Spaanse kunstrijdster op doping betrapt tijdens Spelen
BEIJING (ANP) - Twee dagen na de Olympische Spelen van Beijing is weer dopinggeval naar buiten gekomen. Het internationale testagentschap ITA, dat het dopingonderzoek deed tijdens de Winterspelen in China, meldt dat de Spaanse kunstrijdster Laura Barquero positief heeft getest op een verboden middel.
De 20-jarige Madrileense werd getest na de korte kür van vrijdag bij het paarrijden. Barquero deed een dag later met haar partner Marco Zandron ook mee aan de vrije kür. Het Spaanse duo eindigde op de elfde plaats met een score van 181,36 punten. Het goud ging naar Sui Wenjing en Han Cong uit China (239,88).
De Spaanse kunstrijdster heeft het recht om analyse van de B-staal aan te vragen. Het ITA verwijst de zaak door naar het antidopingcomité van het internationale sporttribunaal CAS.
Tijdens de Spelen werden een langlaufster en bobsleester uit Oekraïne en een Iraanse skiër positief getest op doping. De meest spraakmakende zaak was die van de Russische kunstrijdster Kamila Valieva. Kort na de door Rusland gewonnen landenwedstrijd in Beijing kwam naar buiten dat de 15-jarige Russin eind vorig jaar een positieve test had afgelegd. Valieva mocht desondanks toch meedoen aan het individuele toernooi, maar de topfavoriete eindigde bevangen door de druk en emoties naast het podium (vierde).
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
6 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
7 uur geleden