Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse bondscoach veroordeelt toch omstreden kus Rubiales

Spaanse bondscoach veroordeelt toch omstreden kus Rubiales

MADRID (ANP) - De bondscoach van de Spaanse voetbalsters Jorge Vilda heeft nu toch de omstreden kus van bondsvoorzitter Luis Rubiales veroordeeld. De trainer applaudisseerde vrijdag nog toen de preses in de toespraak zei dat hij ondanks alle ophef niet op wilde stappen.

"Ik betreur het ten zeerste dat de overwinning van het Spaanse vrouwenvoetbal werd ontsierd door het ongepaste gedrag van onze vertrekkende voorzitter Luis Rubiales", zegt Vilda in een verklaring tegen het Spaanse persbureau EFE. Vilda spreekt van een "schandalige situatie die het verdiende succes overschaduwde."

Rubiales kuste bij de huldiging na de gewonnen finale van het WK speelster Jennifer Hermoso op de mond. Zijn actie leidde tot veel verontwaardiging. De ophef nam vrijdag toe toen hij besloot niet op te stappen. De FIFA schorste de voorzitter zaterdag voor 90 dagen in afwachting van de uitkomst van het onderzoek dat de wereldvoetbalbond naar hem is gestart. Hij mag in die periode in het voetbal geen functie op nationaal en internationaal uitoefenen. Ook mag hij van de FIFA geen contact hebben met Hermoso.

Ontslagen ingediend

Diverse Spaanse media meldden zaterdag dat elf leden van de technische staf van Vilda hun ontslag hebben ingediend uit onvrede over Rubiales. Eerder lieten de Spaanse speelsters al weten niet meer voor hun land te willen voetballen zolang Rubiales voorzitter is. De Spaanse bond koos zaterdag nog de kant van de voorzitter door in een statement Hermoso voor leugenaar uit te maken. Volgens de bond was de zoen met de voorzitter wederzijds geweest.

Bondscoach Vilda zegt nu dat het gedrag van zijn voorzitter niet overeenkomt met zijn normen en waarden. "Dit komt op geen enkele manier overeen met de principes en waarden die ik vertegenwoordig in mijn leven, in de sport in het algemeen en in het voetbal in het bijzonder. Ik veroordeel ieder macho-gedrag. Dat hoort niet thuis in een progressieve samenleving", aldus de trainer.

Kritiek voor WK

Vilda lag voor het WK zelf ook onder vuur. Vijftien internationals maakten toen bekend niet meer onder hem te willen spelen. Ondanks de kritiek op zijn functioneren greep de bond niet in. Een aantal speelsters besloot zich daarna toch beschikbaar te stellen voor het WK.

Hermoso en de andere internationals kregen zaterdag openlijke steunbetuigingen van onder anderen Luis de la Fuente, de Spaanse bondscoach bij de mannen, en Xavi, de trainer van FC Barcelona. Ze noemen het gedrag van Rubiales "volstrekt onacceptabel".

Meer uit Voetbal

PSV begint bekertoernooi met eenvoudige zege op GVVV

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.

59 minuten geleden
FIFA komt na kritiek met goedkopere kaarten voor WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.

3 uur geleden
Wiegman voor vijfde keer beste coach vrouwenteam bij FIFA Awards

DOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

4 uur geleden
Oranje-international Dumfries geopereerd aan linkerenkel

MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.

6 uur geleden
Aanvaller Oufkir verruilt Sparta Rotterdam voor AZ

ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.

7 uur geleden
Ajax legt verdediger Tomiyasu tot het einde van het seizoen vast

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.

8 uur geleden
FIFA roept Italiaan Donnarumma uit tot beste doelman

DOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.

9 uur geleden