Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse leger rukt uit voor ingesneeuwde mensen

Spaanse leger rukt uit voor ingesneeuwde mensen

MADRID (ANP) - Spaanse militairen zijn ingezet om automobilisten bij te staan die vast zijn komen te zitten in de sneeuw. Vooral ronde de hoofdstad Madrid zijn veel mensen door het winterse noodweer gestrand. De internationale luchthaven Adolfo Suárez Madrid-Barajas blijft zaterdag gesloten aldus de autoriteiten en de spoorwegen hebben alle treinverbindingen van en naar Madrid gestaakt, melden Spaanse media die schatten dat het er in tientallen jaren niet zo veel gesneeuwd heeft.

In de hoofdstad zelf rijden de bussen en vuilniswagens niet meer en de gemeente heeft mensen opgeroepen thuis te blijven. Maar de sneeuwval en temperaturen vaak ver onder nul treffen vrijwel heel het land. In 45 van de vijftig provincies van het land heerst dit weekend bitter koud winterweer, zelfs in de Noord-Afrikaanse enclave Ceuta aan Middellandse Zeekust. De kou is nog lang niet over want meteorologen voorzien een week met vaak temperaturen tot min 10 graden.

In gebieden die hoger liggen dan 600 meter valt vaak meer dan 20 centimeter sneeuw door de sneeuwstorm die de naam Filomena heeft gekregen. In de plaats Vega de Lourdes in het noorden van Spanje werd afgelopen week de laagste temperatuur ooit in het land gemeten. Het kwik daalde er tot -35,6 graden, meldt de meteorologische dienst van de provincie Léon.

Meer uit Buitenland

Grootste kerncentrale ter wereld opnieuw in korte tijd opgestart

TOKIO (ANP/AFP) - De grootste kerncentrale ter wereld in Japan is maandag voor de tweede keer in korte tijd opgestart. Deze stond sinds 2011 stil, na de kernramp in het Oost-Aziatische land. Een van de zeven reactoren van de centrale Kashiwazaki-Kariwa werd om 14.00 uur lokale tijd wederom opgestart.

25 minuten geleden
Venezuela: oppositiepoliticus weer gearresteerd na vrijlating

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is zondag kort na zijn vrijlating uit de gevangenis weer gearresteerd, meldt het Openbaar Ministerie. Eerder op maandag gaf oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado aan dat hij zou zijn gekidnapt.

55 minuten geleden
Vrijgelaten oppositieleider in Venezuela gekidnapt

CARACAS (ANP/AFP) - Oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa in Venezuela, die net was vrijgelaten uit de gevangenis, is gekidnapt door gewapende mannen. Dat zei oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado maandag.

1 uur geleden
Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai veroordeeld tot 20 jaar cel

HONG KONG (ANP) - Jimmy ‍Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.

4 uur geleden
Cuba binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.

5 uur geleden
EU-chef Von der Leyen blij met winst Seguro in Portugal

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".

7 uur geleden
Venezuela laat prominente oppositieleden vrij

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.

9 uur geleden