.

2 uur geleden
Zelensky: geen energiecentrale meer gespaard van Russische aanval

MÜNCHEN (ANP) - Geen energiecentrale in Oekraïne is nog ongeschonden door Russische luchtaanvallen, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Zijn land heeft nog altijd voortdurend tekort aan luchtverdedigingswapens. Soms leveren Oekraïnes bondgenoten volgens hem "pas op het allerlaatste moment" nieuwe raketten om Russische drones en raketten uit de lucht te halen.

4 uur geleden
Von der Leyen haalt uit naar NAVO-baas Rutte

MÜNCHEN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft uitgehaald naar NAVO-baas Mark Rutte op de veiligheidsconferentie in München. Ze hekelde zijn recente opmerking in het Europees Parlement. "Droom verder" als Europa denkt zonder de VS te kunnen, schamperde hij vorige maand. Die woorden vielen niet in goede aarde. De Duitse politica kwam er zaterdag op terug.

4 uur geleden
Von der Leyen: erg gerustgesteld door toespraak Rubio

MÜNCHEN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie is "erg gerustgesteld" door de toespraak van de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Dat zei de Duitse politica na afloop van haar eigen toespraak op de veiligheidsconferentie in München.

5 uur geleden
Von der Leyen wil snellere besluitvorming in EU

MÜNCHEN (ANP) - De besluitvorming in de Europese Unie moet sneller, wil voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. Ze wil af van de unanimiteit van de 27 EU-landen bij besluitvorming. In plaats daarvan is besluitvorming met een gekwalificeerde meerderheid voldoende, zei de politica in een speech op de veiligheidsconferentie in München. Ook wil ze de EU-variant van artikel 5 van de NAVO activeren, wat betekent dat een aanval op één geldt als een aanval op allen.

6 uur geleden