Spaanse bondscoach vindt het jammer dat Kroos stopt
STUTTGART (ANP/AFP) - Toni Kroos speelt vrijdag mogelijk zijn laatste wedstrijd als profvoetballer. Dan moet Spanje gastland Duitsland wel uitschakelen in de kwartfinales van het EK voetbal. De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente prijst de 34-jarige middenvelder.
"We dachten erover om Kroos' voeten aan elkaar vast te binden, maar ik weet niet zeker of de UEFA dat toestaat", zie de 63-jarige De la Fuente met een lach.
Kroos is volgens hem een speler van wereldklasse. "Hij bracht talent, charisma en kwaliteit in de kleedkamer. Het vertrouwen dat hij overbrengt op de andere spelers werkt aanstekelijk en is erg goed geweest voor Duitsland. Het is jammer dat hij het voetbal verlaat, want ik zie hem graag spelen."
De Duitser won met zijn land in 2014 de wereldtitel in Brazilië en speelde voor Bayern München, Bayer Leverkusen en Real Madrid. In de Spaanse hoofdstad speelde hij sinds 2014. Met Real won hij vijf keer de Champions League.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
7 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
7 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
9 uur geleden