Spaanse media: Real Madrid boycot verkiezing FIFA Awards
MADRID (ANP) - Real Madrid is maandagavond in Parijs niet vertegenwoordigd bij het gala van wereldvoetbalbond FIFA, waar onder meer de voetballer en coach van het jaar worden gekozen. Dit melden de doorgaans goed ingevoerde Spaanse sportkranten Marca en Sport.
Real Madrid, winnaar van de Champions League, zou dit doen omdat de voornaamste prijzen van speler van het jaar en coach van het jaar voorbij gaan aan respectievelijk de Franse aanvaller Karim Benzema en de Italiaanse coach Carlo Ancelotti van de club. De onderscheidingen zouden in Parijs gaan naar Lionel Messi en de Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni, die beiden met hun land eind vorig jaar wereldkampioen werden in Qatar.
Bovendien zou Real Madrid zeer ontstemd zijn over het feit dat het grote Braziliaanse talent Vinícius Júnior niet eens kandidaat is om te worden gekozen in het zogenoemde wereldelftal.
FIFA en Real Madrid hebben vooralsnog niet gereageerd op de berichten. Officieel zou Real Madrid als reden voor de absentie gaan opgeven dat het deze weken een bijzonder druk programma heeft.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
6 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
6 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
9 uur geleden