Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse klimmer Landa kopman Soudal - Quick-Step in Vuelta

Spaanse klimmer Landa kopman Soudal - Quick-Step in Vuelta

LISSABON (ANP) - Mikel Landa is de kopman van de Belgische wielerformatie Soudal - Quick-Step in de Ronde van Spanje, die zaterdag van start gaat in Lissabon. De Spaanse klimmer gaat op voor zijn zevende Vuelta en zijn 21e grote ronde, meldt de ploeg. Landa eindigde in de afgelopen Tour de France als vijfde. Hij reed in die ronde vooral in dienst van Remco Evenepoel, de nummer drie in de eindstand.

Landa krijgt steun van de Denen Kasper Asgreen en Casper Phillip Pedersen, de Italiaan Mattia Cattaneo, de Brit James Knox en de Belgen William Junior Lecerf, Mauri Vansevenant en Louis Vervaeke.

"We willen een goede Vuelta rijden, een race waar we in het verleden veel succes hebben gehad, het algemeen klassement en tientallen etappes hebben gewonnen", meldt ploegleider Iljo Keisse. "We gaan erheen met een sterk, gemotiveerd en ervaren team onder leiding van Mikel, die er enorm veel zin in heeft. Hij heeft tot nu toe een geweldig seizoen gehad en zal kunnen vertrouwen op een solide ploeg, die hem kan ondersteunen in de bergen, maar ook op het vlakke."

Meer uit Sport

Amerika weigert contributie aan antidopingbureau WADA te betalen

MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.

35 minuten geleden
Sportpers dient klacht in bij Verheijen over 'persboycot' Leerdam

MILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.

1 uur geleden
Schaatsster Schulting zet meningen over dubbel programma opzij

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.

4 uur geleden
Vance prijst Meloni voor Italiaanse organisatie Olympische Spelen

MILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italiƫ voor de goede organisatie.

6 uur geleden
Beune tegen Weidemann op 3000 meter, Groenewoud treft Wiklund

MILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.

6 uur geleden
Wielrenster Wiebes sprint naar tweede ritzege in UAE Tour

DUBAI (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In een vlakke rit van 145 kilometer rond Dubai was de renster van SD Worx-Protime wederom de sterkste in de massasprint.

6 uur geleden
Skiester Vonn voltooit trainingsrun ondanks kruisbandblessure

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - Lindsey Vonn heeft haar eerste afdaling sinds haar kruisbandblessure succesvol afgerond. De 41-jarige Amerikaanse voltooide de training op de olympische afdaling in Cortina d'Ampezzo in een tijd van 1,40.33. Daarmee staat ze voorlopig tiende nadat 23 van de 47 deelnemers aan de beurt zijn geweest.

6 uur geleden