Spaanse golfer Rahm wint eindejaarstoernooi voor derde keer
DUBAI (ANP) - De Spaanse golfer Jon Rahm heeft voor de derde keer het eindejaarstoernooi met de vijftig beste spelers van dit jaar op de DP World Tour op zijn naam geschreven. De 28-jarige Rahm zegevierde op de banen van Jumeirah Golf Estates in Dubai met 268 slagen. De Noord-Ier Rory McIlroy eindigde als vierde en won daarmee het klassement over het hele seizoen.
McIlroy, de nummer 1 van de wereld, werd al voor de vierde keer de best presterende golfer van het seizoen op de tour. Het leverde hem een bonus van bijna 2 miljoen euro op. De 33-jarige Noord-Ier, winnaar van vier majors, eindigde dit seizoen op vrijwel alle toernooien op de DP World Tour waaraan hij meedeed in de top 10. McIlroy won eerder dit jaar ook al voor de derde keer de FedEx Cup, het lucratieve eindklassement van de Amerikaanse PGA Tour.
Rahm verdiende een cheque van bijna 3 miljoen euro met zijn overwinning in Dubai. Hij bleef de Engelsman Tyrrell Hatton en Alex Norén uit Zweden twee slagen voor. De Nederlandse golfers wisten zich niet te kwalificeren voor het DP World Tour Championship.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
16 uur geleden