Spaanse politicus in gezicht geschoten in Madrid
MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-politicus Alejo Vidal-Quadras is in Madrid in zijn gezicht geschoten. De voormalige leider van de Partido Popular (PP) in Catalonië en medeoprichter van de uiterst rechtse partij VOX is overgebracht naar het ziekenhuis. Waarom hij onder vuur werd genomen, is nog onduidelijk.
Vidal-Quadras was namens de PP onder meer Europarlementariër. In 2013 was hij betrokken bij de oprichting van VOX, een conservatief-nationalistische afsplitsing van de PP. Of de beschieting verband houdt met zijn politieke standpunten of verleden, is niet bekend. De politie heeft vooralsnog enkel "een verdachte met een zwarte helm" in beeld, en vermoedt door de werkwijze van de dader dat het om een ervaren schutter gaat. De publieke omroep Radio Nacional stelt dat de recherche niet denkt aan een aanslag met politieke of ideologische motieven.
De 78-jarige Vidal-Quadras werd neergeschoten in de rijke buurt Salamanca in het centrum van de stad, niet ver van zijn woning. De Spaanse krant El País meldt dat hij in zijn kaak is geraakt. Hij zou er slecht aan toe zijn, maar niet in levensgevaar verkeren.
Getuigen zeggen tegen de krant dat Vidal-Quadras onder vuur werd genomen door een man die samen met een ander op een motor was komen aanrijden. Na de beschieting vluchtten de twee weg. El País zegt dat de schutter niet met het slachtoffer gesproken lijkt te hebben.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
6 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
7 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
7 uur geleden