Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse politicus in gezicht geschoten in Madrid

Spaanse politicus in gezicht geschoten in Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-politicus Alejo Vidal-Quadras is in Madrid in zijn gezicht geschoten. De voormalige leider van de Partido Popular (PP) in Catalonië en medeoprichter van de uiterst rechtse partij VOX is overgebracht naar het ziekenhuis. Waarom hij onder vuur werd genomen, is nog onduidelijk.

Vidal-Quadras was namens de PP onder meer Europarlementariër. In 2013 was hij betrokken bij de oprichting van VOX, een conservatief-nationalistische afsplitsing van de PP. Of de beschieting verband houdt met zijn politieke standpunten of verleden, is niet bekend. De politie heeft vooralsnog enkel "een verdachte met een zwarte helm" in beeld, en vermoedt door de werkwijze van de dader dat het om een ervaren schutter gaat. De publieke omroep Radio Nacional stelt dat de recherche niet denkt aan een aanslag met politieke of ideologische motieven.

De 78-jarige Vidal-Quadras werd neergeschoten in de rijke buurt Salamanca in het centrum van de stad, niet ver van zijn woning. De Spaanse krant El País meldt dat hij in zijn kaak is geraakt. Hij zou er slecht aan toe zijn, maar niet in levensgevaar verkeren.

Getuigen zeggen tegen de krant dat Vidal-Quadras onder vuur werd genomen door een man die samen met een ander op een motor was komen aanrijden. Na de beschieting vluchtten de twee weg. El País zegt dat de schutter niet met het slachtoffer gesproken lijkt te hebben.

Meer uit Buitenland

Global Sumud Flotilla onderweg naar Turkije

HERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.

21 minuten geleden
Farage viert 'historische verandering' bij lokale verkiezingen

LONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.

59 minuten geleden
Britse premier baalt van verkiezingsuitslag: pijnlijk en zwaar

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."

1 uur geleden
Britse minister: Starmer kan nog verder

LONDEN (ANP) - Een bondgenoot van de Britse premier Keir Starmer heeft benadrukt dat de verwachte verkiezingsnederlaag van zijn partij niet het einde van zijn premierschap hoeft te betekenen. "Hij kan het tij nog keren", zei minister van Defensie John Healey bij Times Radio.

1 uur geleden
Dodental explosie Chinese vuurwerkfabriek loopt op

CHANGSHA (ANP/RTR) - Het dodental na een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan maandag is opgelopen naar 37. Het is de dodelijkste explosie in China sinds 2019. De reddingswerkzaamheden zijn volgens staatspersbureau Xinhua afgerond. Eén persoon wordt nog vermist, 51 mensen worden in het ziekenhuis behandeld.

1 uur geleden
Hikers overleden na uitbarsting vulkaan Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Zeker drie hikers zijn overleden na een vulkaanuitbarsting op het Indonesische eiland Halmahera, meldt de lokale politie. Twee van de slachtoffers zijn buitenlanders, een derde komt uit Indonesië. Nog tien anderen worden vermist.

1 uur geleden
Hikers vermist na uitbarsting vulkaan Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Twintig hikers zijn vermist geraakt na de uitbarsting van de Dukono-vulkaan op het oostelijke Indonesische eiland Halmahera. De vulkaan spuwde volgens een regeringsfunctionaris een rookwolk tot zo'n 10 kilometer de lucht in. Het is nog niet bekend of er gewonden zijn.

3 uur geleden