Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse bondscoach selecteert 16-jarig voetbaltalent Yamal

Spaanse bondscoach selecteert 16-jarig voetbaltalent Yamal

MADRID (ANP) - De pas 16-jarige aanvaller Lamine Yamal is door de Spaanse bondscoach Luis de la Fuente opgeroepen voor de aanstaande kwalificatieduels voor het EK voetbal van 2024. De speler van FC Barcelona heeft dit seizoen al indruk gemaakt. Zo werd hij afgelopen weekeinde nog uitgeroepen tot 'man of the match' bij de met 4-3 gewonnen uitwedstrijd tegen Villarreal.

Spanje speelt de komende week tegen Georgië en Cyprus. Het is de eerste keer dat Yamal, zoon van een Marokkaanse vader en opgegroeid in Spanje, voor de nationale ploeg is opgeroepen. Hij kwam al uit voor Spaanse jeugdploegen, maar zijn selectie voor de hoofdmacht zal de hoop van Marokkaanse fans dat hij voor dat land kiest doen verstommen.

"Hij was al een steunpilaar in de Spaanse jeugdteams en is een voetballer met uitzonderlijke kracht. We kijken naar het niveau van de speler, niet naar de leeftijd. Hij is klaar om mee te doen op het hoogste niveau. Hij is een belangrijke aanwinst voor de toekomst", aldus De la Fuente bij de presentatie van zijn selectie.

Doelman Kepa Arrizabalaga en aanvaller Joselu, beiden nieuw bij Real Madrid, maken deel uit van de selectie, waarin een andere doelman, David de Gea, ontbreekt. Hij zit sinds zijn vertrek bij Manchester United afgelopen zomer nog zonder club.

Meer uit Voetbal

ADO Den Haag wint in Emmen, maar is nog niet gepromoveerd

EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.

5 uur geleden
Geen winnaar bij duel PEC Zwolle met FC Groningen

ZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.

5 uur geleden
Supporters Fortuna Sittard zaterdag niet welkom in Volendam

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.

8 uur geleden
Australië kwalificeert zich voor WK voetbal voor vrouwen

PERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.

10 uur geleden
Van Persie 'kan niet zoveel' met onrust die er bij Feyenoord is

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.

12 uur geleden
Ajax-trainer García beschrijft zichzelf als veeleisende coach

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.

13 uur geleden
PSV in thuiswedstrijd tegen NEC nog zonder Til

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.

14 uur geleden