Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse gravelkampioen Nadal voelt zich een Fransman in Parijs

Spaanse gravelkampioen Nadal voelt zich een Fransman in Parijs

PARIJS (ANP) - Rafael Nadal (38) voelt zich op zijn geliefde Roland Garros geliefd en geëerd alsof hij een Fransman was. De veertienvoudig kampioen van het toernooi van Parijs heeft er geen woorden voor dat de organisatie zijn voetafdruk vereeuwigt op de baan die hem zoveel succes bracht. "Het was een onvergetelijke hommage. Iedereen die me een beetje kent weet dat ik er niet zoveel van hou om zo in de schijnwerpers te staan. Maar voor een verlegen jongen zoals ik was het perfect", zei Nadal tijdens een persconferentie.

De Spanjaard kreeg op zondag een eerbetoon voor 15.000 toeschouwers van wie velen hem de afgelopen twintig jaar zagen schitteren op het gravel van Parijs. Nadal wist veertien keer de Coupe des Mousquetaires op zijn naam te schrijven en veroverde daarmee de harten van het Franse tennispubliek.

Nadal keek na de hommage in een volle perszaal terug op zijn carrière, sprak over zijn hedendaagse leven en blikte vooruit. De Spanjaard vond het heel speciaal dat zijn drie grote rivalen Roger Federer, Novak Djokovic en Andy Murray aanwezig waren bij het eerbetoon. "De manier waarop wij met elkaar omgaan is een belangrijke boodschap voor de wereld", stelde Nadal. "We waren altijd tegenstanders op de baan, maar laten zien dat je daarnaast goede collega's kunt zijn. Dat zie ik als een belangrijke erfenis van mijn loopbaan."

'Vrede mee'

Nadal gaf toe dat hij sinds zijn laatste verloren partij in november vorig jaar tegen Botic van de Zandschulp geen racket meer heeft aangeraakt. "Ik ben een beetje zoekende wat ik ga doen. Ik ben bezig met wat zaken. Zoals mijn academie, mijn hotels, mijn bedrijf in voedingssupplementen en mijn foundation. Daarnaast heb ik mijn familie", legde Nadal uit. "Ik zal mezelf weer nieuwe doelen stellen in het leven."

Nadal kijkt niet met weemoed terug op het moment dat hij moest stoppen. "Ik mis het tennis niet. Ik heb alles gegeven wat ik in mij had. Maar mijn lichaam kon het niet meer aan. Ik heb er vrede mee."

Meer uit Sport

Nosková trots na winst in volledig Tsjechische Wimbledon-finale

LONDEN (ANP) - Linda Nosková is blij dat ze haar eerste grandslamfinale tegen haar landgenote Karolína Muchová mocht spelen. Dat zei de 21-jarige Wimbledon-winnares na de finale tegen het publiek in het centre court. "Ik denk dat we vandaag geschiedenis hebben geschreven", zei Nosková. Het was de eerste volledig Tsjechische finale in de geschiedenis van het tennistoernooi.

6 uur geleden
Nosková wint volledig Tsjechische finale Wimbledon van Muchová

LONDEN (ANP) - Linda Nosková heeft op Wimbledon haar eerste grandslamtitel in het enkelspel veroverd. De 21-jarige Tsjechische tennisster won de finale op het gras van Londen in drie sets van haar landgenote Karolína Muchová: 6-2 5-7 6-3.

7 uur geleden
Negende etappe Tour de France ingekort vanwege hitte

USSEL (ANP) - De negende etappe van de Tour de France, die zondag wordt verreden, is met 30 kilometer ingekort vanwege de extreme hitte. Dat meldt de Tourorganisator ASO zaterdag.

8 uur geleden
Merlier dacht in slotkilometer kansloos te zijn voor ritzege Tour

BERGERAC (ANP) - Tim Merlier dacht tijdens de laatste kilometer dat hij geen kans meer maakte op de ritzege in de achtste etappe van de Tour de France. Dat zei de Belg van Soudal Quick-Step in het flashinterview na de finish. Merlier sprintte in de laatste 500 meter van de tiende positie naar zijn tweede ritzege deze Tour, zijn vijfde in totaal.

9 uur geleden
Merlier sprint naar tweede ritzege Tour de France in Bergerac

BERGERAC (ANP) - Wielrenner Tim Merlier heeft de achtste etappe van de Tour de France gewonnen. De Belg van Soudal Quick-Step won de massasprint in de etappe van Périgueux naar Bergerac over 180 kilometer. Biniam Girmay uit Eritrea werd tweede, voor de Nederlander Olav Kooij.

9 uur geleden
Marc Márquez wint sprintrace MotoGP op Sachsenring

SACHSENRING (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez heeft de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Duitsland. De zevenvoudig wereldkampioen in de koningsklasse reed op zijn Ducati van start tot finish aan de leiding op de Sachsenring.

11 uur geleden
Pechvogel Bezzecchi mist na nieuwe crash MotoGP-races Duitsland

SACHSENRING (ANP) - De Italiaanse MotoGP-rijder Marco Bezzecchi komt dit weekend niet meer in actie in de Grote Prijs van Duitsland op de Sachsenring. De coureur van Aprilia heeft bij een val in de kwalificatie zijn linkersleutelbeen gebroken, meldt de MotoGP.

12 uur geleden