Spaanse bondscoach neemt doelman niets kwalijk
KOPENHAGEN (ANP) - De Spaanse bondscoach Luis Enrique heeft zijn doelman Unai Simón geprezen na de spectaculaire zege in de achtste finales van het EK voetbal tegen Kroatië. De 24-jarige doelman van Athletic uit Bilbao ging bij de 0-1 zwaar in de fout. Spanje won met 5-3, na verlenging.
"Unai Simón was vandaag een rolmodel voor alle jonge spelers die profvoetballer willen worden", zei Luis Enrique "De boodschap is dat je je geen zorgen moet maken over je fouten, concentreer je op je doel. Natuurlijk, het was een grote fout van hem, maar hij heeft daarna nog een paar fantastische reddingen gedaan."
Luis Enrique sprak ook over de bekritiseerde Alvaro Morata, die een belangrijk doelpunt maakte: "Ik denk niet dat er ergens in de wereld een bondscoach is die Morata niet zou waarderen. Hij is dominant in de lucht, hij is sterk en hij bezorgt ons goals. We moeten heel blij zijn dat we een spits als hij hebben."
Meer uit Voetbal
TUBEKE (ANP) - Bondscoach Rudi Garcia van het Belgische voetbalelftal heeft voor ophef gezorgd door op een persconferentie kritiek te spuien op het ontslag van trainer Nicky Hayen bij Club Brugge.
5 minuten geledenNYON (ANP) - Spanje en Argentinië spelen de tweede editie van de 'Finalissima' op vrijdag 27 maart in het Lusail-stadion in Qatar. Dat meldt de Europese voetbalbond UEFA.
38 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.
1 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
9 uur geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
16 uur geleden