Spaanse koning Felipe heeft begrip voor woede na overstromingen
MADRID (ANP) - Koning Felipe van Spanje heeft begrip voor de woede van de Spanjaarden die hem zondag uitjoelden bij een bezoek aan de door overstromingen verwoeste regio in het zuidoosten van het land.
De vorst vindt het "begrijpelijk na wat ze hebben meegemaakt", zei hij in een video die het Spaanse hof online heeft gezet. Ook riep Felipe op "hen hoop te geven en te garanderen dat de staat er ten volle is" om hen te helpen.
Felipe en koningin Letizia brachten samen met premier Pedro Sánchez en president van de regio Valencia, Carlos Mazón, een bezoek aan Paiporta, een voorstad van Valencia en een van de zwaarst getroffen gebieden. Het bezoek mondde bijna uit in een opstand. "Moordenaars! Moordenaars!", schreeuwde de menigte toen het koningspaar met zijn gevolg aankwam, vooral naar Sánchez en Mazón. Volgens de Spaanse krant El País wist koning Felipe voor zijn bezoek dat het onrustig zou kunnen worden. De Spaanse vorst wilde het bezoek ondanks het risico op protesten doorzetten.
Sommige mensen gooiden met modder en allerlei andere voorwerpen naar de prominenten. Het vorstenpaar was zichtbaar aangedaan, maar bleef gedurende ongeveer een uur onverstoorbaar met de boze inwoners praten en trachtte hen tot bedaren te brengen. Verschillende leden van de officiële delegatie raakten bij het bezoek lichtgewond. Een van hen moest gehecht worden. Een bezoek aan een andere gemeente werd afgelast.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - De militaire begraafplaats in Margraten krijgt deze week een nieuw paneel met aandacht voor onder meer zwarte militairen. De Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo en beheerder American Battle Monuments Commission presenteerden het bord in Den Haag. Dat gebeurde na maandenlange onrust over de verwijdering van informatie over de Afro-Amerikaanse militairen die Nederland hielpen bevrijden.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis en UNICEF staan klaar met hulpmiddelen voor als de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte opengaat. Dit laten woordvoerders van beide hulporganisaties weten. In Gaza zijn maandag de overblijfselen gevonden van het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar. Eerder zei Israël de grensovergang pas weer open te stellen als de zoektocht naar het laatste lichaam is voltooid.
35 minuten geledenRIGA (ANP) - Duitsland wil snel het internationale zeerecht "moderniseren" om het ontduiken van sancties door Rusland met schimmige tankers tegen te gaan. "Het kan niet zo zijn dat onze handen hier steeds eenzijdig gebonden zijn", zei buitenlandminister Johann Wadephul maandag.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stuurt zijn zogenoemde "grenstsaar" Tom Homan naar Minnesota. Homan is verantwoordelijk voor grensbewaking en de uitzetting van immigranten. Trump schrijft op zijn Truth Social dat hij hem maandagavond naar de staat stuurt. "Tom is streng doch rechtvaardig en zal rechtstreeks aan mij rapporteren."
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De overblijfselen van het lichaam van Ran Gvili, de laatste Israëlische gijzelaar in Gaza, zijn gevonden, meldt het Israëlische leger. Het overschot is teruggebracht naar Israël voor een begrafenis. Daarmee zijn alle gijzelaars die in de Gazastrook werden vastgehouden overgebracht naar Israël.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het dodental door de winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, is verder opgelopen. Minstens elf mensen zijn in verschillende staten om het leven gekomen, meldt CNN. Onder meer in New York, Texas en Tennessee vielen slachtoffers. Meer dan 800.000 mensen zitten volgens het nieuwsmedium nog zonder stroom.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Unie en India onderzoeken hoe dat laatste land kan deelnemen aan Europese defensieprojecten. Dat staat in een conceptovereenkomst die werd ingezien door persbureau Reuters. Het zou onder meer gaan om samenwerking op militair-economisch gebied.
4 uur geleden