Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse koning prijst militairen in rampgebied Valencia

Spaanse koning prijst militairen in rampgebied Valencia

BÉTERA (ANP/AFP) - De Spaanse koning Felipe heeft een nieuw bezoek gebracht aan de door overstromingen getroffen regio Valencia. Vorige week werd hij met modder bekogeld en uitgescholden toen hij het rampgebied bezocht. Dit keer ging hij in gesprek met militairen die helpen bij reddings- en herstelwerkzaamheden.

"Ze werken dag en nacht boven hun kunnen", zei de koning volgens Spaanse media als de omroep RTVE en de krant El Mundo. "De burgers kunnen tevreden zijn met het werk dat de militairen doen."

Felipe en zijn vrouw Letizia hebben ook gezegd volgende week terug te keren naar de plaats Paiporta, waar ze vorige week uitgejouwd werden. Het is een van de zwaarst getroffen plekken door de overstromingen, die meer dan 220 mensen het leven kostten. Mensen scandeerden onder meer "moordenaars" toen Felipe samen met premier Pedro Sánchez en regiopresident Carlos Mazón verscheen. De twee politici draaiden zich direct om, maar de koning liep door en probeerde met de burgers in gesprek te gaan.

Wel moest hij toen het bezoek aan het dorp Chiva afzeggen. Ook daar zal Felipe komende week naartoe gaan.

Meer uit Buitenland

Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland

BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.

1 uur geleden
Mexico biedt bemiddeling aan tussen Cuba en VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.

1 uur geleden
Deense minister na Groenland-overleg: blijven in gesprek met VS

WASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.

1 uur geleden
Noodtoestand voor Oekraïense energiesector na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.

1 uur geleden
Denemarken steekt miljarden in extra defensie Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.

3 uur geleden
Mensenrechtenorganisatie meldt 3428 doden door protesten in Iran

OSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.

3 uur geleden
VS kondigen tweede fase aan van bestandsakkoord Gazastrook

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".

4 uur geleden