Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse politicus in gezicht geschoten in Madrid

Spaanse politicus in gezicht geschoten in Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-politicus Alejo Vidal-Quadras is in Madrid in zijn gezicht geschoten. De voormalige leider van de Partido Popular (PP) in Catalonië en medeoprichter van de uiterst rechtse partij VOX is overgebracht naar het ziekenhuis. Waarom hij onder vuur werd genomen, is nog onduidelijk.

Vidal-Quadras was namens de PP onder meer Europarlementariër. In 2013 was hij betrokken bij de oprichting van VOX, een conservatief-nationalistische afsplitsing van de PP. Of de beschieting verband houdt met zijn politieke standpunten of verleden, is niet bekend. De politie heeft vooralsnog enkel "een verdachte met een zwarte helm" in beeld, en vermoedt door de werkwijze van de dader dat het om een ervaren schutter gaat. De publieke omroep Radio Nacional stelt dat de recherche niet denkt aan een aanslag met politieke of ideologische motieven.

De 78-jarige Vidal-Quadras werd neergeschoten in de rijke buurt Salamanca in het centrum van de stad, niet ver van zijn woning. De Spaanse krant El País meldt dat hij in zijn kaak is geraakt. Hij zou er slecht aan toe zijn, maar niet in levensgevaar verkeren.

Getuigen zeggen tegen de krant dat Vidal-Quadras onder vuur werd genomen door een man die samen met een ander op een motor was komen aanrijden. Na de beschieting vluchtten de twee weg. El País zegt dat de schutter niet met het slachtoffer gesproken lijkt te hebben.

Meer uit Buitenland

Vier mensen die optreden Israël verstoorden uit zaal gezet

WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.

32 minuten geleden
Israël en favorieten plaatsen zich voor songfestivalfinale

WENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.

1 uur geleden
Golden Dome-project van Trump kost 1,2 biljoen dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.

1 uur geleden
Peter Jackson krijgt op openingsavond Cannes ere-Palm voor oeuvre

CANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.

2 uur geleden
Reuters: Saudi-Arabië voerde geheime aanvallen uit op Iran

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.

3 uur geleden
VK wil met mijnrobots en straaljagers helpen in Straat van Hormuz

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.

4 uur geleden
Oekraïne ontvangt in juni eerste deel EU-lening voor drones

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.

5 uur geleden