Spaanse klimmer Landa kopman Soudal - Quick-Step in Vuelta
LISSABON (ANP) - Mikel Landa is de kopman van de Belgische wielerformatie Soudal - Quick-Step in de Ronde van Spanje, die zaterdag van start gaat in Lissabon. De Spaanse klimmer gaat op voor zijn zevende Vuelta en zijn 21e grote ronde, meldt de ploeg. Landa eindigde in de afgelopen Tour de France als vijfde. Hij reed in die ronde vooral in dienst van Remco Evenepoel, de nummer drie in de eindstand.
Landa krijgt steun van de Denen Kasper Asgreen en Casper Phillip Pedersen, de Italiaan Mattia Cattaneo, de Brit James Knox en de Belgen William Junior Lecerf, Mauri Vansevenant en Louis Vervaeke.
"We willen een goede Vuelta rijden, een race waar we in het verleden veel succes hebben gehad, het algemeen klassement en tientallen etappes hebben gewonnen", meldt ploegleider Iljo Keisse. "We gaan erheen met een sterk, gemotiveerd en ervaren team onder leiding van Mikel, die er enorm veel zin in heeft. Hij heeft tot nu toe een geweldig seizoen gehad en zal kunnen vertrouwen op een solide ploeg, die hem kan ondersteunen in de bergen, maar ook op het vlakke."
Meer uit Sport
TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
8 uur geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
19 uur geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
1 dag geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
2 dagen geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
2 dagen geleden