Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse doelman Casillas is nu echt gestopt

Spaanse doelman Casillas is nu echt gestopt

PORTO (ANP) - Iker Casillas heeft nu ook officieel zijn voetbalcarrière beëindigd. De Spaanse doelman van FC Porto kwam al ruim een jaar niet meer in actie. Hij kreeg in mei vorig jaar een hartaanval en lag enkele dagen in het ziekenhuis. Casillas sloot een terugkeer op het veld de afgelopen maanden niet uit, maar hij heeft nu toch de keuze gemaakt om te stoppen.

De 39-jarige Casillas lichtte zijn beslissing toe in een lange brief, met daaronder de logo's van FC Porto, Real Madrid en de Spaanse bond. De 167-voudig international maakte dit seizoen officieel met het rugnummer 1 nog deel uit van de selectie van Porto, al stond hij niet meer op het veld.

De Spanjaard vertolkte als lid van de begeleidingsstaf een verbindende rol tussen de trainer en de spelers. Porto veroverde in eigen land de 'dubbel'. Zaterdag werd Casillas nadrukkelijk in de feestvreugde betrokken na het winnen van de Portugese beker. Aanvoerder Danilo Pereira wilde de beker pas in ontvangst nemen toen Casillas naast hem stond op het podium.

Beste keeper ter wereld

Casillas speelde het grootste deel van zijn carrière voor Real Madrid, de club waarbij hij als 9-jarige werd opgenomen in de jeugdopleiding en waarmee hij drie keer de Champions League won. "Een van de belangrijkste spelers uit onze 118-jarige historie, de beste keeper ooit van Real Madrid en het Spaanse voetbal, stopt als prof", aldus de 'Koninklijke'.

De Spanjaard, vijf keer uitgeroepen tot de beste keeper ter wereld, stapte in 2015 over naar Porto. Casillas stond in zijn carrière meer dan duizend wedstrijden onder de lat. Hij won met Spanje twee keer het EK en in 2010 de wereldtitel. Met een teen van zijn rechtervoet voorkwam Casillas toen een doelpunt van Arjen Robben in de WK-finale tegen Oranje.

De doelman speelde 177 wedstrijden in de Champions League, waarmee hij recordhouder is. Casillas overwoog zich kandidaat te stellen voor het voorzitterschap van de Spaanse voetbalbond, maar hij trok zich in juni terug omdat hij het vanwege de coronacrisis niet het juiste moment vond.

Meer uit Voetbal

Scorende Kluivert verslaat AC Milan met Bournemouth

BOURNEMOUTH (ANP) - Justin Kluivert heeft met een doelpunt een belangrijke bijdrage geleverd aan de overwinning van zijn club Bournemouth op AC Milan in de Europa League. Mede dankzij een benutte strafschop van de Nederlander won de Engelse club met 3-0 van Milan.

10 uur geleden
Invallers Arokodare en Ouazane helpen Ajax aan zege op Atalanta

AMSTERDAM (ANP) - Invallers Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane hebben Ajax aan een overwinning op het Italiaanse Atalanta in de Conference League geholpen (2-0).

10 uur geleden
NEC boekt bij Dinamo Zagreb eerste zege in Europa League

ZAGREB (ANP) - NEC heeft de eerste zege geboekt in de Europa League. Bij Dinamo Zagreb won de ploeg van Dick Schreuder met 4-2 door treffers van Clement Bischoff, Bryan Linssen en Tjaronn Chery (2).

12 uur geleden
AZ wint ruim van Ararat in Europa League-duel in Armenië

JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de uitwedstrijd tegen FC Ararat-Armenia de tweede overwinning van het Europa League-seizoen geboekt. In de Armeense hoofdstad Jerevan werd het donderdagavond 4-0 voor de Alkmaarders.

12 uur geleden
Bayern-aanvaller Díaz voorlopig aan de kant met hamstringblessure

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München moet het voorlopig stellen zonder aanvaller Luiz Díaz. De 29-jarige Colombiaan heeft woensdagavond tijdens het Champions League-duel met Arsenal (2-2) een kleine spierscheur opgelopen aan zijn linkerhamstring, zo meldt de Duitse club donderdag.

17 uur geleden
Hajduk Split moet in leeg stadion spelen om vuurwerk tegen Ajax

SPLIT (ANP) - Hajduk Split is zwaar gestraft door de UEFA na misdragingen van Kroatische fans in het duel in de Conference League met Ajax van vorige week. De club uit Kroatië moet het volgende Europese thuisduel met het Belgische Sint-Truiden komende maand in een leeg stadion spelen. Verder kreeg Hajduk Split een geldboete van 80.000 euro en een voorwaardelijke straf. Bij herhaling moet er nog een thuiswedstrijd zonder publiek worden afgewerkt.

22 uur geleden
Arsenal maakt zich zorgen om blessure aanvaller Saka

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta maakt zich zorgen om de blessure van aanvaller Bukayo Saka. De 25-jarige Engels international werd al in de tiende minuut van het Champions League-duel met Bayern München (2-2) gewisseld nadat hij naar zijn linkerdijbeen had gegrepen. "Het ziet er helemaal niet goed uit. Als een speler met veel pijn naar de kant moet, is dat nooit goed nieuws. We moeten het afwachten", zei Arteta.

1 dag geleden