Spaanse klimmer Landa kopman Soudal - Quick-Step in Vuelta
LISSABON (ANP) - Mikel Landa is de kopman van de Belgische wielerformatie Soudal - Quick-Step in de Ronde van Spanje, die zaterdag van start gaat in Lissabon. De Spaanse klimmer gaat op voor zijn zevende Vuelta en zijn 21e grote ronde, meldt de ploeg. Landa eindigde in de afgelopen Tour de France als vijfde. Hij reed in die ronde vooral in dienst van Remco Evenepoel, de nummer drie in de eindstand.
Landa krijgt steun van de Denen Kasper Asgreen en Casper Phillip Pedersen, de Italiaan Mattia Cattaneo, de Brit James Knox en de Belgen William Junior Lecerf, Mauri Vansevenant en Louis Vervaeke.
"We willen een goede Vuelta rijden, een race waar we in het verleden veel succes hebben gehad, het algemeen klassement en tientallen etappes hebben gewonnen", meldt ploegleider Iljo Keisse. "We gaan erheen met een sterk, gemotiveerd en ervaren team onder leiding van Mikel, die er enorm veel zin in heeft. Hij heeft tot nu toe een geweldig seizoen gehad en zal kunnen vertrouwen op een solide ploeg, die hem kan ondersteunen in de bergen, maar ook op het vlakke."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
2 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
9 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
14 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
15 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
16 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
19 uur geleden