Spaanse economie groeit hard door
MADRID (ANP) - De economie van Spanje is in het laatste kwartaal van vorig jaar harder gegroeid dan verwacht. Zowel huishoudens als overheidsinstellingen gaven meer geld uit. Daarnaast stegen de investeringen.
Het bruto binnenlands product (bbp) van Spanje steeg in het vierde kwartaal 0,6 procent ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Dat is een drie keer zo sterke stijging als economen in doorsnee hadden verwacht. Het gaat ook om een groeiversnelling ten opzichte van het derde kwartaal, toen sprake was van 0,4 procent groei.
De groeicijfers vormen een contrast met Nederland, Frankrijk en Duitsland, die de laatste kwartalen te maken hadden met stilstand of lichte krimp. Daarbij speelt onder andere mee dat de Spaanse economie veel harder werd getroffen door de coronapandemie en daar langer van herstelt, wat zich vertaalt in groeicijfers.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kopermijnen hebben wereldwijd 332 miljard dollar (296 miljard euro) aan nieuwe investeringen nodig om toekomstige tekorten aan koper te voorkomen, becijferde onderzoeksbureau BloombergNEF. Naar verwachting ontstaat al in 2028 een tekort aan koper. De vraag neemt toe, terwijl mijnbouwers moeite hebben om de teruglopende productie van bestaande mijnen op te vangen.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een civiele rechtszaak van de zus van Sam Altman tegen de medeoprichter en topman van OpenAI afgewezen. Annie Altman beschuldigde haar broer van jarenlang seksueel misbruik. Altman ontkent dat.
4 uur geleden