Spaanse bondscoach selecteert 16-jarig voetbaltalent Yamal
MADRID (ANP) - De pas 16-jarige aanvaller Lamine Yamal is door de Spaanse bondscoach Luis de la Fuente opgeroepen voor de aanstaande kwalificatieduels voor het EK voetbal van 2024. De speler van FC Barcelona heeft dit seizoen al indruk gemaakt. Zo werd hij afgelopen weekeinde nog uitgeroepen tot 'man of the match' bij de met 4-3 gewonnen uitwedstrijd tegen Villarreal.
Spanje speelt de komende week tegen Georgiƫ en Cyprus. Het is de eerste keer dat Yamal, zoon van een Marokkaanse vader en opgegroeid in Spanje, voor de nationale ploeg is opgeroepen. Hij kwam al uit voor Spaanse jeugdploegen, maar zijn selectie voor de hoofdmacht zal de hoop van Marokkaanse fans dat hij voor dat land kiest doen verstommen.
"Hij was al een steunpilaar in de Spaanse jeugdteams en is een voetballer met uitzonderlijke kracht. We kijken naar het niveau van de speler, niet naar de leeftijd. Hij is klaar om mee te doen op het hoogste niveau. Hij is een belangrijke aanwinst voor de toekomst", aldus De la Fuente bij de presentatie van zijn selectie.
Doelman Kepa Arrizabalaga en aanvaller Joselu, beiden nieuw bij Real Madrid, maken deel uit van de selectie, waarin een andere doelman, David de Gea, ontbreekt. Hij zit sinds zijn vertrek bij Manchester United afgelopen zomer nog zonder club.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
20 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabiƫ.
20 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
23 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
1 dag geleden