Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse krant: Barcelona al rond met Xavi als opvolger Koeman

Spaanse krant: Barcelona al rond met Xavi als opvolger Koeman

BARCELONA (ANP) - Xavi Hernández gaat de ontslagen Ronald Koeman volgens de Spaanse sportkrant Sport opvolgen als hoofdtrainer van FC Barcelona. Het Catalaanse medium meldt dat Barcelona al een akkoord heeft bereikt met de 41-jarige oud-speler over een terugkeer naar Camp Nou. Xavi is nu trainer van Al Sadd in Qatar, maar zou daar een gelimiteerde afkoopsom van 1 miljoen euro in zijn contract hebben staan.

De clubleiding van Barcelona besloot woensdagavond na de nederlaag bij Rayo Vallecano (1-0) om Koeman te ontslaan. Volgens de krant El País kost dat de club zo'n 12 miljoen euro.

Xavi zou onder anderen zijn broer Óscar en Sergio Alegre meenemen als assistenten. Dat heeft vermoedelijk gevolgen voor Alfred Schreuder en Henrik Larsson, de assistenten van Koeman. Zij moeten dan mogelijk ook vertrekken. Barcelona heeft daar nog niets over gemeld.

In Spaanse media worden ook Ajax-trainer Erik ten Hag, Roberto Martínez, Marcelo Gallardo en Joachim Löw genoemd als mogelijke opvolgers van Koeman, maar oud-speler Xavi springt erbovenuit. Hij zou al wekenlang in gesprek zijn met de Catalaanse clubleiding.

Meer uit Voetbal

ADO neemt na rellen voorlopig geen fans mee naar uitduels

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag neemt voorlopig geen supporters mee naar uitwedstrijden. Reden voor die maatregel zijn de ongeregeldheden van vrijdag tijdens een uitduel met SC Cambuur. Fans van ADO gooiden onder meer vuurwerk naar de tribune waar ook kinderen zaten. Supporters van ADO waren eind oktober ook betrokken bij rellen rond een bekerduel bij FC Den Bosch.

30 minuten geleden
Roda JC onderzoekt vermeend racisme naar keeper FC Dordrecht

KERKRADE (ANP) - Roda JC onderzoekt of de Portugese doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend door supporters van de club uit Limburg. "Roda JC heeft na afloop van de thuiswedstrijd tegen FC Dordrecht vernomen dat de keeper van FC Dordrecht mogelijk racistisch is bejegend. Een dergelijke beschuldiging nemen wij als club uiterst serieus. Racisme en discriminatie horen nergens thuis, niet in het voetbal en niet in onze samenleving" , meldt de club in een statement.

40 minuten geleden
Trainer Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor nederlaag City

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor de nederlaag van Manchester City tegen Bayer Leverkusen in de Champions League (0-2). "Ik heb mijn ploeg op te veel posities gewijzigd", zei hij na de wedstrijd.

3 uur geleden
Benfica-coach Mourinho zag zijn ploeg het plan goed uitvoeren

AMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).

13 uur geleden
Bounida voelt zich na duel met Benfica basisspeler van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."

13 uur geleden
Coach Grim zag dat spelers van Ajax zich aan afspraken hielden

AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."

13 uur geleden
Mourinho vindt Sneijder geschikt voor alle functies binnen Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.

13 uur geleden