Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse inflatie daalt voor vierde maand op rij

Spaanse inflatie daalt voor vierde maand op rij

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - De Spaanse inflatie is voor de vierde maand op rij gedaald dankzij de lagere elektriciteits- en brandstofkosten. Daarbij was de daling sterker dan kenners gemiddeld hadden verwacht. Het Spaanse cijfer betekent een opsteker voor de Europese Centrale Bank, die de laatste tijd de rentes flink heeft verhoogd om daarmee de inflatie te drukken. Ook zal het cijfer vertrouwen geven aan de Spaanse regering, die de laatste tijd recordbedragen uitgaf om steunpakketten te financieren.

De consumentenprijzen stegen in Spanje in november met 6,6 procent ten opzichte van een jaar geleden, tegen 7,3 procent een maand eerder, aldus het statistisch instituut. Economen die waren geraadpleegd door persbureau Bloomberg hadden rekening gehouden met een niveau van 7,1 procent. De kerninflatie, die geen rekening houdt met sterk in prijs schommelende producten zoals energie en voedsel, steeg tot 6,3 procent.

Duitsland, de grootste economie van het continent, maakt later op dinsdag inflatiecijfers bekend. De verwachting is dat de Duitse prijsstijgingen ook minder sterk zijn geworden, maar evengoed zal de inflatie nog wel in de dubbele cijfers zijn gebleven. Vanuit de eurozone komen later nieuwe cijfers naar buiten. De data zijn belangrijk voor de ECB bij de beslissing over volgende rentestappen om de ongekende prijsdruk in het landenblok te beteugelen.

Meer uit Financieel

Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

42 minuten geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

1 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

2 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

2 uur geleden
Trump: India gaat olie kopen uit Venezuela in plaats van Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - India gaat olie uit Venezuela kopen, in plaats van uit Iran. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag. "We hebben die deal al gesloten, het concept van de deal," zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One onderweg naar Florida vanuit Washington.

4 uur geleden
Frankrijk verlaagt drempel voor giftige stof in babyvoeding

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.

21 uur geleden
OnlyFans in gesprek over verkoop meerderheidsbelang, melden media

LONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.

22 uur geleden