Spaanse bondscoach vol lof over 16-jarige debutant Yamal
BERLIJN (ANP) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente was na de 3-0-overwinning van zijn spelers op Kroatië vol lof over debutant Lamine Yamal. De tiener van FC Barcelona is met 16 jaar en 338 dagen de jongste speler ooit geworden op een EK voetbal.
Met een assist bij het derde doelpunt van Dani Carvajal had Yamal zijn aandeel in de goede start van de Spanjaarden. Hij was in de tweede helft zelf nog dicht bij een doelpunt, maar de Kroatische doelman Dominik Livakovic bracht redding.
"Yamal maakte op iedereen indruk", zei De la Fuente. "Hij moet nog elke dag beter worden en dan wordt hij vanzelf een geweldige voetballer."
De bondscoach zei na de zege ook dat de spelers rustig, gemotiveerd en trots moeten zijn. "Dat is mijn boodschap. De spelers weten dat het land heel enthousiast gaat worden. We zijn ons bewust van die euforie. Wij moeten juist rustig en professioneel blijven, want rust is kracht."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
11 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
15 uur geleden