Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse economie groeit hard door

Spaanse economie groeit hard door

MADRID (ANP) - De economie van Spanje is in het laatste kwartaal van vorig jaar harder gegroeid dan verwacht. Zowel huishoudens als overheidsinstellingen gaven meer geld uit. Daarnaast stegen de investeringen.

Het bruto binnenlands product (bbp) van Spanje steeg in het vierde kwartaal 0,6 procent ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Dat is een drie keer zo sterke stijging als economen in doorsnee hadden verwacht. Het gaat ook om een groeiversnelling ten opzichte van het derde kwartaal, toen sprake was van 0,4 procent groei.

De groeicijfers vormen een contrast met Nederland, Frankrijk en Duitsland, die de laatste kwartalen te maken hadden met stilstand of lichte krimp. Daarbij speelt onder andere mee dat de Spaanse economie veel harder werd getroffen door de coronapandemie en daar langer van herstelt, wat zich vertaalt in groeicijfers.

Meer uit Financieel

VS versoepelen oliesancties Venezuela voor wereldwijde verkoop

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten versoepelen "selectief" de oliesancties om de wereldwijde verkoop mogelijk te maken. Dit meldt het Amerikaanse ministerie van Energie woensdag. Het is niet duidelijk om welke sancties het precies gaat.

1 uur geleden
Brussel schort importheffing kunstmeststoffen tijdelijk op

BRUSSEL (ANP) - Importeurs van kunstmeststoffen ammoniak en ureum krijgen van Brussel een tijdelijke uitzondering op het betalen van importtarieven en een CO2-belasting. Dat zei handelschef Maroš Šefčovič na overleg met EU-landbouwministers.

2 uur geleden
Onlinesupermarkt Picnic bezorgt donderdag weer boodschappen

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic hervat de bezorgingen van bestelde boodschappen donderdagochtend. Woensdag schrapte Picnic alle bezorgingen, omdat het vanwege het winterse weer onverantwoord was om de weg op te gaan.

3 uur geleden
KLM pauzeert ticketverkoop om gestrande reizigers te vervoeren

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de verkoop van tickets tijdelijk stopgezet. Daarmee wil de luchtvaartmaatschappij ervoor zorgen dat zoveel mogelijk stoelen in vliegtuigen beschikbaar zijn om op Schiphol gestrande reizigers naar hun bestemming te brengen. Daarvoor zet KLM ook grotere toestellen in.

3 uur geleden
AEX sluit flink lager na recordslotstand van dinsdag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is woensdag flink lager gesloten. Daarmee is de graadmeter verder verwijderd van de grens van 1000 punten, nadat de AEX dinsdag nog een nieuw record had bereikt. Vooral de koers van postkluisjesbedrijf InPost (min 5,9 procent) drukte op de stemming.

3 uur geleden
Techmedium: China vraagt bedrijven orders bij Nvidia te stoppen

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - De regering van China heeft een aantal technologiebedrijven in het land verzocht bestellingen van H200-chips bij het Amerikaanse Nvidia stop te zetten. Dat meldt het nieuwsmedium voor de techsector The Information op basis van ingewijden. Beijing wil de bedrijven mogelijk verplichten Chinese chips voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie te kopen.

4 uur geleden
Vrijwilligers Rode Kruis helpen gestrande reizigers op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Vrijwilligers van het Nederlandse Rode Kruis gaan woensdagavond opnieuw naar Schiphol om hulp te bieden aan gestrande reizigers. Volgens een woordvoerster zijn er net als afgelopen nacht weer vier hulpverleners paraat op de luchthaven.

4 uur geleden