Spaanse politicus in gezicht geschoten in Madrid
MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-politicus Alejo Vidal-Quadras is in Madrid in zijn gezicht geschoten. De voormalige leider van de Partido Popular (PP) in Catalonië en medeoprichter van de uiterst rechtse partij VOX is overgebracht naar het ziekenhuis. Waarom hij onder vuur werd genomen, is nog onduidelijk.
Vidal-Quadras was namens de PP onder meer Europarlementariër. In 2013 was hij betrokken bij de oprichting van VOX, een conservatief-nationalistische afsplitsing van de PP. Of de beschieting verband houdt met zijn politieke standpunten of verleden, is niet bekend. De politie heeft vooralsnog enkel "een verdachte met een zwarte helm" in beeld, en vermoedt door de werkwijze van de dader dat het om een ervaren schutter gaat. De publieke omroep Radio Nacional stelt dat de recherche niet denkt aan een aanslag met politieke of ideologische motieven.
De 78-jarige Vidal-Quadras werd neergeschoten in de rijke buurt Salamanca in het centrum van de stad, niet ver van zijn woning. De Spaanse krant El País meldt dat hij in zijn kaak is geraakt. Hij zou er slecht aan toe zijn, maar niet in levensgevaar verkeren.
Getuigen zeggen tegen de krant dat Vidal-Quadras onder vuur werd genomen door een man die samen met een ander op een motor was komen aanrijden. Na de beschieting vluchtten de twee weg. El País zegt dat de schutter niet met het slachtoffer gesproken lijkt te hebben.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
36 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.
41 minuten geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Mojtaba Khamenei, heeft ter gelegenheid van de Dag van het Leger gedreigd dat Iran de vijand nieuwe nederlagen kan toebrengen. "De strijdkrachten van Iran die vertrouwen op de almachtige God en de steun van het volk, hebben de twee legers van het front van de wereldwijde arrogantie (Israël en de VS) voor de ogen van de wereld vernederd", aldus Khamenei.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ten minste twee schepen zijn beschoten in de Straat van Hormuz, melden maritieme bronnen aan persbureau Reuters.
4 uur geleden