Spaanse bondscoach selecteert 16-jarig voetbaltalent Yamal
MADRID (ANP) - De pas 16-jarige aanvaller Lamine Yamal is door de Spaanse bondscoach Luis de la Fuente opgeroepen voor de aanstaande kwalificatieduels voor het EK voetbal van 2024. De speler van FC Barcelona heeft dit seizoen al indruk gemaakt. Zo werd hij afgelopen weekeinde nog uitgeroepen tot 'man of the match' bij de met 4-3 gewonnen uitwedstrijd tegen Villarreal.
Spanje speelt de komende week tegen Georgië en Cyprus. Het is de eerste keer dat Yamal, zoon van een Marokkaanse vader en opgegroeid in Spanje, voor de nationale ploeg is opgeroepen. Hij kwam al uit voor Spaanse jeugdploegen, maar zijn selectie voor de hoofdmacht zal de hoop van Marokkaanse fans dat hij voor dat land kiest doen verstommen.
"Hij was al een steunpilaar in de Spaanse jeugdteams en is een voetballer met uitzonderlijke kracht. We kijken naar het niveau van de speler, niet naar de leeftijd. Hij is klaar om mee te doen op het hoogste niveau. Hij is een belangrijke aanwinst voor de toekomst", aldus De la Fuente bij de presentatie van zijn selectie.
Doelman Kepa Arrizabalaga en aanvaller Joselu, beiden nieuw bij Real Madrid, maken deel uit van de selectie, waarin een andere doelman, David de Gea, ontbreekt. Hij zit sinds zijn vertrek bij Manchester United afgelopen zomer nog zonder club.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
8 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
13 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
17 uur geleden