Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse bondscoach veroordeelt toch omstreden kus Rubiales

Spaanse bondscoach veroordeelt toch omstreden kus Rubiales

MADRID (ANP) - De bondscoach van de Spaanse voetbalsters Jorge Vilda heeft nu toch de omstreden kus van bondsvoorzitter Luis Rubiales veroordeeld. De trainer applaudisseerde vrijdag nog toen de preses in de toespraak zei dat hij ondanks alle ophef niet op wilde stappen.

"Ik betreur het ten zeerste dat de overwinning van het Spaanse vrouwenvoetbal werd ontsierd door het ongepaste gedrag van onze vertrekkende voorzitter Luis Rubiales", zegt Vilda in een verklaring tegen het Spaanse persbureau EFE. Vilda spreekt van een "schandalige situatie die het verdiende succes overschaduwde."

Rubiales kuste bij de huldiging na de gewonnen finale van het WK speelster Jennifer Hermoso op de mond. Zijn actie leidde tot veel verontwaardiging. De ophef nam vrijdag toe toen hij besloot niet op te stappen. De FIFA schorste de voorzitter zaterdag voor 90 dagen in afwachting van de uitkomst van het onderzoek dat de wereldvoetbalbond naar hem is gestart. Hij mag in die periode in het voetbal geen functie op nationaal en internationaal uitoefenen. Ook mag hij van de FIFA geen contact hebben met Hermoso.

Ontslagen ingediend

Diverse Spaanse media meldden zaterdag dat elf leden van de technische staf van Vilda hun ontslag hebben ingediend uit onvrede over Rubiales. Eerder lieten de Spaanse speelsters al weten niet meer voor hun land te willen voetballen zolang Rubiales voorzitter is. De Spaanse bond koos zaterdag nog de kant van de voorzitter door in een statement Hermoso voor leugenaar uit te maken. Volgens de bond was de zoen met de voorzitter wederzijds geweest.

Bondscoach Vilda zegt nu dat het gedrag van zijn voorzitter niet overeenkomt met zijn normen en waarden. "Dit komt op geen enkele manier overeen met de principes en waarden die ik vertegenwoordig in mijn leven, in de sport in het algemeen en in het voetbal in het bijzonder. Ik veroordeel ieder macho-gedrag. Dat hoort niet thuis in een progressieve samenleving", aldus de trainer.

Kritiek voor WK

Vilda lag voor het WK zelf ook onder vuur. Vijftien internationals maakten toen bekend niet meer onder hem te willen spelen. Ondanks de kritiek op zijn functioneren greep de bond niet in. Een aantal speelsters besloot zich daarna toch beschikbaar te stellen voor het WK.

Hermoso en de andere internationals kregen zaterdag openlijke steunbetuigingen van onder anderen Luis de la Fuente, de Spaanse bondscoach bij de mannen, en Xavi, de trainer van FC Barcelona. Ze noemen het gedrag van Rubiales "volstrekt onacceptabel".

Meer uit Voetbal

Trainer en spelers Real Madrid hekelen rode kaart Camavinga

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.

38 minuten geleden
Bayern-coach Kompany geschorst in eerste duel met PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.

40 minuten geleden
FIFA-voorzitter Infantino: Iran doet zeker mee aan WK voetbal

WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.

6 uur geleden
Bayern München schakelt Real Madrid uit in spectaculair duel

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).

10 uur geleden
Arsenal bereikt opnieuw halve finale Champions League

LONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.

10 uur geleden
Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

14 uur geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

14 uur geleden