
Spaanse favoriet Landa valt uit in Giro met gebroken rugwervel
TIRANA (ANP) - De Spaanse wielrenner Mikel Landa heeft een rugwervel gebroken door zijn val in de slotkilometers van de eerste etappe in de Ronde van Italië. De kopman van de Belgische ploeg Soudal Quick-Step moet in een stabiele houding blijven liggen in het ziekenhuis van Tirana, meldt de ploeg in een medische update.
Landa is de eerste uitvaller van naam in de Ronde van Italië. De klassementsrenner kwam in de openingsrit op 5 kilometer van de finish ten val in de straten van de Albanese hoofdstad. Hij vloog uit de bocht en duikelde over een stoeprand in een lager gelegen straatgedeelte. Hij moest naar het ziekenhuis worden afgevoerd.
De 35-jarige Landa was begonnen aan zijn achtste Giro. Hij eindigde twee keer als derde (2015 en 2022) en werd in 2019 ook al eens vierde in de Italiaanse grote ronde. Daarnaast boekte Landa al drie ritzeges en pakte hij in 2017 de bergtrui. Dit jaar werd hij al zevende in Tirreno-Adriatico en vierde in de Ronde van Catalonië.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - De organisatie van Wimbledon heeft excuses gemaakt voor de fout met de automatische lijntechnologie tijdens de wedstrijd tussen de Britse Sonay Kartal en Anastasija Pavljoetsjenkova uit Rusland. Op gamepoint bij de stand 4-4 in de eerste set sloeg Kartal de bal duidelijk uit, maar de 'call' bleef uit. De umpire liet het punt opnieuw spelen, waarna Pavljoetsjenkova haar service verloor.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz ligt op koers voor zijn derde titel op rij op Wimbledon. De als tweede geplaatste Spanjaard versloeg in de vierde ronde de Rus Andrej Roeblev in vier sets: 6-7 (5) 6-3 6-4 6-4. In de kwartfinale stuit de toernooifavoriet op de Brit Cameron Norrie.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales bereikt op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in de vierde ronde te sterk voor de Belgische Elise Mertens: 6-4 7-6 (4).
16 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Lando Norris heeft de jubileumrace van de Formule 1 op het circuit van Silverstone gewonnen. De Britse coureur van McLaren profiteerde in een door de regen chaotisch verlopen Grote Prijs van Groot-Brittannië van een tijdstraf voor zijn teamgenoot Oscar Piastri, die het grootste deel van de wedstrijd aan de leiding had gereden.
17 uur geledenBOULOGNE-SUR-MER (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de tweede etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit van Lauwin-Planque naar Boulogne-sur-Mer over ruim 208 kilometer, de langste Tourrit van dit jaar. Na een lastige finale sprintte de Nederlander van Alpecin-Deceuninck naar de winst, voor de Sloveen Tadej Pogacar en de Deen Jonas Vingegaard. De ritzege leverde Van der Poel ook de gele trui op. Die nam hij over van zijn Belgische ploeggenoot Jasper Philipsen.
18 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben op het Elite 16-toernooi van Gstaad het brons gepakt. Het Nederlandse duo was zondag in het Zwitserse dorp in drie sets te sterk voor het Braziliaanse duo André Loyola en George Wanderley. De setstanden waren 21-23, 21-17 en 15-10.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Taylor Fritz staat in de kwartfinales van Wimbledon. De als vijfde geplaatste Amerikaan schaarde zich bij de laatste acht nadat zijn tegenstander Jordan Thompson uit Australië geblesseerd moest opgeven. Fritz stond op het moment van de opgave met 6-1 3-0 40-0 voor. Fritz speelt nu tegen de Rus Karen Chatsjanov, die de Pool Kamil Majchrzak versloeg.
20 uur geleden