Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse koning prijst militairen in rampgebied Valencia

Spaanse koning prijst militairen in rampgebied Valencia

BÉTERA (ANP/AFP) - De Spaanse koning Felipe heeft een nieuw bezoek gebracht aan de door overstromingen getroffen regio Valencia. Vorige week werd hij met modder bekogeld en uitgescholden toen hij het rampgebied bezocht. Dit keer ging hij in gesprek met militairen die helpen bij reddings- en herstelwerkzaamheden.

"Ze werken dag en nacht boven hun kunnen", zei de koning volgens Spaanse media als de omroep RTVE en de krant El Mundo. "De burgers kunnen tevreden zijn met het werk dat de militairen doen."

Felipe en zijn vrouw Letizia hebben ook gezegd volgende week terug te keren naar de plaats Paiporta, waar ze vorige week uitgejouwd werden. Het is een van de zwaarst getroffen plekken door de overstromingen, die meer dan 220 mensen het leven kostten. Mensen scandeerden onder meer "moordenaars" toen Felipe samen met premier Pedro Sánchez en regiopresident Carlos Mazón verscheen. De twee politici draaiden zich direct om, maar de koning liep door en probeerde met de burgers in gesprek te gaan.

Wel moest hij toen het bezoek aan het dorp Chiva afzeggen. Ook daar zal Felipe komende week naartoe gaan.

Meer uit Buitenland

Dodental door noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië loopt opnieuw op

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental als gevolg van het noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië is opnieuw opgelopen. Meer dan 1200 mensen kwamen om door overstromingen en aardverschuivingen in Indonesië, Maleisië, Sri Lanka en Thailand. Honderden mensen worden nog vermist.

37 minuten geleden
Israël doodt twee Palestijnse verdachten op Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bekendgemaakt twee Palestijnse verdachten op de Westelijke Jordaanoever te hebben doodgeschoten. Die zouden aanvallen hebben uitgevoerd op Israëlische militairen, met drie gewonden tot gevolg.

46 minuten geleden
Paus sluit eerste buitenlandreis af met grote mis in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in de Libanese hoofdstad Beiroet een mis gehouden die door meer dan 100.000 mensen is bezocht. Daarmee rondde hij zijn eerste buitenlandse reis als paus af.

54 minuten geleden
Oekraïens leger ontkent inname Pokrovsk door Rusland

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense legertroepen zeggen nog steeds het noordelijke deel van de strategische stad Pokrovsk in handen te hebben en van daaruit aanvallen uit te voeren op Russische strijdkrachten. Daarmee wordt de inname van Pokrovsk, maandag geclaimd door Rusland, ontkend.

2 uur geleden
Leider Hongkong stelt onderzoek in naar dodelijke brand

HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.

3 uur geleden
VS vinden het niet nodig dat Rubio bij NAVO-overleg is

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.

4 uur geleden
Trump trekt verkiezingen Honduras in twijfel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.

7 uur geleden