Spaanse doelman Casillas is nu echt gestopt
PORTO (ANP) - Iker Casillas heeft nu ook officieel zijn voetbalcarrière beëindigd. De Spaanse doelman van FC Porto kwam al ruim een jaar niet meer in actie. Hij kreeg in mei vorig jaar een hartaanval en lag enkele dagen in het ziekenhuis. Casillas sloot een terugkeer op het veld de afgelopen maanden niet uit, maar hij heeft nu toch de keuze gemaakt om te stoppen.
De 39-jarige Casillas lichtte zijn beslissing toe in een lange brief, met daaronder de logo's van FC Porto, Real Madrid en de Spaanse bond. De 167-voudig international maakte dit seizoen officieel met het rugnummer 1 nog deel uit van de selectie van Porto, al stond hij niet meer op het veld.
De Spanjaard vertolkte als lid van de begeleidingsstaf een verbindende rol tussen de trainer en de spelers. Porto veroverde in eigen land de 'dubbel'. Zaterdag werd Casillas nadrukkelijk in de feestvreugde betrokken na het winnen van de Portugese beker. Aanvoerder Danilo Pereira wilde de beker pas in ontvangst nemen toen Casillas naast hem stond op het podium.
Beste keeper ter wereld
Casillas speelde het grootste deel van zijn carrière voor Real Madrid, de club waarbij hij als 9-jarige werd opgenomen in de jeugdopleiding en waarmee hij drie keer de Champions League won. "Een van de belangrijkste spelers uit onze 118-jarige historie, de beste keeper ooit van Real Madrid en het Spaanse voetbal, stopt als prof", aldus de 'Koninklijke'.
De Spanjaard, vijf keer uitgeroepen tot de beste keeper ter wereld, stapte in 2015 over naar Porto. Casillas stond in zijn carrière meer dan duizend wedstrijden onder de lat. Hij won met Spanje twee keer het EK en in 2010 de wereldtitel. Met een teen van zijn rechtervoet voorkwam Casillas toen een doelpunt van Arjen Robben in de WK-finale tegen Oranje.
De doelman speelde 177 wedstrijden in de Champions League, waarmee hij recordhouder is. Casillas overwoog zich kandidaat te stellen voor het voorzitterschap van de Spaanse voetbalbond, maar hij trok zich in juni terug omdat hij het vanwege de coronacrisis niet het juiste moment vond.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie voor de tweede keer op rij punten verspeeld in een thuiswedstrijd. Na Excelsior (2-2) wist ook NEC (1-1) stand te houden in de Johan Cruijff ArenA. Ajax blijft vijfde op de ranglijst en heeft na acht speelronden een achterstand van 5 punten op koploper Feyenoord en 4 punten op PSV en AZ.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft na drie overwinningen op rij punten verspeeld in de Eredivisie. De Enschedeërs kwamen bij Fortuna Sittard niet verder dan 1-1. FC Twente blijft door het puntenverlies op de vierde plaats staan, met 3 punten minder dan de nieuwe koploper Feyenoord.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst hecht niet zo veel waarde aan de koppositie van Feyenoord in de Eredivisie. "Ik vind het veel belangrijker dat we AZ hebben verslagen", zei hij na een zege van 2-0. "We hebben van een goede ploeg gewonnen. Ik denk dat AZ lang mee blijft doen in de strijd om de landstitel. Het is belangrijk om zulke ploegen te verslaan."
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is ook na acht speelronden nog zonder puntenverlies in de Spaanse voetbalcompetitie. De thuiswedstrijd tegen Getafe eindigde zaterdagavond in 3-0.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de macht in de Eredivisie gegrepen. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst won de thuiswedstrijd tegen AZ (2-0) en nam de koppositie over van de tegenstander uit Alkmaar.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie eenvoudig gewonnen van Parma. Het elftal van trainer Cristian Chivu scoorde in het eerste halfuur drie keer en daarbij bleef het: 3-0.
7 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Atlético Madrid heeft in de Spaanse competitie een late 2-1-overwinning geboekt bij Deportivo Alavés. Cristian Romero zorgde voor de ploeg uit Madrid in de 87e minuut voor de winnende treffer.
9 uur geleden