Spaanse doelman Casillas is nu echt gestopt
PORTO (ANP) - Iker Casillas heeft nu ook officieel zijn voetbalcarrière beëindigd. De Spaanse doelman van FC Porto kwam al ruim een jaar niet meer in actie. Hij kreeg in mei vorig jaar een hartaanval en lag enkele dagen in het ziekenhuis. Casillas sloot een terugkeer op het veld de afgelopen maanden niet uit, maar hij heeft nu toch de keuze gemaakt om te stoppen.
De 39-jarige Casillas lichtte zijn beslissing toe in een lange brief, met daaronder de logo's van FC Porto, Real Madrid en de Spaanse bond. De 167-voudig international maakte dit seizoen officieel met het rugnummer 1 nog deel uit van de selectie van Porto, al stond hij niet meer op het veld.
De Spanjaard vertolkte als lid van de begeleidingsstaf een verbindende rol tussen de trainer en de spelers. Porto veroverde in eigen land de 'dubbel'. Zaterdag werd Casillas nadrukkelijk in de feestvreugde betrokken na het winnen van de Portugese beker. Aanvoerder Danilo Pereira wilde de beker pas in ontvangst nemen toen Casillas naast hem stond op het podium.
Beste keeper ter wereld
Casillas speelde het grootste deel van zijn carrière voor Real Madrid, de club waarbij hij als 9-jarige werd opgenomen in de jeugdopleiding en waarmee hij drie keer de Champions League won. "Een van de belangrijkste spelers uit onze 118-jarige historie, de beste keeper ooit van Real Madrid en het Spaanse voetbal, stopt als prof", aldus de 'Koninklijke'.
De Spanjaard, vijf keer uitgeroepen tot de beste keeper ter wereld, stapte in 2015 over naar Porto. Casillas stond in zijn carrière meer dan duizend wedstrijden onder de lat. Hij won met Spanje twee keer het EK en in 2010 de wereldtitel. Met een teen van zijn rechtervoet voorkwam Casillas toen een doelpunt van Arjen Robben in de WK-finale tegen Oranje.
De doelman speelde 177 wedstrijden in de Champions League, waarmee hij recordhouder is. Casillas overwoog zich kandidaat te stellen voor het voorzitterschap van de Spaanse voetbalbond, maar hij trok zich in juni terug omdat hij het vanwege de coronacrisis niet het juiste moment vond.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
1 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
2 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
3 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."
15 uur geleden