Spaanse kunstrijdster op doping betrapt tijdens Spelen
BEIJING (ANP) - Twee dagen na de Olympische Spelen van Beijing is weer dopinggeval naar buiten gekomen. Het internationale testagentschap ITA, dat het dopingonderzoek deed tijdens de Winterspelen in China, meldt dat de Spaanse kunstrijdster Laura Barquero positief heeft getest op een verboden middel.
De 20-jarige Madrileense werd getest na de korte kür van vrijdag bij het paarrijden. Barquero deed een dag later met haar partner Marco Zandron ook mee aan de vrije kür. Het Spaanse duo eindigde op de elfde plaats met een score van 181,36 punten. Het goud ging naar Sui Wenjing en Han Cong uit China (239,88).
De Spaanse kunstrijdster heeft het recht om analyse van de B-staal aan te vragen. Het ITA verwijst de zaak door naar het antidopingcomité van het internationale sporttribunaal CAS.
Tijdens de Spelen werden een langlaufster en bobsleester uit Oekraïne en een Iraanse skiër positief getest op doping. De meest spraakmakende zaak was die van de Russische kunstrijdster Kamila Valieva. Kort na de door Rusland gewonnen landenwedstrijd in Beijing kwam naar buiten dat de 15-jarige Russin eind vorig jaar een positieve test had afgelegd. Valieva mocht desondanks toch meedoen aan het individuele toernooi, maar de topfavoriete eindigde bevangen door de druk en emoties naast het podium (vierde).
Meer uit Sport
HERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.
1 uur geledenINZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.
2 uur geledenINZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.
3 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.
4 uur geledenINZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.
5 uur geledenINZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).
5 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Puck Pieterse heeft de wereldbekerwedstrijd veldrijden in het Belgische Maasmechelen op haar naam geschreven. Het was voor de 23-jarige Amersfoortse de eerste zege in de wereldbeker dit seizoen.
6 uur geleden