Spaanse koning Felipe heeft begrip voor woede na overstromingen
MADRID (ANP) - Koning Felipe van Spanje heeft begrip voor de woede van de Spanjaarden die hem zondag uitjoelden bij een bezoek aan de door overstromingen verwoeste regio in het zuidoosten van het land.
De vorst vindt het "begrijpelijk na wat ze hebben meegemaakt", zei hij in een video die het Spaanse hof online heeft gezet. Ook riep Felipe op "hen hoop te geven en te garanderen dat de staat er ten volle is" om hen te helpen.
Felipe en koningin Letizia brachten samen met premier Pedro Sánchez en president van de regio Valencia, Carlos Mazón, een bezoek aan Paiporta, een voorstad van Valencia en een van de zwaarst getroffen gebieden. Het bezoek mondde bijna uit in een opstand. "Moordenaars! Moordenaars!", schreeuwde de menigte toen het koningspaar met zijn gevolg aankwam, vooral naar Sánchez en Mazón. Volgens de Spaanse krant El País wist koning Felipe voor zijn bezoek dat het onrustig zou kunnen worden. De Spaanse vorst wilde het bezoek ondanks het risico op protesten doorzetten.
Sommige mensen gooiden met modder en allerlei andere voorwerpen naar de prominenten. Het vorstenpaar was zichtbaar aangedaan, maar bleef gedurende ongeveer een uur onverstoorbaar met de boze inwoners praten en trachtte hen tot bedaren te brengen. Verschillende leden van de officiële delegatie raakten bij het bezoek lichtgewond. Een van hen moest gehecht worden. Een bezoek aan een andere gemeente werd afgelast.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.
3 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.
12 minuten geledenKYIV (ANP) - Rusland probeert bondgenoot Belarus dieper in de oorlog met Oekraïne te trekken, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn de Russen van plan om vanuit Belarus ofwel Oekraïne of een NAVO-land aan te vallen.
29 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese grensbewakingsdienst Frontex zag in de eerste vier maanden van dit jaar een forse afname van het aantal keren dat de grens naar de EU illegaal werd overgestoken. Er is een daling te zien van 40 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben hoogverrijkt uranium uit Venezuela weggehaald en naar de VS gebracht. Dat meldden de landen in een verklaring. Het materiaal werd eind april verpakt en begin mei naar de Amerikaanse staat South Carolina gebracht.
2 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - In de buurt van het eiland Anholt tussen Denemarken en Zweden is een dode walvis gevonden. Duitse media melden dat Duitsland contact heeft opgenomen met Denemarken om te kijken of het gaat om Timmy, de walvis die strandde voor de Duitse kust en werd vrijgelaten in de buurt van Denemarken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt tijdens zijn bezoek aan China geen toezeggingen te hebben gedaan over Taiwan. Hij kondigde aan snel te beslissen over een nieuwe wapendeal met het democratisch bestuurde eiland voor de Chinese kust.
2 uur geleden