Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse doelman Casillas is nu echt gestopt

Spaanse doelman Casillas is nu echt gestopt

PORTO (ANP) - Iker Casillas heeft nu ook officieel zijn voetbalcarrière beëindigd. De Spaanse doelman van FC Porto kwam al ruim een jaar niet meer in actie. Hij kreeg in mei vorig jaar een hartaanval en lag enkele dagen in het ziekenhuis. Casillas sloot een terugkeer op het veld de afgelopen maanden niet uit, maar hij heeft nu toch de keuze gemaakt om te stoppen.

De 39-jarige Casillas lichtte zijn beslissing toe in een lange brief, met daaronder de logo's van FC Porto, Real Madrid en de Spaanse bond. De 167-voudig international maakte dit seizoen officieel met het rugnummer 1 nog deel uit van de selectie van Porto, al stond hij niet meer op het veld.

De Spanjaard vertolkte als lid van de begeleidingsstaf een verbindende rol tussen de trainer en de spelers. Porto veroverde in eigen land de 'dubbel'. Zaterdag werd Casillas nadrukkelijk in de feestvreugde betrokken na het winnen van de Portugese beker. Aanvoerder Danilo Pereira wilde de beker pas in ontvangst nemen toen Casillas naast hem stond op het podium.

Beste keeper ter wereld

Casillas speelde het grootste deel van zijn carrière voor Real Madrid, de club waarbij hij als 9-jarige werd opgenomen in de jeugdopleiding en waarmee hij drie keer de Champions League won. "Een van de belangrijkste spelers uit onze 118-jarige historie, de beste keeper ooit van Real Madrid en het Spaanse voetbal, stopt als prof", aldus de 'Koninklijke'.

De Spanjaard, vijf keer uitgeroepen tot de beste keeper ter wereld, stapte in 2015 over naar Porto. Casillas stond in zijn carrière meer dan duizend wedstrijden onder de lat. Hij won met Spanje twee keer het EK en in 2010 de wereldtitel. Met een teen van zijn rechtervoet voorkwam Casillas toen een doelpunt van Arjen Robben in de WK-finale tegen Oranje.

De doelman speelde 177 wedstrijden in de Champions League, waarmee hij recordhouder is. Casillas overwoog zich kandidaat te stellen voor het voorzitterschap van de Spaanse voetbalbond, maar hij trok zich in juni terug omdat hij het vanwege de coronacrisis niet het juiste moment vond.

Meer uit Voetbal

Spanje herstelt zich op WK met overtuigende zege op Saudi-Arabië

ATLANTA (ANP) - Spanje heeft zich met een 4-0-zege op Saudi-Arabië op het WK hersteld van de teleurstellende openingswedstrijd tegen Kaapverdië (0-0). Met Lamine Yamal voor het eerst in de basis zette de Europees kampioen de nummer 61 van de wereld in Atlanta vanaf het begin onder zware druk, met halverwege de eerste helft een 3-0-voorsprong als resultaat. Spits Mikel Oyarzabal was met twee treffers en een assist de uitblinker.

25 minuten geleden
Nederlands elftal blijft voorlopig in Kansas City

KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal blijft voorlopig in Kansas City op het WK. Bondscoach Ronald Koeman en zijn spelers zijn in ieder geval tot de eventuele achtste finale in het huidige basiskamp.

2 uur geleden
Timber hervat na hersenschudding training bij Oranje

KANSAS CITY (ANP) - Quinten Timber heeft zondag de training bij het Nederlands elftal hervat. De middenvelder liep drie dagen geleden tijdens de training na een duel met Frenkie de Jong een lichte hersenschudding op en kon daardoor zaterdag niet meedoen in de tweede groepswedstrijd tegen Zweden, die Oranje met 5-1 won.

2 uur geleden
Ajax neemt afscheid van trainer García

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van trainer Oscar García. De Spaanse coach had nog een contract tot medio 2027, maar in goed onderling overleg is besloten de samenwerking per direct te beëindigen, meldt de club. Ajax had al de Spaanse trainer Míchel aangetrokken voor het nieuwe seizoen.

3 uur geleden
Lamine Yamal begint bij Spanje tegen Saudi-Arabië

ATLANTA (ANP) - Lamine Yamal begint bij Spanje om 18.00 uur aan het tweede WK-duel, met Saudi-Arabië. De van een dijbeenblessure herstelde aanvaller was in de teleurstellende eerste wedstrijd tegen Kaapverdië (0-0) nog invaller. Bondscoach Luis de la Fuente voert met Pedro Porro, Dani Olmo en Álex Baena nog drie wijzigingen door voor het duel in Atlanta.

3 uur geleden
Curaçao-doelman Room pakt record reddingen in 0-0 tegen Ecuador

KANSAS CITY (ANP) - Doelman Eloy Room heeft met vijftien reddingen bij de 0-0 van zijn land Curaçao tegen Ecuador een WK-record gevestigd. Nog nooit hield een doelman op het WK voetbal bij de mannen zoveel ballen tegen, terwijl hij de nul hield. Dat meldt statistiekbureau Opta na de wedstrijd in de nacht van zaterdag op zondag.

9 uur geleden
Japanse bondscoach prijst Ajacieden Itakura en Tomiyasu op WK

MONTERREY (ANP/RTR) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu was na de 4-0-overwinning op Tunesië op het WK-voetbal lovend over Ajax-verdedigers Kō Itakura en Takehiro Tomiyasu, die deze zomer vertrekt uit Amsterdam. Beide spelers begonnen tegen het Nederlands elftal (2-2) op de bank, maar mochten starten in de driemansverdediging tegen Tunesië.

9 uur geleden