Spaanse loterij El Gordo boekt record met 2,7 miljard aan prijzen
MADRID (ANP/DPA) - De wereldberoemde Spaanse kerstloterij El Gordo heeft zondag een recordbedrag van meer dan 2,7 miljard euro uitgekeerd. De hoofdprijzen van elk ongeveer 4 miljoen euro gingen onder meer naar een migrantenwijk in hoofdstad Madrid. In die stad won ook een sportvereniging de hoofdprijs, die verdeeld wordt onder de leden, meldde persbureau Europa Press.
De loterij, die meer dan twee eeuwen geleden werd opgericht, wordt beschouwd als de oudste ter wereld. Vanwege het totale prijzengeld, dat jaarlijks toeneemt, wordt El Gordo ('de dikke') de grootste loterij ter wereld genoemd. Dit jaar werd de hoofdprijs van 4 miljoen euro maar liefst 193 keer uitbetaald. Dat was acht keer meer dan vorig jaar. Het totale prijzengeld vertegenwoordigde 70 procent van de omzet van dit jaar van 3,86 miljard euro.
De trekking markeert het begin van de kerstfestiviteiten in Spanje en is een evenement dat op grote schaal wordt gevolgd. Mensen komen ervoor bij elkaar in huizen, cafés en andere openbare gelegenheden. De ceremonie duurt minstens drie uur, omdat er ook veel kleinere prijzen worden uitgereikt.
Voor de ogen van miljoenen kijkers ging het tijdens de trekking ook een enkele keer mis. Zo begon een leerlinge van het Madrileense internaat San Ildefonso, dat traditioneel de winnende nummers zingend presenteert, voor de tweede keer de 193 winnende nummers van de hoofdprijs van 4 miljoen te zingen - totdat ze haar fout bemerkte en stilviel.
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
11 minuten geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
13 minuten geledenLUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.
3 uur geleden