Spaanse loterij El Gordo boekt record met 2,7 miljard aan prijzen
MADRID (ANP/DPA) - De wereldberoemde Spaanse kerstloterij El Gordo heeft zondag een recordbedrag van meer dan 2,7 miljard euro uitgekeerd. De hoofdprijzen van elk ongeveer 4 miljoen euro gingen onder meer naar een migrantenwijk in hoofdstad Madrid. In die stad won ook een sportvereniging de hoofdprijs, die verdeeld wordt onder de leden, meldde persbureau Europa Press.
De loterij, die meer dan twee eeuwen geleden werd opgericht, wordt beschouwd als de oudste ter wereld. Vanwege het totale prijzengeld, dat jaarlijks toeneemt, wordt El Gordo ('de dikke') de grootste loterij ter wereld genoemd. Dit jaar werd de hoofdprijs van 4 miljoen euro maar liefst 193 keer uitbetaald. Dat was acht keer meer dan vorig jaar. Het totale prijzengeld vertegenwoordigde 70 procent van de omzet van dit jaar van 3,86 miljard euro.
De trekking markeert het begin van de kerstfestiviteiten in Spanje en is een evenement dat op grote schaal wordt gevolgd. Mensen komen ervoor bij elkaar in huizen, cafés en andere openbare gelegenheden. De ceremonie duurt minstens drie uur, omdat er ook veel kleinere prijzen worden uitgereikt.
Voor de ogen van miljoenen kijkers ging het tijdens de trekking ook een enkele keer mis. Zo begon een leerlinge van het Madrileense internaat San Ildefonso, dat traditioneel de winnende nummers zingend presenteert, voor de tweede keer de 193 winnende nummers van de hoofdprijs van 4 miljoen te zingen - totdat ze haar fout bemerkte en stilviel.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Een Russische drone heeft een opslag voor verbruikte kernbrandstof beschadigd bij de kerncentrale van Tsjernobyl, meldden Oekraïense autoriteiten. Er zou op het moment van de aanval geen brandstof zijn opgeslagen. De regering meldt dat de stralingsniveaus in de regio stabiel zijn.
21 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Meer dan een miljoen mensen hebben de mis bijgewoond van paus Leo XIV in Madrid, meldt het Spaanse persbureau EFE. De mis vond plaats op het Plaza de Cibeles en wordt het hoogtepunt genoemd van zijn bezoek aan Spanje. Zaterdag werd de paus welkom geheten door de Spaanse koning Felipe en koningin Letizia, die de mis ook bijwoonden.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, ook wel Pentagon genoemd, ziet een toenemende spionagedreiging vanuit Israël. Het heeft daarom het dreigingsniveau hiervoor opgeschroefd naar het hoogste niveau, schrijven meerdere Amerikaanse media. Israël zou onderhandelingen van de VS met Iran hebben geprobeerd af te luisteren.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-Myung heeft Han Seong-sook voorgedragen als nieuwe premier van het land, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Han is de huidige minister van het mkb en startups en zou de eerste vrouwelijke premier van Zuid-Korea in twintig jaar worden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdagavond bekendgemaakt dat het twee Iraanse drones heeft neergeschoten die een bedreiging vormden voor het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Het is de nieuwste confrontatie tussen de twee landen, terwijl de spanningen in het Midden-Oosten opnieuw oplopen.
6 uur geledenTOLEDO (ANP) - Tijdens een festival in de Amerikaanse staat Ohio zijn zaterdagmiddag acht mensen gewond geraakt nadat zij werden beschoten. De politie van de plaats Toledo meldde dat agenten in de omgeving van het Old West End Festival "meerdere slachtoffers van een schietpartij" hadden aangetroffen. "Veel slachtoffers zijn voor behandeling naar nabijgelegen medische voorzieningen gebracht", stelde de politie snel na het schietincident in een bericht op Facebook.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen proberen Iraanse bezittingen in te zetten voor de wederopbouw in bevriende Golfstaten en voor het herstel van de toekomstige schade die Iran daar veroorzaakt. Dat heeft een anonieme, goed ingelichte bron binnen de Amerikaanse regering tegen persbureaus Reuters en Bloomberg gezegd. De mededeling komt een dag na een reeks Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein.
10 uur geleden