Spaanse economie groeit hard door
MADRID (ANP) - De economie van Spanje is in het laatste kwartaal van vorig jaar harder gegroeid dan verwacht. Zowel huishoudens als overheidsinstellingen gaven meer geld uit. Daarnaast stegen de investeringen.
Het bruto binnenlands product (bbp) van Spanje steeg in het vierde kwartaal 0,6 procent ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Dat is een drie keer zo sterke stijging als economen in doorsnee hadden verwacht. Het gaat ook om een groeiversnelling ten opzichte van het derde kwartaal, toen sprake was van 0,4 procent groei.
De groeicijfers vormen een contrast met Nederland, Frankrijk en Duitsland, die de laatste kwartalen te maken hadden met stilstand of lichte krimp. Daarbij speelt onder andere mee dat de Spaanse economie veel harder werd getroffen door de coronapandemie en daar langer van herstelt, wat zich vertaalt in groeicijfers.
Meer uit Financieel
APELDOORN (ANP) - Vleesverwerker Vion is van plan zijn varkensslachterij in Apeldoorn te verkopen en werknemers onder te brengen bij andere locaties van het bedrijf in Nederland. Door de krimp van de varkensstapel hoeven er minder dieren te worden geslacht en is sprake van overcapaciteit, aldus Vion.
41 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse modesite Asos lijkt mogelijk slachtoffer te zijn geworden van een hack. Gebruikers van de app ontvingen dinsdagochtend een melding waaruit kan worden opgemaakt dat de systemen van het kledingbedrijf zijn gehackt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Gita Salden wordt de nieuwe voorzitter toezicht bij De Nederlandsche Bank (DNB). In haar nieuwe rol wordt zij onder meer verantwoordelijk voor het bankentoezicht. Ze volgt Steven Maijoor op, die in maart vertrekt bij DNB.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse presidentskandidaat Marine Le Pen wil het begrotingstekort van Frankrijk uiterlijk in 2032 onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) brengen. Dat zei Le Pen dinsdag op een bijeenkomst van haar partij Rassemblement National.
3 uur geledenNEUSS (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall is begonnen met de serieproductie van satellieten. Jaarlijks moeten er zo'n vijftig satellieten worden gebouwd op de locatie in Neuss. Het defensieconcern breidt hiermee zijn portfolio verder uit.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom onderzoekt of Meta zich mogelijk niet heeft gehouden aan de Britse regels voor onlineveiligheid. Het bedrijf achter Facebook en Instagram zou de risico's van een nieuwe functie op Instagram onvoldoende hebben beoordeeld voor die werd gelanceerd.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.
4 uur geleden