Spaanse koning prijst militairen in rampgebied Valencia
BÉTERA (ANP/AFP) - De Spaanse koning Felipe heeft een nieuw bezoek gebracht aan de door overstromingen getroffen regio Valencia. Vorige week werd hij met modder bekogeld en uitgescholden toen hij het rampgebied bezocht. Dit keer ging hij in gesprek met militairen die helpen bij reddings- en herstelwerkzaamheden.
"Ze werken dag en nacht boven hun kunnen", zei de koning volgens Spaanse media als de omroep RTVE en de krant El Mundo. "De burgers kunnen tevreden zijn met het werk dat de militairen doen."
Felipe en zijn vrouw Letizia hebben ook gezegd volgende week terug te keren naar de plaats Paiporta, waar ze vorige week uitgejouwd werden. Het is een van de zwaarst getroffen plekken door de overstromingen, die meer dan 220 mensen het leven kostten. Mensen scandeerden onder meer "moordenaars" toen Felipe samen met premier Pedro Sánchez en regiopresident Carlos Mazón verscheen. De twee politici draaiden zich direct om, maar de koning liep door en probeerde met de burgers in gesprek te gaan.
Wel moest hij toen het bezoek aan het dorp Chiva afzeggen. Ook daar zal Felipe komende week naartoe gaan.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/DPA/RTR/BLOOMBERG) - De rechterhand van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, stapt op, meldt Zelensky. Aanleiding is een groot corruptieschandaal in de energiesector. Eerder op de dag werd bekend dat het kantoor van de machtige stafchef van de president werd doorzocht door het Nationaal Anticorruptieagentschap (NABU) en een anticorruptieaanklager (SAP).
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nog eens negen Palestijnse militanten te hebben gedood bij pogingen om een tunnelnetwerk in Zuid-Gaza te ontmantelen. "Tot nu toe zijn meer dan dertig terroristen uitgeschakeld", aldus een verklaring.
3 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.
4 uur geledenHONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.
6 uur geleden