Spaanse politie doet aanhoudingen vanwege racisme tegen Vinícius
MADRID (ANP) - De Spaanse politie heeft in Valencia de eerste drie verdachten aangehouden die zondag Real Madrid-speler Vinícius Júnior racistisch zouden hebben bejegend. Het gaat om drie jongeren, meldt de politie. Real Madrid kondigde maandag, een dag na de incidenten tijdens zijn uitwedstrijd in Valencia, aan naar de rechter te stappen vanwege het nieuwe "haatmisdrijf". De Spaanse justitie opende een onderzoek.
Vinícius reageerde woedend toen in Valencia dingen uit het publiek naar hem werden geroepen. Sinds zijn komst naar Madrid in 2018 is de 22-jarige Braziliaan regelmatig slachtoffer van racistische uitingen.
Eerder op dinsdag maakte de politie al bekend vier mannen te hebben aangehouden voor eerder wangedrag tegen de Braziliaan. De vier worden ervan verdacht in januari een pop van de 22-jarige aanvaller van Real Madrid te hebben opgehangen bij het trainingscomplex van de club. Op een spandoek daaronder stond "Madrid haat Real".
De actie was eind januari, de nacht voor de stadsderby tegen rivaal Atlético Madrid. Volgens de Spaanse politie zijn drie van de verdachten aanhangers van een fanatieke supportersgroep van een niet genoemde Madrileense club.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
5 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
18 uur geleden