Spaanse koning Felipe heeft begrip voor woede na overstromingen
MADRID (ANP) - Koning Felipe van Spanje heeft begrip voor de woede van de Spanjaarden die hem zondag uitjoelden bij een bezoek aan de door overstromingen verwoeste regio in het zuidoosten van het land.
De vorst vindt het "begrijpelijk na wat ze hebben meegemaakt", zei hij in een video die het Spaanse hof online heeft gezet. Ook riep Felipe op "hen hoop te geven en te garanderen dat de staat er ten volle is" om hen te helpen.
Felipe en koningin Letizia brachten samen met premier Pedro Sánchez en president van de regio Valencia, Carlos Mazón, een bezoek aan Paiporta, een voorstad van Valencia en een van de zwaarst getroffen gebieden. Het bezoek mondde bijna uit in een opstand. "Moordenaars! Moordenaars!", schreeuwde de menigte toen het koningspaar met zijn gevolg aankwam, vooral naar Sánchez en Mazón. Volgens de Spaanse krant El País wist koning Felipe voor zijn bezoek dat het onrustig zou kunnen worden. De Spaanse vorst wilde het bezoek ondanks het risico op protesten doorzetten.
Sommige mensen gooiden met modder en allerlei andere voorwerpen naar de prominenten. Het vorstenpaar was zichtbaar aangedaan, maar bleef gedurende ongeveer een uur onverstoorbaar met de boze inwoners praten en trachtte hen tot bedaren te brengen. Verschillende leden van de officiële delegatie raakten bij het bezoek lichtgewond. Een van hen moest gehecht worden. Een bezoek aan een andere gemeente werd afgelast.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.
4 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
4 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
8 uur geledenDAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.
10 uur geledenDAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.
10 uur geledenHASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).
12 uur geleden