Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse coach Luis Enrique: voor mij was dit geen droevige avond

Spaanse coach Luis Enrique: voor mij was dit geen droevige avond

LONDEN (ANP) - De Spaanse bondscoach Luis Enrique was na het mislopen van de finale van het EK "niet droevig gestemd". De Spanjaarden, die zowel in 2008 als 2012 de Europese titel veroverden, verloren na strafschoppen van Italië en Luis Enrique nam zijn verlies.

"Voor mij was dit geen droevige avond; je moet weten hoe je moet winnen en weten hoe je moet verliezen. In de kwartfinale waren we erg blij met de penalty's, nu was het pijnlijker", aldus de 51-jarige Luis Enrique.

"Als er een team was dat wilde winnen, dan was dat Spanje. Italië was fysiek minder dan wij, dat kon je zien. We hebben tot het einde geprobeerd om de wedstrijd te beslissen, maar dat is niet gelukt. Ik kan niemand iets verwijten en we verlaten het toernooi met het gevoel dat we goed hebben gespeeld en dat we tot de beste ploegen van dit EK zijn gerekend."

Luis Enrique vond het bijzonder om te zien dat sommige spelers hun emoties niet de baas waren. "Ik weet niet waarom sommige spelers huilden. We moeten de jonge spelers leren om een nederlaag te accepteren, de tegenstander te feliciteren en om niet te huilen", aldus de coach. "Ik geef dit EK een 9; het was ons doel om een hecht team te vormen en ik denk dat we dat hebben bereikt. Deze ploeg is ontzettend gegroeid en we moeten met opgeheven hoofd verder. "

Meer uit Voetbal

Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

8 minuten geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

2 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

2 uur geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

5 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

5 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

6 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

7 uur geleden