Spaanse bondscoach veroordeelt toch omstreden kus Rubiales
MADRID (ANP) - De bondscoach van de Spaanse voetbalsters Jorge Vilda heeft nu toch de omstreden kus van bondsvoorzitter Luis Rubiales veroordeeld. De trainer applaudisseerde vrijdag nog toen de preses in de toespraak zei dat hij ondanks alle ophef niet op wilde stappen.
"Ik betreur het ten zeerste dat de overwinning van het Spaanse vrouwenvoetbal werd ontsierd door het ongepaste gedrag van onze vertrekkende voorzitter Luis Rubiales", zegt Vilda in een verklaring tegen het Spaanse persbureau EFE. Vilda spreekt van een "schandalige situatie die het verdiende succes overschaduwde."
Rubiales kuste bij de huldiging na de gewonnen finale van het WK speelster Jennifer Hermoso op de mond. Zijn actie leidde tot veel verontwaardiging. De ophef nam vrijdag toe toen hij besloot niet op te stappen. De FIFA schorste de voorzitter zaterdag voor 90 dagen in afwachting van de uitkomst van het onderzoek dat de wereldvoetbalbond naar hem is gestart. Hij mag in die periode in het voetbal geen functie op nationaal en internationaal uitoefenen. Ook mag hij van de FIFA geen contact hebben met Hermoso.
Ontslagen ingediend
Diverse Spaanse media meldden zaterdag dat elf leden van de technische staf van Vilda hun ontslag hebben ingediend uit onvrede over Rubiales. Eerder lieten de Spaanse speelsters al weten niet meer voor hun land te willen voetballen zolang Rubiales voorzitter is. De Spaanse bond koos zaterdag nog de kant van de voorzitter door in een statement Hermoso voor leugenaar uit te maken. Volgens de bond was de zoen met de voorzitter wederzijds geweest.
Bondscoach Vilda zegt nu dat het gedrag van zijn voorzitter niet overeenkomt met zijn normen en waarden. "Dit komt op geen enkele manier overeen met de principes en waarden die ik vertegenwoordig in mijn leven, in de sport in het algemeen en in het voetbal in het bijzonder. Ik veroordeel ieder macho-gedrag. Dat hoort niet thuis in een progressieve samenleving", aldus de trainer.
Kritiek voor WK
Vilda lag voor het WK zelf ook onder vuur. Vijftien internationals maakten toen bekend niet meer onder hem te willen spelen. Ondanks de kritiek op zijn functioneren greep de bond niet in. Een aantal speelsters besloot zich daarna toch beschikbaar te stellen voor het WK.
Hermoso en de andere internationals kregen zaterdag openlijke steunbetuigingen van onder anderen Luis de la Fuente, de Spaanse bondscoach bij de mannen, en Xavi, de trainer van FC Barcelona. Ze noemen het gedrag van Rubiales "volstrekt onacceptabel".
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
5 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
17 uur geleden