Spaanse jongeren vrijgesproken voor betrokkenheid dood Van Luijn
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Vier minderjarige jongeren op Mallorca zijn door de jeugdrechter vrijgesproken van betrokkenheid bij de dood van Nederlandse filmeditor Wouter van Luijn. Dat melden lokale media. Hij werd in juli 2018 op het Spaanse eiland zwaar mishandeld en is daarna overleden.
De jongeren zouden de gewonde Van Luijn in een auto hebben geholpen, waarmee hij naar het ziekenhuis is gebracht. De bestuurder van de auto, Adrián F., is hoofdverdachte. Hij heeft wisselende verklaringen afgelegd over wat er zou zijn gebeurd. In een van de versies zei hij dat een groep jongens verantwoordelijk was voor de dood van Van Luijn.
Het misdrijf had plaats in een wegens drugshandel beruchte krottenwijk, Son Banya, niet ver van de luchthaven van het eiland. Daar zou Van Luijn zwaar zijn toegetakeld.
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - Tilburgse jongeren hebben woensdagavond hulpverleners en een geparkeerde politieauto beschoten met vuurwerk. Dat meldt de politie vrijdag. Drie minderjarigen zijn aangehouden en vanaf het politiebureau zijn hun ouders gebeld. De jongeren worden doorverwezen naar HALT en hebben tot na oud en nieuw een gebiedsverbod gekregen.
46 minuten geledenEDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.
1 uur geledenWENEN (ANP) - In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen is een 23-jarige Nederlander aangehouden tegen wie een Europees arrestatiebevel liep. De man werd gezocht voor ontvoering, gijzeling en roof en moet daarvoor in Nederland nog een gevangenisstraf van twaalf jaar uitzitten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen in Nederland is gladheid ontstaan in of bij tunnels door opvriezing van water dat door de voegen lekt. Dat heeft te maken met de vrieskou, waardoor de voegen krimpen.
2 uur geledenDRACHTEN (ANP) - De storing in de watervoorziening in Drachten is voorbij. Waterbedrijf Vitens voert de druk geleidelijk weer op, zodat overal weer water uit de kraan komt, zegt een woordvoerder.
3 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - IJsmeester Hendrik van Prooijen heeft de jaarlijkse wedstrijd voor het organiseren van de eerste marathon op natuurijs van dit seizoen binnengehaald voor zijn Winterswijkse IJsvereniging (WIJV). Met zeker 35 millimeter is het ijs dik genoeg bevonden door schaatsbond KNSB. "Toen de man die de meting deed zei 'gefeliciteerd, jullie hebben hem', maakte ik wel een sprongetje hoor!"
4 uur geledenYSSELSTEYN (ANP) - Voor de derde keer in een week tijd is een besmetting met het vogelgriepvirus vastgesteld op een pluimveebedrijf in de buurt van de Limburgse plaatsen Ysselsteyn en Veulen, beide in de gemeente Venray. De drie bedrijven bevinden zich binnen 1 kilometer van elkaar.
4 uur geleden