Spaanse bondscoach vindt het jammer dat Kroos stopt
STUTTGART (ANP/AFP) - Toni Kroos speelt vrijdag mogelijk zijn laatste wedstrijd als profvoetballer. Dan moet Spanje gastland Duitsland wel uitschakelen in de kwartfinales van het EK voetbal. De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente prijst de 34-jarige middenvelder.
"We dachten erover om Kroos' voeten aan elkaar vast te binden, maar ik weet niet zeker of de UEFA dat toestaat", zie de 63-jarige De la Fuente met een lach.
Kroos is volgens hem een speler van wereldklasse. "Hij bracht talent, charisma en kwaliteit in de kleedkamer. Het vertrouwen dat hij overbrengt op de andere spelers werkt aanstekelijk en is erg goed geweest voor Duitsland. Het is jammer dat hij het voetbal verlaat, want ik zie hem graag spelen."
De Duitser won met zijn land in 2014 de wereldtitel in Brazilië en speelde voor Bayern München, Bayer Leverkusen en Real Madrid. In de Spaanse hoofdstad speelde hij sinds 2014. Met Real won hij vijf keer de Champions League.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
7 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.
9 minuten geledenANTALYA (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino claimt dat Iran definitief meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Iran zal deelnemen. Daarvoor zijn we hier", zei de Zwitser in de rust van de oefenwedstrijd tussen het land en Costa Rica in Turkije, waarbij hij aanwezig is. "We zijn hier blij mee, want het is een heel, heel sterk team."
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).
4 uur geledenBREDA (ANP) - Oud-voetbalinternational Kees Kuijs is op 94-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat bevestigd aan het ANP. Kuijs was speler van NAC Breda en HFC Haarlem en speelde 43 interlands tussen 1955 en 1962. Hij was de oudste nog levende oud-international van het Nederlands elftal.
6 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
19 uur geleden