Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse koning Felipe heeft begrip voor woede na overstromingen

Spaanse koning Felipe heeft begrip voor woede na overstromingen

MADRID (ANP) - Koning Felipe van Spanje heeft begrip voor de woede van de Spanjaarden die hem zondag uitjoelden bij een bezoek aan de door overstromingen verwoeste regio in het zuidoosten van het land.

De vorst vindt het "begrijpelijk na wat ze hebben meegemaakt", zei hij in een video die het Spaanse hof online heeft gezet. Ook riep Felipe op "hen hoop te geven en te garanderen dat de staat er ten volle is" om hen te helpen.

Felipe en koningin Letizia brachten samen met premier Pedro Sánchez en president van de regio Valencia, Carlos Mazón, een bezoek aan Paiporta, een voorstad van Valencia en een van de zwaarst getroffen gebieden. Het bezoek mondde bijna uit in een opstand. "Moordenaars! Moordenaars!", schreeuwde de menigte toen het koningspaar met zijn gevolg aankwam, vooral naar Sánchez en Mazón. Volgens de Spaanse krant El País wist koning Felipe voor zijn bezoek dat het onrustig zou kunnen worden. De Spaanse vorst wilde het bezoek ondanks het risico op protesten doorzetten.

Sommige mensen gooiden met modder en allerlei andere voorwerpen naar de prominenten. Het vorstenpaar was zichtbaar aangedaan, maar bleef gedurende ongeveer een uur onverstoorbaar met de boze inwoners praten en trachtte hen tot bedaren te brengen. Verschillende leden van de officiële delegatie raakten bij het bezoek lichtgewond. Een van hen moest gehecht worden. Een bezoek aan een andere gemeente werd afgelast.

Meer uit Buitenland

Trump: geen fan van de paus, noemt hem zwak en verschrikkelijk

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is geen fan van paus Leo XIV, schrijft hij in een bericht op zijn Truth Social. "Paus Leo is zwak op het gebied van misdaad en verschrikkelijk op het gebied van buitenlandbeleid", aldus Trump.

15 minuten geleden
Buitenlandminister Iran: waren dit weekend dicht bij deal met VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran was dit weekend "slechts enkele centimeters" verwijderd van een akkoord met de Verenigde Staten, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. In Pakistan vonden dit weekend onderhandelingen plaats tussen Iraanse en Amerikaanse delegaties.

4 uur geleden
Magyar belooft eerlijker systeem in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De leider van de oppositiepartij die aan kop gaat in de Hongaarse parlementsverkiezingen, Péter Magyar, heeft zondagavond de "marionetten" van Viktor Orbán opgeroepen om af te treden. Inmiddels is 96,37 procent van de stemmen geteld en staat Magyars partij Tisza op 138 van de 199 zetels in het parlement. Dat is een tweederde meerderheid.

4 uur geleden
Leger VS begint maandag blokkade alle schepen van en naar Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.

5 uur geleden
Bloomberg: VK doet niet mee met VS aan blokkade Straat van Hormuz

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.

5 uur geleden
VN-macht in Libanon: Israëlische tank ramde voertuigen in zuiden

BEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.

6 uur geleden
Europese leiders verwelkomen Hongaars verkiezingsresultaat

DEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Europese leiders hebben verheugd gereageerd op de voorlopige uitslagen van de Hongaarse parlementsverkiezingen van zondag. Daarin is de Tisza-partij van de centrumrechtse uitdager Peter Magyar op weg naar een ruime overwinning op regeringspartij Fidesz van premier Viktor Orbán.

6 uur geleden