Spaanse bondscoach neemt doelman niets kwalijk
KOPENHAGEN (ANP) - De Spaanse bondscoach Luis Enrique heeft zijn doelman Unai Simón geprezen na de spectaculaire zege in de achtste finales van het EK voetbal tegen Kroatië. De 24-jarige doelman van Athletic uit Bilbao ging bij de 0-1 zwaar in de fout. Spanje won met 5-3, na verlenging.
"Unai Simón was vandaag een rolmodel voor alle jonge spelers die profvoetballer willen worden", zei Luis Enrique "De boodschap is dat je je geen zorgen moet maken over je fouten, concentreer je op je doel. Natuurlijk, het was een grote fout van hem, maar hij heeft daarna nog een paar fantastische reddingen gedaan."
Luis Enrique sprak ook over de bekritiseerde Alvaro Morata, die een belangrijk doelpunt maakte: "Ik denk niet dat er ergens in de wereld een bondscoach is die Morata niet zou waarderen. Hij is dominant in de lucht, hij is sterk en hij bezorgt ons goals. We moeten heel blij zijn dat we een spits als hij hebben."
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
8 minuten geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
7 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
1 dag geleden