Spaanse minister: geen voetbal voor de zomer
BARCELONA (ANP/DPA) - De Spaanse minister van Volksgezondheid heeft een snelle hervatting van La Liga uitgesloten. In het Spaanse voetbal bestaat nog steeds de hoop dat de competitie kan worden uitgespeeld.
"Het zou rücksichtslos zijn om nu te zeggen denken dat profvoetbal voor de zomer terug is", zei Salvador Illa Roca. Tot nu toe is het voetbal in Spanje tot eind mei opgeschort. Spanje is met inmiddels meer dan 23.000 doden hard getroffen door het coronavirus.
"We zullen de ontwikkeling van het virus blijven volgen en de richtlijnen die we zullen presenteren zullen laten zien hoe verschillende activiteiten kunnen terugkeren naar een nieuw normaal", aldus Illa Roca. "We moeten een gemeenschappelijke strategie hebben en overal dezelfde lijn trekken."
In Spanje groeide de hoop dat het voetbalseizoen toch nog, achter gesloten deuren, kan worden uitgespeeld. De baas van de Spaanse voetballiga, Javier Tebas, stelde dat La Liga een miljard euro verlies maakt als het seizoen definitief vroegtijdig wordt beëindigd.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
4 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
9 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
10 uur geleden