Spaanse minister: eenheid EU tegen dreiging heffingen Trump
MADRID (ANP/RTR) - De Europese Unie moet eenheid tonen tegen de dreigende importheffingen op goederen uit Europa door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de Spaanse minister van Economische Zaken Carlos Cuerpo gezegd. Afgelopen weekend legde Trump invoerheffingen op voor producten uit Canada, Mexico en China en hij zei dat de EU snel als volgende aan de beurt zal komen.
Cuerpo zei op de Spaanse radio dat de EU niet naïef moet zijn en eigen bedrijven moet beschermen door er bijvoorbeeld voor te zorgen dat ze op gelijke voet kunnen concurreren met buitenlandse rivalen. De EU is volgens hem voorstander van een open wereldmarkt.
De president van de Franse centrale bank noemt de heffingen van Trump "zorgwekkend" en "bruut" en stelt dat die de economische onzekerheid voor Europa vergroten. Volgens François Villeroy de Galhau moet de EU kalm blijven en zijn er handelsmaatregelen beschikbaar als dat nodig is.
Ook waarschuwde hij voor een mogelijke handelsoorlog. "Protectionisme kan aan het begin aardig zijn omdat het je economie beschermt. Maar ervaring leert dat iedereen uiteindelijk verliest", aldus de Fransman.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Negen op de tien werknemers van Leen Bakker in België dreigen hun baan te verliezen als de noodlijdende meubelwinkelketen in dat land failliet gaat. De Nederlandse keten zette in augustus zijn 44 Belgische winkels te koop. Vakbond ACV meldde woensdag dat ongeveer dertig van de driehonderd werknemers wellicht voor andere ketens kunnen werken die winkels overnemen.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tractorfabrikant Deere was woensdag een van de verliezers op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel zo'n 5 procent lager nadat de onderneming bij haar kwartaalresultaten met een tegenvallende winstverwachting was gekomen.
12 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Katjes Group, een Duits snoepbedrijf, is in vergevorderde onderhandelingen voor de overname van het Britse snackmerk Graze. Dat meldt de Britse zender Sky News op basis van ingewijden. Daarmee lijkt Unilever opnieuw een merk te gaan afstoten.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse regering verhoogt haar begrotingsbuffer naar 22 miljard pond (25 miljard euro), zo werd bekend uit een te vroeg gepubliceerde raming van een rekenkamer van de overheid. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van de speelruimte die het Office for Budget Responsibility (OBR) in maart zag.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Europese Commissie heeft de Aziatische webwinkel Shein om informatie gevraagd over de op kinderen lijkende sekspoppen die onlangs op het platform werden aangeboden. De kwestie leidde in Frankrijk al tot veel ophef. Brussel vreest dat er risico's zijn voor consumenten in heel Europa.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Logius, de beheerder van identiteitsverificatiesysteem DigiD, vindt zorgen over een mogelijke Amerikaanse overname onterecht. Volgens het overheidsagentschap is en blijft DigiD Nederlands, ook wanneer clouddienstenleverancier Solvinity wordt overgenomen door het Amerikaanse bedrijf Kyndryl.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het water uit de kraan wordt voor veel Nederlanders duurder in 2026. Meerdere drinkwaterbedrijven hebben hun tarieven voor volgend jaar bekendgemaakt. Ze verhogen de prijs voor het verbruik, en vaak ook de vaste prijs die klanten betalen voor hun wateraansluiting. Het extra geld zeggen ze nodig te hebben voor investeringen die het gevolg zijn van toegenomen verbruik, klimaatverandering en vervuiling.
3 uur geleden