Spaanse minister: eenheid EU tegen dreiging heffingen Trump
MADRID (ANP/RTR) - De Europese Unie moet eenheid tonen tegen de dreigende importheffingen op goederen uit Europa door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de Spaanse minister van Economische Zaken Carlos Cuerpo gezegd. Afgelopen weekend legde Trump invoerheffingen op voor producten uit Canada, Mexico en China en hij zei dat de EU snel als volgende aan de beurt zal komen.
Cuerpo zei op de Spaanse radio dat de EU niet naïef moet zijn en eigen bedrijven moet beschermen door er bijvoorbeeld voor te zorgen dat ze op gelijke voet kunnen concurreren met buitenlandse rivalen. De EU is volgens hem voorstander van een open wereldmarkt.
De president van de Franse centrale bank noemt de heffingen van Trump "zorgwekkend" en "bruut" en stelt dat die de economische onzekerheid voor Europa vergroten. Volgens François Villeroy de Galhau moet de EU kalm blijven en zijn er handelsmaatregelen beschikbaar als dat nodig is.
Ook waarschuwde hij voor een mogelijke handelsoorlog. "Protectionisme kan aan het begin aardig zijn omdat het je economie beschermt. Maar ervaring leert dat iedereen uiteindelijk verliest", aldus de Fransman.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in maart met 1,7 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in de helft van de industriële branches sprake van groei.
28 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
11 uur geleden