Spaanse koning prijst militairen in rampgebied Valencia
BÉTERA (ANP/AFP) - De Spaanse koning Felipe heeft een nieuw bezoek gebracht aan de door overstromingen getroffen regio Valencia. Vorige week werd hij met modder bekogeld en uitgescholden toen hij het rampgebied bezocht. Dit keer ging hij in gesprek met militairen die helpen bij reddings- en herstelwerkzaamheden.
"Ze werken dag en nacht boven hun kunnen", zei de koning volgens Spaanse media als de omroep RTVE en de krant El Mundo. "De burgers kunnen tevreden zijn met het werk dat de militairen doen."
Felipe en zijn vrouw Letizia hebben ook gezegd volgende week terug te keren naar de plaats Paiporta, waar ze vorige week uitgejouwd werden. Het is een van de zwaarst getroffen plekken door de overstromingen, die meer dan 220 mensen het leven kostten. Mensen scandeerden onder meer "moordenaars" toen Felipe samen met premier Pedro Sánchez en regiopresident Carlos Mazón verscheen. De twee politici draaiden zich direct om, maar de koning liep door en probeerde met de burgers in gesprek te gaan.
Wel moest hij toen het bezoek aan het dorp Chiva afzeggen. Ook daar zal Felipe komende week naartoe gaan.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
23 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
2 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.
4 uur geledenROME (ANP/AFP) - De luchtbasis Ali Al Salem in Koeweit, waar zowel Italiaanse als Amerikaanse troepen zijn gestationeerd, is getroffen door een droneaanval, meldt het Italiaanse leger. Er vielen geen gewonden. De drone "trof een hangar waarin zich een op afstand bestuurd vliegtuig van de Italiaanse Task Force Air (TFA) bevond", schrijft de Italiaanse generaal Luciano Portolano op X. "Dit toestel is daarbij vernietigd."
5 uur geleden