Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse koning Felipe heeft begrip voor woede na overstromingen

Spaanse koning Felipe heeft begrip voor woede na overstromingen

MADRID (ANP) - Koning Felipe van Spanje heeft begrip voor de woede van de Spanjaarden die hem zondag uitjoelden bij een bezoek aan de door overstromingen verwoeste regio in het zuidoosten van het land.

De vorst vindt het "begrijpelijk na wat ze hebben meegemaakt", zei hij in een video die het Spaanse hof online heeft gezet. Ook riep Felipe op "hen hoop te geven en te garanderen dat de staat er ten volle is" om hen te helpen.

Felipe en koningin Letizia brachten samen met premier Pedro Sánchez en president van de regio Valencia, Carlos Mazón, een bezoek aan Paiporta, een voorstad van Valencia en een van de zwaarst getroffen gebieden. Het bezoek mondde bijna uit in een opstand. "Moordenaars! Moordenaars!", schreeuwde de menigte toen het koningspaar met zijn gevolg aankwam, vooral naar Sánchez en Mazón. Volgens de Spaanse krant El País wist koning Felipe voor zijn bezoek dat het onrustig zou kunnen worden. De Spaanse vorst wilde het bezoek ondanks het risico op protesten doorzetten.

Sommige mensen gooiden met modder en allerlei andere voorwerpen naar de prominenten. Het vorstenpaar was zichtbaar aangedaan, maar bleef gedurende ongeveer een uur onverstoorbaar met de boze inwoners praten en trachtte hen tot bedaren te brengen. Verschillende leden van de officiële delegatie raakten bij het bezoek lichtgewond. Een van hen moest gehecht worden. Een bezoek aan een andere gemeente werd afgelast.

Meer uit Buitenland

VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

2 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

3 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

3 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

4 uur geleden
Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

5 uur geleden
Trump noemt bondgenoten 'lafaards' om Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."

5 uur geleden
Rusland wil inzet leger in buitenland bij vervolging Russen

MOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.

5 uur geleden