Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse bondscoach veroordeelt toch omstreden kus Rubiales

Spaanse bondscoach veroordeelt toch omstreden kus Rubiales

MADRID (ANP) - De bondscoach van de Spaanse voetbalsters Jorge Vilda heeft nu toch de omstreden kus van bondsvoorzitter Luis Rubiales veroordeeld. De trainer applaudisseerde vrijdag nog toen de preses in de toespraak zei dat hij ondanks alle ophef niet op wilde stappen.

"Ik betreur het ten zeerste dat de overwinning van het Spaanse vrouwenvoetbal werd ontsierd door het ongepaste gedrag van onze vertrekkende voorzitter Luis Rubiales", zegt Vilda in een verklaring tegen het Spaanse persbureau EFE. Vilda spreekt van een "schandalige situatie die het verdiende succes overschaduwde."

Rubiales kuste bij de huldiging na de gewonnen finale van het WK speelster Jennifer Hermoso op de mond. Zijn actie leidde tot veel verontwaardiging. De ophef nam vrijdag toe toen hij besloot niet op te stappen. De FIFA schorste de voorzitter zaterdag voor 90 dagen in afwachting van de uitkomst van het onderzoek dat de wereldvoetbalbond naar hem is gestart. Hij mag in die periode in het voetbal geen functie op nationaal en internationaal uitoefenen. Ook mag hij van de FIFA geen contact hebben met Hermoso.

Ontslagen ingediend

Diverse Spaanse media meldden zaterdag dat elf leden van de technische staf van Vilda hun ontslag hebben ingediend uit onvrede over Rubiales. Eerder lieten de Spaanse speelsters al weten niet meer voor hun land te willen voetballen zolang Rubiales voorzitter is. De Spaanse bond koos zaterdag nog de kant van de voorzitter door in een statement Hermoso voor leugenaar uit te maken. Volgens de bond was de zoen met de voorzitter wederzijds geweest.

Bondscoach Vilda zegt nu dat het gedrag van zijn voorzitter niet overeenkomt met zijn normen en waarden. "Dit komt op geen enkele manier overeen met de principes en waarden die ik vertegenwoordig in mijn leven, in de sport in het algemeen en in het voetbal in het bijzonder. Ik veroordeel ieder macho-gedrag. Dat hoort niet thuis in een progressieve samenleving", aldus de trainer.

Kritiek voor WK

Vilda lag voor het WK zelf ook onder vuur. Vijftien internationals maakten toen bekend niet meer onder hem te willen spelen. Ondanks de kritiek op zijn functioneren greep de bond niet in. Een aantal speelsters besloot zich daarna toch beschikbaar te stellen voor het WK.

Hermoso en de andere internationals kregen zaterdag openlijke steunbetuigingen van onder anderen Luis de la Fuente, de Spaanse bondscoach bij de mannen, en Xavi, de trainer van FC Barcelona. Ze noemen het gedrag van Rubiales "volstrekt onacceptabel".

Meer uit Voetbal

Trainer Schreuder hoopt dat Sano voor NEC behouden blijft

ALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."

15 minuten geleden
Feyenoorder Shaqueel van Persie dit seizoen mogelijk nog in actie

ROTTERDAM (ANP) - Aanvaller Shaqueel van Persie (19) hoeft geen operatie te ondergaan. Dat heeft Feyenoord na medisch onderzoek bekendgemaakt via de eigen website. De aanvaller en zoon van Feyenoord-coach Robin van Persie viel afgelopen donderdag uit in het duel in de Europa League met Real Betis in Sevilla.

15 minuten geleden
NEC zet opmars voort en staat na zege bij AZ derde in Eredivisie

ALKMAAR (ANP) - NEC heeft de opmars na de winterstop met de derde zege op rij voortgezet. Het elftal van coach Dick Schreuder won zaterdag met 3-1 bij AZ en mag zich de nummer 3 van de Eredivisie noemen. NEC heeft na twintig wedstrijden 1 punt achterstand op Feyenoord en 1 punt voorsprong op Ajax. AZ zakte naar de zesde plaats.

1 uur geleden
Zoet blijft ook na terugkeer Owusu-Oduro eerste doelman van AZ

ALKMAAR (ANP) - Jeroen Zoet blijft bij de thuiswedstrijd van AZ tegen NEC het doel verdedigen van de Alkmaarders. De doelman was de afgelopen duels de vervanger van de geblesseerde Rome-Jayden Owusu-Oduro. Zoet krijgt wederom een basisplaats van interim-coach Leeroy Echteld, ook nu Owusu-Oduro terug is in de selectie.

3 uur geleden
Excelsior laat aanvaller Mitrovic naar Griekenland vertrekken

ROTTERDAM (ANP) - Stefan Mitrovic heeft afscheid genomen van Excelsior. De 23-jarige aanvaller uit Servië maakt het seizoen af bij Asteras Tripolis FC uit Griekenland.

4 uur geleden
Lazio wint thuis van Genoa, doelpunt van Taylor

ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.

21 uur geleden
NAC speelt thuis met 2-2 gelijk tegen FC Twente

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.

21 uur geleden