Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse koning gaat Elizabeth 'heel erg missen'

Spaanse koning gaat Elizabeth 'heel erg missen'

MADRID (ANP) - Koning Felipe heeft in navolging van vele andere Europese koningshuizen een bericht naar koning Charles gestuurd naar aanleiding van het overlijden van zijn moeder koningin Elizabeth. De Spaanse vorst zegt "diepbedroefd" te zijn en biedt namens zijn familie, de Spaanse regering en al zijn landgenoten zijn condoleances aan. "Jullie zijn allemaal in onze harten en gedachten. We zullen haar heel erg missen."

Felipe stipt aan dat Elizabeth in haar zeventig jaar op de troon getuige is geweest van veel belangrijke hoofdstukken in de wereldgeschiedenis en daar ook zelf aan heeft meegeschreven. "Haar plichtsbesef, toewijding en een heel leven gewijd aan het dienen van de mensen van het Verenigd Koninkrijk en Noord-Ierland, zijn een voorbeeld voor ons allemaal en zullen een solide en waardevolle erfenis blijven voor toekomstige generaties", vindt de koning.

Meer uit Buitenland

Deense troepen waren 'gevechtsklaar' in Groenland

NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.

1 uur geleden
Onderzoekers: spoorscheur bij Adamuz zat er al vóór treinbotsing

MADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.

1 uur geleden
Internationale sterren bij uitvaart Valentino in Rome

ROME (ANP) - Veel internationale sterren zijn vrijdag in Rome voor de uitvaart van de Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani. Onder anderen modejournalist Anna Wintour, actrice Anne Hathaway en modeontwerper en filmregisseur Tom Ford kwamen in de ochtend aan bij de basiliek di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri.

2 uur geleden
Alle lichamen geborgen na vliegtuigcrash Indonesië

JAKARTA (ANP/DPA) - Zoekteams hebben het tiende en laatste slachtoffer geborgen van een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Alle inzittenden kwamen bij de crash om het leven.

2 uur geleden
Polen en EU sturen aggregaten naar door kou getroffen Oekraïne

WARSCHAU/BRUSSEL (ANP/RTR) - Polen en de EU sturen bijna duizend aggregaten naar Oekraïne om dat land te helpen de strenge winter door te komen. In Oekraïne is het de afgelopen tijd zeer koud, met uitschieters tot 20 graden onder nul.

2 uur geleden
Denemarken: onderhandelingen met VS kunnen snel beginnen

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De onderhandelingen tussen de VS en Denemarken over het versterken van de veiligheid in de Noordpoolregio kunnen "redelijk snel" beginnen. Dat heeft de Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, gezegd tegen de Deense publieke omroep. Rasmussen zei niet publiek te zullen maken wanneer die gesprekken plaatsvinden, omdat dat een "kalm proces" in de weg staat.

4 uur geleden
Dodental door brand winkelcentrum Pakistan loopt op richting 70

KARACHI (ANP/AFP) - Het dodental door een brand in het grootste winkelcentrum van Pakistan is gestegen naar 67. Donderdag meldden lokale autoriteiten nog een dodental van 55. "Er zijn autopsies uitgevoerd op 67 lichamen", aldus de woordvoerder van de provinciale overheid, die eraan toevoegde dat DNA-onderzoek om de slachtoffers te identificeren nog gaande is.

5 uur geleden