Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse oud-premier Zapatero onderzocht om coronafraude

Spaanse oud-premier Zapatero onderzocht om coronafraude

MADRID (ANP) - In Spanje is een onderzoek ingesteld naar oud-premier José Zapatero. De voormalige premier wordt verdacht in een witwaszaak rond de staatssteun die Spanje in coronatijd uittrok voor het redden van de luchtvaartmaatschappij Plus Ultra. Zapatero wordt lidmaatschap van een criminele organisatie verweten. Ook wordt hij verdacht van beïnvloeding en valsheid in geschrifte. Daarnaast wordt dinsdag onderzoek gedaan bij onder meer zijn kantoor en zijn dochters bedrijf.

De Spaanse luchtvaartmaatschappij werd in 2021 voor 53 miljoen euro gered van een naderend faillissement. Rond dat proces bleek een consultantsbureau te zijn opgericht, dat factureerde bij Plus Ultra en Zapatero betaalde voor "mondiale consultancydiensten", schrijft El País. Hoewel Zapatero formeel niet de oprichter was, zou hij wel aan de wieg hebben gestaan van het bedrijf. Naar verluidt ontving Zapatero in vijf jaar tijd zo'n 400.000 euro.

Zapatero wordt op 2 juni in de rechtbank verwacht om te getuigen in de zaak.

Meer uit Buitenland

Vooralsnog geen aanwijzing voor opzet bij ontsporing Franse trein

ROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.

4 uur geleden
Tienduizenden Duitsers demonstreren tegen verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.

6 uur geleden
Kremlin sluit ontmoeting Poetin en Zelensky bij G20-top uit

NEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.

7 uur geleden
Jongste koning ter wereld begraven in Oeganda, strijd om opvolger

KAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.

7 uur geleden
Adoptie wordt makkelijker voor homoseksuelen in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.

10 uur geleden
Xi vraagt meer actie van BRICS-landen voor vrede in Midden-Oosten

NEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

10 uur geleden
Dodental bij veerbootbrand Filipijnen fors opgelopen

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.

12 uur geleden